VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IV. třída: Vede Žlutava. Na postup myslí i Dobrkovice

Zlínsko - Podzimním mistrem IV. třídy skupiny A se stali fotbalisté Žlutavy, kteří přezimují před svým nejbližším pronásledovatelem z Vizovic s náskokem pěti bodů. Vyrovnaný je naopak střed tabulky, kde čtvrté Halenkovice dělí od sedmé Rackové jen tři body.

3.12.2008
SDÍLEJ:

Fotbalisté Dobrkovic (v modrém) jsou po podzimu pátí, Neslyšící se krčí u dna tabulkyFoto: DENÍK/Michal Šimr

1. FC ŽLUTAVA

Mužstvo, které doplatilo na jaře na rozšiřování IV. tříd, se může po sezoně znovu vrátit o soutěž výše.

„Zatím jsme maximálně spokojení. Ani jsme si nepředstavovali, že získáme tolik bodů,“ pochvaloval si sekretář klubu Miroslav Stoklásek.

„Pokud zvládneme úvod jarní části, tak by nám postup neměl uniknout,“ je přesvědčen. Žlutavě se podařilo zastavit jarní pokles formy. Nyní dali její hráči o osm gólů více a hlavně zpevnili obranný val, který propustil o 16 branek méně.

O příděl gólů do soupeřových sítí se staral především Tomáš Brázdil, který byl s devíti trefami spolu s provodovským Hrbáčkem třetím nejlepším střelcem. Jestli mu na jaře nedojde munice, měl by překonat loňských 16 gólů. Na domácím stadionu Žlutava ztratila body pouze s Mysločovicemi.

„Vedli jsme 2:0, ale poté jsme zahodili penaltu a soupeř dokázal během čtyř minut srovnat. Remíza byla nakonec spravedlivá,“ uznal Stoklásek. Jedinou prohru uštědřilo Žlutavě až deváté béčko Provodova (1:5) hned ve třetím kole.

„Měli jsme smůlu. Domácí vystřelili pětkrát na branku a všechny střely skončily v síti,“ kroutil nechápavě hlavou Stoklásek. V následujících deseti utkáních již žlutavští hráči nepoznali hořkost porážky. Pro nejcennější skalp si přijeli na hřiště druhých Vizovic (3:1). V zimní přestávce by se mužstvo nemělo prakticky změnit.

„Nanejvýš odejde jeden útočník,“ dodal Stoklásek.

2. FC VIZOVICE

Absolutní spokojenost s druhým místem a ziskem 24 bodů panuje po podzimu v týmu FC Vizovice. Přeřazení ze skupiny B mužstvu očividně prospělo. Oproti jaru totiž získalo o osm bodů více.

„Vůbec jsme nepočítali, že budeme tak vysoko,“ radoval se předseda klubu Jan Hladík, který ale na postup do vyšší třídy moc nemyslí. „Hlavně chceme hrát líbivý fotbal pro diváky. Ostatní bude už nadstavba,“ řekl Hladík. Vizovice se řídily podle pořekadla „můj dům, můj hrad“. Výjimkou bylo jen střetnutí s první Žlutavou, které prohrály 1:3.

„Dvakrát jsme nastřelili břevno. Ale i tak musím uznat, že hosté vyhráli zaslouženě,“ pravil vizovický předseda, jehož výběr přenechal tři body osmé rezervě Louk i dvanáctému béčku Spytihněvi.

„V prvním utkání jsme zahodili spoustu šancí a ve druhém byli domácí posíleni o čtyři hráče z A-týmu,“ upozornil Hladík. Největší debakl 1:6 si ale Vizovičtí odvezli z třetích Mysločovic.

„Domácí dali gól snad ze všech střel, které letěly na branku,“ nechápal šéf klubu. Vizovice se mohou pyšnit dvěma nejlepšími střelci soutěže. S 11 brankami je v čele Martin Ulman a o jeden gól méně dal Roman Holík.

