Jestřabí má po podzimní části nakročeno do třetí třídy. Zkušený kádr v čele s někdejším ligistou Pavolem Gabrišem se sice dvěma zaváháním nevyhnul, nicméně naplňoval papírové předpoklady a to, co měl válcovat, také přejel.

„S Drnovicemi jsme si to prohráli sami, Pozlovice nás ale přehrály a zvítězily zaslouženě. S dalšími soupeři už jsme neztratili ani bod," stručně bilancoval podzimní část soutěže sekretář klubu Jindřich Hnilo.

Oba přemožitele pak zároveň označil za hlavní spolufavority v boji o postup. „Drnovice sice mají kvalitní a perspektivní kádr, nicméně dohnat v deseti kolech na jaře osmibodovou ztrátu mi přijde jako poměrně těžký úkol. To Pozlovice se po pomalejším rozjezdu rozehrály a myslím si, že stejně jako my půjdou po vítězství v soutěži," očekává sekretář Jestřabí.

Sám ale nedokázal odhadnout, co by se v případě prvenství jeho týmu dělo. „Prvotním cílem zůstává udržet stávající pozici i na jaře. Otázku postupu bychom řešili až v červnu. Třetí třídu už jsme si vyzkoušeli, víme, že je to náročnější soutěž a teprve na základě aktuální situace bychom se rozhodli, zda li do trojky jít či nikoliv," prozradil Hnilo.

A dá se předpokládat, že Jestřabí po prvním místě opravdu půjde. Kromě velezkušených fotbalistů jsou v něm také mladí hráči, kteří po boku ostřílených parťáků rostou každým zápasem.

„Kluci vytvořili v létě velmi dobrou partii, mančaft se vhodně doplnil a v neposlední řadě nám pomáhá také obec, na jejíž podporu se můžeme spolehnout," pochvaluje si sekretář klubu.

To Pozlovice se postupovými plány nijak netají a na jaře udělají vše pro to, aby na první místo poskočily právě ony. „Po čtrnácti letech jsme museli v létě třetí třídu opustit, nicméně cítíme, že to je naše soutěž a rádi bychom se do ní co nejrychleji vrátili. To znamená už na jaře," potvrdil trenér mužstva David Voráček, jenž za tímto účelem naplánoval i zimní soustředění.

Co se týče podzimu jako takového, pozitiva převládala. Mrzely porážky s Tichovem a Bohuslavicemi, obě však měly své opodstatnění.

„Proti Tichovu jsme sezonu rozjížděli a myšlenkami jsme byli ještě asi u jarních porážek ve třetí třídě. Navíc nám chyběli někteří klíčoví hráči. Jakmile ale hned v dalším kole proti béčku Nevšové naskočili, mužstvo se zvedlo. S Bohuslavicemi jsme naopak sehráli hodně smolný zápas s množstvím neproměněných šancí, ale i to se ve fotbale stává," konstatoval smířeně Voráček.

Pak už Pozlovičtí lehce klopýtli pouze jednou při remízovém utkání ve Smolině. „Domácí ovšem bojovali a bod z venkovního duelu jsme brali," pokračoval trenér mužstva, jenž po sestupu do nejnižší třídy angažoval do týmu také někdejší hráče Pozlovic. Ti už ve trojkách za svůj bývalý klub nenastupovali, teď však přišli vhod. „Dle nového pravidla jsme tak naplno mohli využít ve většině zápasů možnosti střídat hned pět fotbalistů," pochlubil se Voráček.

Nikdo další už by do této postupové tajenky zasáhnout neměl, byť Drnovice měly ještě v půlce dobře našlápnuto.