LUDKOVICE – ŠTÍPA 6:3 (2:1)

Ludkovice hned zkraje utkání potvrdily roli favorita a vypracovaly si spoustu gólových šancí. Ty však spálily a tím zřejmě urazily fotbalového boha. Hosté se totiž dokázali prosadit z ojedinělého brejku, a otevřeli tak skóre utkání. Po inkasované brance se však Ludkovičtí probudili a v krátkém časovém intervalu otočili stav na 2:1 díky dvěma trefám Lukáše Gavendy. Do poločasu se stav utkání již neměnil, a to jen díky střelecké impotenci Ludkovic. Ve druhé půli se hra uklidnila a paradoxně méně aktivní Štípa měla po minele domácího brankáře šanci na vyrovnání. Ten však stihl oheň uhasit včas a bezprostředně poté Ludkovice ukončily napětí, když se po krásné hlavičce prosadil Kunorza. Zanedlouho přidal pojistku ještě Bartoš a další hattrick před domácím publikem završil Gavenda. Štípa odpověděla snížením a následoval kolotoč spálených šancí pro Ludkovice. Zastavil ho až po brejku Nevařila do prázdné branky Čech. Tečku za utkáním udělali snížením hosté. Diváci se tak rozhodně nenudili a Ludkovice před nimi zopakovaly výsledek z minulého týdne – 6:3. Tentokrát však stály na vítězné straně.

Branky: Gavenda 3, Kunorza F, Bartoš, Čech – Krajča 3. Rozhodčí: Dvořák – Polách, 100 diváků. Ludkovice: Mikel R., Dvorník, Nevařil, Bartoš, Mikel S., Mikel M., Hanák, Hamouz, Kunorza M., Kunorza F., Gavenda. Střídali: Suchý, Mikel T., Čech. Štípa: Holásek, Hrančík M., Ratajský, Šebík, Kutra, Stružka, Hrančík L., Šarman, Štěpáník, Čech, Krajča. Střídal: Štěpán.

NAPAJEDLA B – BYLNICE 1:5 (1:2)

Domácí měli aktivnější vstup do utkání a hned ve 13. minutě pěknou střelou do šibenice otevřel účet utkání Petr Ratiborský. Rezerva Napajedel následně promarnila několik slibných šancí na navýšení skóre, a tak hosté trestali, když ve 23. a 33. minutě otočili stav zápasu ve svůj prospěch. Ve druhé půli chtěli domácí nepříznivý stav otočit, ale v rozhodujících chvílích selhali. A když ve 63. minutě musel po druhé žluté předčasně pod sprchy Koutník, domácí ještě více otevřeli hru při snaze aspoň vyrovnat. To se jim již nepovedlo a naopak ještě do konce zápasu hosté zvýraznili své vítězství.

Branky: Petr Ratiborský – Dominik Hudeček, Denis Hudeček, Lysák, Šenkeřík, Novák. Rozhodčí: Valenta, 75 diváků. Napajedla B: Šrámek – Šimurda, Havránek, Čevela, Koutník, Ratiborský, Sedlář, Blažek, Bořuta, Hejda, Matoušek. Na střídání: Benedikt, Nguyen, Vavruša, Vykoukal. Bylnice: Šuráň – Slováček, Hořák J., Ptáček, Macek, Tkadlec, Lukaštík, Bartozel, Šenkeřík, Hudeček Denis, Lysák. Na střídání: Novák, Hořák T., Hudeček Dominik, Hrnčiřík.

SEHRADICE – DOLNÍ LHOTA 4:4 (1:1)

V Sehradicích se odehrálo pro diváka oku lahodící utkání. Vedení se ujali hosté po střele Remeše za hranicí šestnáctky. Domácí pak po ukázkové kombinační akci snížili hlavičkou Zmeškala. V úvodu druhé půle měla Dolní Lhota mírnou herní převahu, kterou přetavila ve dvoubrankové vedení – 3:1. Ovšem Sehradičtí dokázali kontrovat a snížit na 2:3. Když už se Sehradice nadechovaly k náporu, dostaly studenou sprchu ve formě čtvrté trefy Lhoťanů. Hosté se nechali tímto stavem ukolébat a šest minut před koncem opět Sehradice snížily na jednobrankový rozdíl. A když už to vypadalo na vítězství hostí, domácí dokázali vyrovnat, a vydřeli tak v závěru zasloužený bod.

