„První v pořadí bude bezpochyby nejlepší z druhých celků na základě koeficientu Trnava. Kdo další dostane možnost postupu mimo pořadí, ukážou až další dny a odmítnuté nabídky. Nejpozději v pondělí ale musí být o všem zásadním rozhodnuto," potvrdil předseda OFS Zlín Pavel Brímus

Rezerva Spytihněvi v odvetách neztratila

Rozporuplné pocity zažívá vítěz skupiny A Spytihněv, která sice s rezervou slaví postup, ale jejich první výstavní tým, třetí v krajském přeboru, končí.

„Hlavní důvody zásadního rozhodnutí byly dva – ekonomika a malá členská základna fotbalistů. Přiznávám, že jsme nějaký čas přemýšleli, že bychom se přihlásili do I. B třídy, nakonec jsme ale zvolili tuto nejradikálnější změnu," přiznal sekretář Spytihněvi Ondřej Šubík.

Hlavním cílem klubu bude v nadcházejících měsících stabilizace klubu po všech stránkách.

„Ale to neznamená, že se hned v nové sezoně nepokusíme o postup, naopak. Pokud zůstanou naši hráči v klubu, bude dost silný, aby zaútočil na okresní přebor. Vždyť na jaře naše rezerva neztratila ani bod," dodal s úsměvem Šubík.

Kouč Vizovic B po postupu skončil

V béčku si výhrou v předposledním kole v Zádveřicích zajistila rezerva SK Vizovic vytoužený postup, ke kterému si před sezonou pozvala zkušeného kouče Jana Hábu.

„Když něco dělám, tak pořádně. Snad i proto jsem se na konci roku mohl radovat z osmého trenérského postupu v kariéře," spočítal Hába, jenž začátkem prosince oslaví 60. narozeniny.

Dlouho ale svůj tým neviděl na čele soutěže. Většinu času totiž kvůli losu (10 celků bylo rozlosováno na 12 účastníků – pozn. red.) měl o dvě sehraná utkání méně a pohyboval se na druhém až třetím místě.

„Z tohoto pohledu to zrovna moc regulérní soutěž nebyla. Navíc zde hrálo hodně rezerv, které měly velké problémy postavit na utkání plný počet hráčů," posteskl si.

Úspěšný vizovický kouč pokračovat u zálohy nebude. Zklamal jej totiž přístup jeho svěřenců.

„Hlavně těch starších. Začátek zimní přípravy byl výborný, potom ale kluci už spoléhali, že jim postup sám spadne do klína. Přitom bez pomoci hráčů z áčka bychom asi prvenství nevybojovali," přiznal trenér, jenž má jednu lákavou nabídku do vyšší soutěže.

„Jestli záloha bude mít na záchranu, bude záležet na výsledcích áčka a počtu hráčů. Držím jim ale palce," vzkázal.

Jestřabí se vrací po čtyřech letech

Druhý návrat klubu do III. třídy si ve své osmileté historii vybojovali fotbalisté Jestřabí, vítěz skupiny C.

„Tuto soutěž jsem hráli tři roky. Ale před čtyřmi lety naposledy. I proto bychom se zde chtěli zabydlet natrvalo," netají se smělými ambicemi sekretář a jeden z trenérů Jindřich Hnilo, jehož svěřenci sice většinu sezony byli ve vedení, ale o postup museli bojovat do posledních vteřin.

Rozhodl až obrat a výhra 2:1 v Lipové, kde rozhodující trefu zaznamenal v samém závěru hrající kouč a bývalý exligista Gabriš.

„Byly to nervy. V posledních třech kolech se nám stejně jako Pozlovicím nedařilo. Nakonec rozhodl jediný bod navíc získaný v Nevšové," směje se zkušený kouč.

Žádné velké oslavy ale prý ještě neproběhly.

„Hráli jsme netradičně v neděli odpoledne a druhý den musela většina do práce. V plánu ale jsou," usmál se Hnilo, jenž věří, že i jeho tým se ve vyšší soutěži v poklidu zabydlí. „Máme na to hrát střed tabulky, třetí třída nám bude slušet," míní trenér.

Suverén jara postup bere

Nad nabídkou postupu mimo pořadí ani chvíli nezaváhali v Trnavě, která skončila o bod druhá ve skupině B.

„Máme ohromnou radost, třebaže potvrzení ze svazu ještě nemáme. O našem postupu se ale už šušká dobré dva týdny a podle všeho to vyjde," už se těší kouč Trnavy Stanislav Chytil, jehož tým se na jaře blýskl málo vídanou sérií, když neztratil ani bod.

„Za to jsme si postup zasloužili. V novodobé historii je to po patnácti letech náš historický postup, ale pamětníci vědí, že se zde kdysi hrávala i divize," poznamenal kouč, který chce napřesrok hrát s týmem v horní polovině tabulky. „Vše nyní na víkendové závěrečné pořádně oslavíme," slíbil Chytil.