Pokud by se do vyšší soutěže probojoval kdokoliv jiný, jednalo by se o obrovské překvapení. Zvlášť když oba hlavní adepti touží po postupu již několikátou sezonu.

„Za poslední tři roky, co jsem u mužstva, to byl náš nejlepší podzim. Až na několik detailů můžeme být spokojení. Všichni víme, že postoupit chceme a s tímto cílem půjdeme i do jarní části," potvrzuje hrající trenér spytihněvské rezervy Adam Vaculík.

Jeho tým byl stoprocentní na domácím hřišti, kde neztratil ani bod a zdolal i největšího rivala z Velkého Ořechova. Naopak zamrzela venkovní remíza v Doubravách, ale především porážka ve Lhotě u Malenovic. „Jaro tak bude ještě hodně vypjaté. Hlavně zápas ve Velkém Ořechově hodně napoví," očekává Vaculík, který by chtěl jít do odvetné části se stejným mančaftem, s nímž po podzimu vládne tabulce.

„S kádrem se hýbat nemusí. Kluci cítí šanci a chtějí pokračovat. Na rozdíl od předchozích let nás hodně podporuje i samotný klub a vytváří nám pro tuto soutěž velmi dobré podmínky," pochvaluje si hrající kouč. O tom, že by využil v důležitých jarních bojích hráče spytihněvského áčka, ale neuvažuje. „Chceme si to uhrát sami, kádr máme poměrně široký, pokud by nám však kluků pochybělo, samozřejmě bychom si asi někoho vypůjčili," připustil.

Sám je přitom zvědavý, jak se mužstvo popasuje s nezvyklou nálepkou favorita, kterou se po podzimu právem honosí. „Jarní části jsme měli v předchozích letech většinou stoprocentní. To už jsme ale většinou doháněli ztrátu z podzimu. Snad to teď nebude naopak," přeje si Vaculík.

Ve Velkém Ořechově také očekávají, že o postupujícím rozhodne především vzájemný zápas. „Tak jak toto utkání určilo podzimní tabulku, bude mít zásadní vliv i na tu jarní," míní hrající trenér Jiří Baďura, jehož výběr si stejně jako podzimní lídr neodpustil ještě jednu slabší chvilku při remízovém utkání s Hřivínovým Újezdem. „Vyrovnávací branku jsme inkasovali v samotném závěru. Tyto body nám teď chybí," nezastíral kouč tradičního aspiranta na postup do vyšší třídy.

„Snažíme se o to už třetím rokem. Letos nám to snad konečně vyjde. Mužstvo je dobře poskládané. Kromě dvou třicátníků a dvou čtyřicátníků jsou v něm mladší kluci, kteří mají ambice posunout se někam výš. Navíc s drobnými změnami funguje mančaft už třetím rokem, což je na souhře poznat," míní hrající trenér nejproduktivnějšího týmu celé soutěže, který mužstvo převzal teprve v létě. „Kluky jsem ale znal velmi dobře, oni mě také a na vydařené jaro jsme během podzimu dokázali navázat," dodává Baďura.

Tak trochu mimo tuto polemiku zůstává po podzimu druhý Hřivínův Újezd. Ten zvládl výborně začátek, v úvodních čtyřech kolech naplno bodoval, aniž by inkasoval jedinou branku, a zejména na domácím hřišti dosahoval velmi dobrých výsledků. „O síle mužstva jsme věděli a už před startem ročníku jsme si dali za cíl bojovat o špici, což se na podzim dařilo," konstatoval trenér Radek Bartek.

I on ale uznává, že z vedoucí trojice bude mít jeho tým na jaře nejtěžší pozici. „Z devíti zápasů jich hrajeme hned šest venku. Ještě větším problémem ale pro nás bude udržení kvality stávajícího kádru. Limitují nás dlouhodobá zranění, ukončení aktivní činnosti hráčů a uvidíme, zdali se podaří prodloužit všechny hostovačky," vyjmenoval Bartek.

Koňaříkovi stačilo pět utkání

Velký Ořechov – Odehrál jen necelých pět zápasů. Přesto se stal Pavel Koňařík jedním ze dvou nejlepších střelců soutěže. Útočník Velkého Ořechova s devíti brankami táhl svůj tým v samotném úvodu sezony, a přestože od utkání s Hřivínovým Újezdem do bojů nezasáhl, mohl zůstat v klidu. Jeho práci zastali osmigóloví Pavel Kopl a Jiří Maňásek.

„Kluci to zvládli výborně. Věřím, že s mým návratem naše útočná síla ještě vzroste. Zejména s Pavlem Koplem můžeme hrát v podstatě poslepu," postrašil Koňařík obrany soupeřů před jarními odvetami. Velký Ořechov byl na podzim jednoznačně nejofenzivnějším týmem, v deseti duelech nasázel 44 branek a je pravděpodobné, že v tomto duchu bude pokračovat i nadále.

„Umístili jsme se na třetí příčce, máme zápas k dobru a na jaře se pustíme do postupových bitev. Asi klíčový bude zápas s béčkem Spytihněvi. Hrajeme doma, v tom by mohla být naše výhoda. Vypjatější bude asi i derby s Hřivínovým Újezdem, se zbývajícími mančafty bychom si měli poradit," očekává 35letý matador, jenž doléčuje poraněný stehenní sval, aby v zimní přípravě mohl být svému týmu k dispozici. ⋌(rš)