Branky: Krejčiřík 2, Zmeškal 2 – Remeš 2, Hlavička, Lysák. Rozhodčí: Měřička – Veselý, Vyoral, 100 diváků. Sehradice: Čechmánek – Blažek, Zetek, Nášel, Okénka – Krejčiřík, Plášek, Žáček V., Zavadil – Horáček J., Zmeškal. Střídal: Žebráček. Dolní Lhota: Dobeš – Deml, Martinka, Kozubík, Machů, Lysák, Repatý, Križko, Doruška, Hlavička, Remeš. Střídali: Šenovský, Urubek.

JAROSLAVICE – KOSTELEC 6:0 (1:0)

I když domácí věděli, že mají jistotu postupu, začali náporem a během čtvrt hodiny měli dvě vyložené šance, které trestuhodně zahodili. Kostelec se sice snažil, ale aby ohrozil branku Jaroslavic, tak nedokázali si vytvořit náznak šance. Domácí ve 42. minutě kopali pokutový kop, který proměnil brankář P. Žbel. I druhé dějství začal lídr náporem, ovšem další dvě vyložené šance zahodil. Až v 65. minutě domácí zahrávali přímý kop, který využil P. Švach. Soupeř po obdržené brance odpadl a toho Jaroslavice využily. V 70. minutě zvýšil na 3:0 P. Dlabač, další branku vstřelil v 80. minutě Š. Polách, o chvíli později po krásné přihrávce od R. Kašpárka na 5:0 zvýšil L. Batík. Závěrečnou branku na 6:0 vstřelil v 89. minutě Š. Polách, ovšem velké oslavy vypukly až po závěrečném hvizdu sudího. Nechyběla trička, šampaňské, doutníky a litry alkoholu.

Branky: Polách 2, Žbel, Švach, Batík, Dlabač. Rozhodčí: Faic – Hruška Lukáš, Šimek, 100 diváků. Jaroslavice: Žbel – Tomeček, Podéšť, Borský, Maršálek, Macalík, Polách, Batík, Červenka, Švach, Dudr. Střídali: Kašpárek, Fajgara, Dlabač. Kostelec: Ondráček – Korvas, Vaculík, Vítek, Laciga, Bačák, Votava J., Julina, Votava P., Grac, Pilka. Střídali: Fišer, Novotný.

KAŠAVA – ÚJEZD 3:0 (0:0)

Kašavští chtěli navázat na výkon z minulého kola, kdy vyloupili Tlumačov. Proti Újezdu začali aktivněji než soupeř a vytvořili si řadu gólovek, ale zpočátku vázlo zakončení. Soupeř působil chladným dojmem a jedinou jeho příležitostí první půle byla střela z třiceti metrů, se kterou neměl Kráčalík žádné problémy. I když měla Kašava v prvním poločase více ze hry a také slibné šance, do šaten se šlo smírně. Po přestávce domácí na soupeře vlétli a už ve 47. minutě vedli 1:0, kdy se individuálně prosadil Pavel Zbranek. O deset minut později přidali i druhou branku, o kterou se zasloužil navrátilec do sestavy Mikač Radim. Dvoubrankové vedení vzalo hostům naději odvést z Kašavy alespoň bod. Nevytvořili si v celém utkání prakticky žádnou šanci a po špatné domluvě stopera s brankářem Marcaníkem inkasovali ještě potřetí, kdy se prosadil Petr Zbranek.

Branky: Pavel Zbranek, Mikač, Petr Zbranek. Rozhodčí: Ptáček – Manďák, 70 diváků. Kašava: Kráčalík – Zbranek P., Mikač, Tomeček, Křížka, Čapák, Horsák, Šarman, Minařík, Gavenda, Zbranek Petr. Střídal: Marušák. Újezd: Marcaník – Macháč, Sucháček, Běláška, Belžík, Sandor, Slovák, Hrnčiřík, Pavelka, Slovák, Strnad. Střídali: Maňas, Struška, Belašma.

