„Jsem vždy maximalista a budu spokojený jen se třemi body. Stejně tak i v dalších utkáních," potvrdil trenér Fastavu Bohumil Páník (na snímku), že má jen ty nejvyšší ambice.

FASTAV ZLÍN – FK VARNSDORF

Dnes v 18 hodin

Hlavní rozhodčí: Pechanec

Zápas na podzim: 0:3

Při pohledu na tabulku je do očí bijící, jak významný zápas ševce doma čeká. Velmi napoví, jakým směrem se budou ubírat. V případě výhry by se na dnešního soka dotáhli na rozdíl jediného bodu.

„Je to jasné. Vítězství nás katapultuje do absolutní špičky, remíza by dále živila naše naděje a prohra by byla špatná. Varnsdorf by nám odskočil a situaci už bychom neměli po kontrolou. Důležitých pro nás bude všech dvanáct následujících duelů, ale tento zápas nám může hodně dát, nebo i sebrat" nabídl svůj pohled 58letý kouč.

„Hráči to vědí také, sledují vývoj. Pokusíme se vše zvládnout," dodal.

Zlínští se netají svými úmysly, cílevědomě pracují a chtějí znovu uspět, zároveň však chovají respekt k dnešnímu soupeři. Moc dobře si uvědomují, že je čeká mnohem náročnější šichta než při utkání s Pardubicemi.

„Varnsdorf hrál také s Pardubicemi, vyhrál u nich venku. Byl jsem tam a soupeře jsem viděl i v Olomouci, kde podal ještě lepší výkon, i když prohrál. Je naprosto oprávněně na špici tabulky. Má asi pět hráčů menší postavy, kteří jsou herně velmi zdatní, velice rychlí po zisku míče v útočné fázi. Vyplývá z toho i hra soupeře. Ti hráči prošli středisky mládeže, útočníka Jurču a obránce Landovského jsem vedl i v Ostravě. Postaví se proti nám kvalitní tým," je si vědom Bohumil Páník, který ale hned vytáhl recept na úspěch.

„Na Varnsdorf by mohlo platit to, co na Pardubice. Je potřeba zopakovat přístup k utkání a běžecký výkon," přiblížil.

Nicméně stejné ambice jako u Zlína najdete i vopačném koutu republiky. Tým ze Šluknovského výběžku hodlá svou pozici v Baťově městě uhájit.

„Každý zápas pro nás bude těžký. Zlín na jaře dvakrát vyhrál, určitě si bude hodně věřit. Ale toho my se nebojíme. Nejedeme se svěšenou hlavou, naopak chceme bodovat," prohlásil asistent hlavního trenéra FK Varnsdorf Ivan Kopecký.

Ten potom spatřuje výhodu v tom, že si ševci na jeho tým brousí zuby.

„Zlín změnil trenéra, má chuť, netají se postupovými ambicemi, v zádech má prvoligové zázemí. Podle našich zpráv je na dnešní duel pořádně nažhavený. Pro nás to je však jedině dobře," poznamenal Kopecký.

Oba konkurenti se samozřejmě střetli už na podzim a pro fotbalisty Fastavu neskončil výlet do severních Čech příjemně. 31. srpna 2014 v rámci 5. kola prohráli 0:3. Z toho si ale vládce zlínské lavičky vůbec nic nedělá.

„Není potřeba vracet se ke starým věcem, nás zajímá momentální stav a výkonnost. Mužstva se změnila, někdo přišel, někdo odešel, někdo si nově vybojoval místo a tak dále," odmítl Páník, že by s týmem ještě rozebíral letní neúspěch.

Každopádně tím ševci získávají další bod do svého motivačního seznamu. Vše se budou snažit uplatnit netradičně v páteční večer. Zítra by totiž došlo ke kolizi s hokejovým play-off, kdy hokejisty PSG čeká třaskavá bitva s brněnským rivalem. Trenér a sportovní manažer Fastavu v jedné osobě se změnou termínu problém neměl.

„Zlín je sportovní město, fanoušci půjdou vždycky rádi na dobrý sport. Věřím, že jim dnes nejdřív ukážeme dobrý fotbal," uvedl.

Jeho přání se pokusí ze všech sil naplnit kádr, ve kterém figuruje už i uzdravený záložník Rastislav Chmelo. Oproti tomu je ale nejistý start dvou nejmenovaných fotbalistů ze sestavy, kteří v týdnu vynechali tréninky ze zdravotních důvodů.