„Něco podobného jsem ve své kariéře nezažil a ani se mi o podobném úspěchu ani nesnilo, paráda!" rozplýval se ve své trenérské premiéře kouč TVD Milan Otépka. „Základem byla skvělá parta, která si sedla jak herně, tak lidsky," rozplýval se mladý trenér.

SLAVIČÍN – PETŘKOVICE 4:1 (1:0)

Vyrovnaná byla pouze první půle. Hosté, kteří vsadili na silně defenzivní taktiku a byli po většinu času zalezení na své půlce, měli první šanci, ovšem své sólo i díky gólmanu Jelínkovi nevyužili. O deset minut později tak udeřilo na druhé straně – po centru Goni udeřil hlavou Pavel Kříž – 1:0. A když chvíli po změně stran přidali Valaši druhou branku, bylo o výsledku rozhodnuto. Petřkovice korigovaly až v nastavení. „Utkání jsme měli jasně pod kontrolou, byli jsme parním válcem. Navíc se střelecky prosadili hráči, kterým jsme to od srdce přáli – svou první trefu během snad pětiletého angažmá u nás zaznamenal Lukáš Mezírka, když v závěru proměnil penaltu a gólem se s námi minimálně pro podzimní část rozloučil Miroslav Šindler. Odchází totiž studovat do zahraničí, tak snad se mu nebude po nás moc stýskat," směje se Otépka.

Přestože by si za výsledky a výkony na jaře zasloužili pořádnou zakončenou, kupodivu se na Valašsku konat nebude. „Bohužel řada hráčů jede na dovolenou a ti další budou ještě pomáhat v záchraně naší rezervě. Vše si tak vynahradíme až před další sezonou," má jasno kouč, jenž bude u týmu pokračovat. „Loučení se slivovicí jsme tak tentokrát vyměnili za špekáčky, které pro tým za dvě branky po zápase zařídil Pavel Kříž," dodal dobře naladěný lodivod Slavičína Milan Otépka.

Branky: 40. a 67. Kříž, 51. Šindler, 84. z pen. Mezírka – 90. Švábík. Rozhodčí: Kneisl, 200 diváků. Slavičín: Jelínek – Goňa, Elšík, T. Švach, Mezírka – P. Švach, Horáček (68. Ondrůš), Školník, Šindler (70. Bartoš) – Kříž, Velecký (66. M. Švach ml.).