VESELÁ – VYSOKÉ POLE 4:0 (3:0)

Jen teoreticky se již mohlo něco měnit na pořadí prvních tří celků v letošním okresním přeboru. Domácí měli před tímto předposledním kolem pěkné a zasloužené druhé místo jisté, a tak se mohl hrát pohodový a hlavně pohledný fotbal, což se také stalo. Ústřední postavou domácích byl tentokrát uzdravený Bodlák. Ten svou bojovností a důrazem platil na obranu hostí a svými rychlými dvěma brankami v 10. a 20. minutě prakticky rozhodl o osudu utkání. Diváci i hráči ale měli v paměti minulý víkend, kdy ani dvoubrankové vedení Veselé nezajistilo body v Újezdě, a tak klid přinesla až přesná koncovka Bořuckého a jeho dva góly v 31. a v 57. minutě. Vysoké Pole bylo bojovné a důrazné a také přispělo svým výkonem ke kvalitě zápasu, rozhodně nemělo utkání tak jednoznačný průběh, jak by se podle konečného výsledku zdálo. Domácí pod dojmem vysokého vedení viditelně v závěru zvolnili tempo a dali prostor ke hře i soupeři. Nepolevil ovšem brankář Blažek a v poslední pětiminutovce se svými reflexními zásahy nejvíce zasloužil o své další čisté konto.

Branky: Bodlák 2, Bořucký 2. Rozhodčí: R. Střelec – Matucha, Polách, 60 diváků. Veselá: Blažek – Čoček, Machalíček (46. R. Polák), Odstrčilík, Večeřa – Dlabaja, Divoký, Bodlák (84. Gajdošík), Dlouhý – Bořucký, Jak. Polák. Vys. Pole: L. Doruška – P. Doruška, Liss (70. Novotný), V. Machů, Zicha – Naňák, R. Machů (68. Kristín), J. Doruška, P. Machů- Janoš, Čech.

BRATŘEJOV – TLUMAČOV 1:4 (0:1)

Od úvodního hvizdu působili Tlumačovští fotbalovějším dojmem. Naděje na příznivý výsledek vydržela domácím do 31. minuty, kdy soupeř otevřel skóre zápasu dobře hrajícím Jonáškem. Po změně stran se obraz hry pro Bratřejovské nezměnil k lepšímu, navíc když Zálešák zvýšil na dvoubrankový rozdíl. V 81. minutě P. Gerža domácím vykřesal naději, když po standardní situaci dorážkou snížil na 1:2. Žádné dramatické rozuzlení se ale nekonalo, protože domácí Bratřejovští během jedné minuty vyrobili dvě hrubé chyby, které soupeř Moukou a Jonáškem potrestal a zvýraznil své zasloužené vítězství.

Branky: Gerža P. – Jonášek 2, Zálešák, Mouka. Rozhodčí: Toman – Hruška, Janča, 100 diváků. Bratřejov: Kadleček – Slezák, Černý, Pilčík, Chromčák, Polčák, Gerža D., Tomšů P., Tomšů M., Kalenda, Gerža P. Střídali: Bargl, Š. Tomšů. Tlumačov: Škrabal – Ulman, Tyl, Máčala, Juhanák, Mouka, Duron, Malý, Psota, Jonášek, Otevřel. Střídali: Jonášek Z., Zálešák, Mouka P.

1. Jaroslavice 25 19 5 1 80:15 62
2. Veselá 25 18 2 5 52:29 56
3. Bylnice 25 15 3 7 56:40 48
4. Tlumačov 25 13 5 7 54:43 44
5. Újezd 25 12 3 10 44:40 39
6. Ludkovice 25 11 5 9 62:52 38
7. Sehradice 25 11 4 10 60:56 37
8. Dolní Lhota 25 10 6 9 46:48 36
9. Vysoké Pole 25 9 5 11 51:59 32
10. Napajedla B 25 8 5 12 40:46 29
11. Bratřejov 25 7 5 13 59:69 26
12. Kašava 25 7 4 14 39:50 25
13. Kostelec 25 3 6 16 25:62 15
14. Štípa 25 2 2 21 33:92 8

Zpravodajové deníku