3. TJ SOKOL MYSLOČOVICE

Po polovině soutěže se musejí Mysločovice spokojit se třetím místem, i když podle skóre 36:16 by jim ale patřila první příčka.

„Se ziskem 23 bodů jsme spokojeni, ale šestibodová ztráta na první Žlutavu nás mrzí,“ posteskl si předseda klubu Rostislav Skopalík. Mužstvo oproti minulému jaru nastřílelo o 19 branek více.

Nejvíce se o to zasloužila dvojice Jiří Bittner - Václav Klabačka, jenž dohromady rozvlnila síť 12krát. Mysločovicím se především dařilo na domácím trávníku. Vyloupit jejich tvrz se podařilo jen Halenkovicím (1:2) a dva body si odvezla ještě Lhota u Malenovic (2:2).

„Halenkovice zvítězily zaslouženě,“ uznal Skopalík. Na cizích hřištích byli Mysločovičtí štědří především u týmů ze středu tabulky. Nad jejich síly byly páté Dobrkovice i sedmá Racková, jímž shodně podlehli 1:2. Naopak od lídra ze Žlutavy si odvezli bod.

„V obou prohraných zápasech jsme inkasovali až v poslední pětiminutovce. Navíc nám neseděla úzká hřiště,“ našel příčinu porážek šéf klubu.

Pro jarní část soutěže mají v Mysločovicích jasný cíl.

„Poprat se o postup,“ pronesl bojovně Skopalík, který má v hledáčku několik posil.

„Kolik jich ale bude, nedokážu říct,“ dodal mysločovický předseda.

4. TJ SOKOL HALENKOVICE

První půlrok po sestupu ze III. třídy mají za sebou Halenkovice, které jsou s dosaženým místem spokojeny. Tým totiž vyskočil z potápějící se lodi a oproti deseti jarním bodům získal 22. Nejvíce se zlepšila práce obrany, která dostala o 14 branek méně. I přes sedmibodové manko na prvního chtějí Halenkovice bojovat o postup.

„Na jaře dvakrát zvítězíme a jsme ve hře,“ je přesvědčen jednatel Jindřich Kašpar. V odvetách však musejí zapomenout na podzimní šňůru čtyř utkání bez výhry, ze kterých vydolovaly pouze jeden bod. Černou sérii odstartoval debakl 2:6 na hřišti vedoucí Žlutavy ve čtvrtém kole.

„Tento zápas se podepsal na dalších třech,“ potvrdil halenkovický činovník. Nejpřekvapivější ztrátou přitom byla prohra u devátého béčka Provodova 1:2. „Když neproměníte pět tutovek, nemůžete vyhrát,“ ví Kašpar, kterého ale nejvíce mrzí domácí ztráta s Vizovicemi.

„Poškodil nás rozhodčí. Nebýt této porážky, mohli jsme být druzí my,“ smutnil Kašpar. Halenkovice získaly paradoxně více bodů na hřištích soupeřů (12) než před vlastními diváky (9). Vyhrát 2:1 se jim například podařilo u třetích Mysločovic.

Kuriózně skončilo domácí utkání s rezervou Louk, která dorazila pouze s osmi lidmi. Po pěti minutách se hostům navíc zranil jeden hráč a zápas musel být kontumován ve prospěch Halenkovic. Nejlepším střelcem mužstva se stal se šesti zásahy David Šťastný. Pro jarní část soutěže by mu měl pomoci nejlepší kanonýr týmu minulé sezony Jiří Sudolský, který se vrací z hostování v Jiskře Otrokovice.

„Ještě jednáme o příchodu tří hráčů béčka Napajedel,“ prozradil Jindřich Kašpar.

5. TJ SOKOL DOBRKOVICE

I přes ztrátu devíti bodů a umístěním na páté příčce myslí v Dobrkovicích zpět na návrat do III. třídy.

„Chceme určitě postoupit. Při tříbodovém systému by to neměl být neřešitelný úkol,“ prohlásil sebevědomě jednatel klubu Marián Medek, který není pouze spokojen se začátkem soutěže.

„Hodně hráčů bylo ještě na dovolených,“ vysvětloval pouhé dvě výhry z prvních šesti kol. Dobrkovičtí dokázali prohrát u šesté Lhoty u Malenovic vysoko 1:6, aby za týden doma rozstříleli devátý Provodov B 8:1 a vzápětí zvítězili venku nad čtvrtými Halenkovicemi 3:0. „Lhota měla štěstí, rezerva Provodova doplatila na slabého brankáře,“ řekl Medek.

„Obecně se nám ale lépe hraje proti silnějším, protože se více vyhecujeme,“ pravil dobrkovický jednatel. Jeho slova potvrzuje i zaváhání u předposlední Spytihněvi B, kde tým prohrál 0:1. Dobrkovice oproti jarní časti získaly o sedm bodů více a také zlepšily gólovou potenci.

Největší měrou se o to zasloužil Robert Lux, který je spolu s vizovickým Holíkem druhým nejlepším snajprem soutěže. Případné posily budou známy až v lednu, kdy se klub chystá oslovit několik fotbalistů.

6. TJ SOKOL LHOTA U MALENOVIC

Pokud bychom sestavili tabulku jen podle domácích utkání, byla by Lhota u Malenovic na druhém místě. Ale protože venku získala jen čtyři body, musí se spokojit až se šestou příčkou. Na domácím trávníku dostala Lhota pouze osm branek a nastřílela 25 gólů z celkových 30.

Největší příděl si z jejího trávníku odvezli poslední Neslyšící (1:9). Nejlepšími střelci mužstva se stali Jiří Dostálek a Filip Kašík, kteří se trefili šestkrát. Na cizích hřištích byla Lhota u Malenovic spolu s Rackovou třetí nejhorší v celé soutěži.

Ze šesti zápasů sice prohrála jen dva, jenže ve zbývajících remizovala. Pokud chtějí fotbalisté Lhoty pomýšlet na lepší umístění, musejí na jaře začít vozit více bodů ze hřišť soupeřů.

7. TJ SOKOL RACKOVÁ

Po jarním sestupu se hráči Rackové usadili ve středu tabulky se ziskem 19 bodů.

„Mohli jsme vyhrát ještě víc zápasů, ale vzhledem k průběhu podzimu jsme spokojeni,“ řekl předseda klubu Václav Zívalík, jehož mužstvo na vlastním hřišti ztratilo pouze tři body za prohru se čtvrtými Halenkovicemi (1:3). V dalších domácích duelech už ale byla Racková stoprocentní.

„Chtěl bych poděkovat divákům, kteří nás v hojném počtu povzbuzovali a byli naším dvanáctým mužem,“ vysekl poklonu fanouškům Zívalík. Venku už to ale jeho družině moc nešlo, protože vyválčila pouhé čtyři body.

„Hráli jsme převážně u silných soupeřů a navíc jsme nikdy nebyli kompletní,“ objasnil předseda klubu. K tahounům mužstva patřil Martin Blanář, který se do černého trefil hned sedmkrát a spolu s dobrkovickým Ďuricou, spytihněvským Poláčkem a doubravským Žalůdkem je pátým nejlepším kanonýrem soutěže.

Po jarní části by se v Rackové chtěli udržet ve středu tabulky. Mužstvo by měl pouze z osobních důvodů opustit Jaroslav Cholasta.

„Osobně doufám, že si to rozmyslí,“ přeje si šéf Rackové, který již vyhlíží případné posily. „Máme rozjednané nějaké hráče. Vše se ale dotáhne až v lednu.“

8. SK LOUKY B

Velké zklamání s podzimním umístěním i výkony panují v Loukách. „Chtěli jsme být druzí. Pokud by nám nepomáhali kluci z áčka, byli bychom ještě níž,“ přiznal trenér Miroslav Janota.

„Doufám, že se zimním příchodem dorostenců půjdou naše výkony nahoru,“ přeje si trenér béčka Janota, který má pro jaro smělý cíl. „Skončit do čtvrtého místa,“ řekl sebevědomě. Jediný, kdo jej potěšil, byl kanonýr Radim Janota, který dostal míč do branky soupeře celkem osmkrát a je spolu s kudlovským Loučkou třetím nejlepším kanonýrem soutěže. Rezerva Louk zklamala především doma, kde ztratila dva body s jedenáctými Doubravami a tři s béčkem Provodova.

„V prvním zápase jsme inkasovali těsně před závěrečným hvizdem. S Provodovem zahrála špatně celá záloha i obrana,“ pravil zklamaně Janota, jehož družina ale dokázala paradoxně remizovat s vedoucí Žlutavou. Ze zápasů mimo vlastní stadion získala rezerva účastníka I. B třídy ještě o dva body méně než doma a třeba v Halenkovicích měl Janota kvůli četným zraněním k dispozici jen osm hráčů.

„Ke vší smůle se nám po pěti minutách zranil ještě jeden hráč a rozhodčí museli zápas předčasně ukončit,“ smutnil. Kromě zařazení dorostenců se o případných dalších posilách bude jednat až po Novém roce.

9. FC RAK PROVODOV B

Přeřazení ze skupiny B rezervě účastníka krajského přeboru prospělo. Oproti jarním šesti bodům nyní získal Provodov o osm více. Mužstvo si zisk 14 bodů rozdělilo rovnoměrně mezi domácí i venkovní trávník.

Provodov se přitom choval jako Robin Hood, který bohatým bral a chudým rozdával. Devátým tým soutěže porazil první Žlutavu (5:1) i čtvrté Halenkovice (2:1), na druhou stranu podlehl desátému Kudlovu (2:4) a remizoval u posledních Neslyšících (0:0).

Nejlepším „lukostřelcem“ se stal s devíti zásahy do černého Petr Hrbáček, který okupuje společně se žlutavským Brázdilem třetí příčku v tabulce střelců. Slabinou Provodova byla ovšem obrana.

Jeho brankáři lovili míč ze své sítě 39krát, což je po Neslyšících druhé nejvyšší číslo. Mužstvo však patří mezi nejméně faulující. Žlutý kartonek vidělo pouze 16krát.

10. SK FK SOKOL KUDLOV

Oproti jaru si Kudlov výrazně pohoršil. Mužstvo získalo o šest bodů méně a připsalo si jen tři vítězství oproti šesti jarním. Kudlov má sice čtvrtého nejlepšího kanonýra soutěže Jana Loučku, ale ani jeho osm gólů nezlepšilo gólovou potenci mužstva. K

udlov nastřílel pouze 20 branek a po Neslyšících a béčku Spytihněvi je tedy třetí nejméně skórující celek. Navíc se o všechny zásahy podělilo pouze sedm fotbalistů. Před vlastním publikem vybojovalo mužstvo osm bodů a u svých soupeřů ještě o tři méně.

Co naplat, že se Kudlovu podařilo remizovat u pátých Dobrkovic, když dva body přenechal nejbližším konkurentům Doubravám a rezervě Spytihněvi. Po zimní přestávce bude muset tým začít střílet více branek a vyhrávat s mužstvy z konce a středu tabulky, jinak na lepší umístění pomýšlet nemůže.

11. TJ FC DOUBRAVY

Doubravy si proti jaru pohoršily o osm příček. Mužstvo také získalo o sedm bodů méně a zvítězilo pouze třikrát. Čtvrtí nejhorší v soutěži jsou fotbalisté Doubrav jak ve střílení branek, tak i v počtu obdržených.

Na domácím stadionu navíc zaznamenali pouze devět branek, což je spolu s Kudlovem druhý nejhorší výsledek ze všech. Paradoxně o čtyři branky více vsítily Doubravy na hřištích soupeřů. Vysoce negativnímu skóre nezabránil ani nejlepší střelec mužstva Jiří Žalůdek, který rozvlnil síť celkem sedmkrát.

Jedenáctému družstvu citelně scházely branky Dušana Schmieda, který slevil ze třinácti zásahů v minulé sezoně na pouhé dva podzimní. Doubravy byly po Mysločovicích s Halenkovicemi druhým nejvíce faulujícím celkem soutěže. Dohromady nasbíraly 21 žlutých karet a jednu červenou.

12. FC SLOVÁCKÁ SPARTA SPYTIHNĚV B

Rezerva lídra krajského přeboru je předposlední celkově i v tabulce domácích zápasů. Podle venkovních utkání by Spytihněvští byli dokonce poslední, protože získali na cizích hříštích jediný bod.

Slovácké Spartě se absolutně nepovedl závěr podzimu a posledních pět zápasů prohrála. Spytihněv si připsala pouhé dvě výhry. O to větší překvapení bylo, že vyhrála nad druhými Vizovicemi i pátými Dobrkovicemi shodně 1:0. Slovácká Sparta naopak prohrála s posledními Neslyšícími (1:2) a debakl (1:6) si odvezla ze stadionu jedenáctých Doubrav.

Dalším záporem je střelecká nemohoucnost mužstva, které dokázalo dát jen 12 branek, což je nejmíň ze všech. Více než polovinu gólů navíc zařídil sám Jakub Polášek, který překonal soupeřovy brankáře sedmkrát. Za ním ale zeje obrovská propast, protože druhý nejlepší kanonýr mužstva zaznamenal jen dva góly.

13. TJ SLOVAN NESLYŠÍCÍCH

Tragédie. Jedině tak se dají nazvat podzimní výsledky Neslyšících, kteří loni přezimovali druzí a na jaře skončili šestí. Nyní ve dvanácti utkáních dostali neuvěřitelných 50 branek, což je o deset více než za celý minulý ročník! Jediné vítězství zaznamenala TJ Slovan na hřišti rezervy Spytihněvi.

Čtvrtý a zároveň poslední bod získali Neslyšící s béčkem Provodova. Pokud se chce mužstvo odlepit ze dna tabulky, čeká ho na jaře hodně práce.

Autor: Michal Šimr

3.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda Octavia - Čína
AUTOMIX.CZ
22

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se sešel s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech
14

Dvě třetiny osobností regionů nejsou spokojeny s výsledky voleb

Vypsaná Fixa s turné Tady to někde je se představí také fandům ve Zlíně

Oblíbená česká kapela Vypsaná Fixa hrající pop-punk vznikla v roce 1994 v Pardubicích. Je proslulá svými surrealistickými texty, jejichž autorem je frontman skupiny Michal Mareda zvaný „Mardi“.

Ve středu ve Zlínském deníku: Prvňáčci ze ZŠ z Březnice, Lukova a Želechovic

Ojedinělý seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje dalším dílem. Ve vašem Deníku tak ve středu najdete další výjimečné tablo našich nejmenších školáků.

Nezbedník zničil sokl bratří Baťů

Bratrům Baťovým, kteří shlížejí na zlínský mrakodrap z Univerzitního parku, někdo urazil sokl z brazilské žuly. Cizím přičiněním se zřejmě uvolnila i obkladová deska u protilehlého rohu. Zlínská radnice, která musí nechat podstavec sousoší opravit, podala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Osobnosti regionu k volbám: spokojenost, zklamání i rozčarování

Hnutí ANO 2011 je jasným a nikterak překvapivým vítězem voleb do Parlamentu České republiky. Dosud nejsilnější vládní strana ČSSD naopak překvapivě utrpěla drtivou porážku a nový dech nabrala Občanská demokratická strana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT