Ševci ale nyní na další drsný střet s rozjetým Jabloncem nemyslí. V hlavách mají sobotní důležitou záchranářskou řež.

Fastav se ve 25. kole HET ligy pokusí urvat cenné body v Adidas aréně, kde vyzve rovněž sestupem ohroženou Mladou Boleslav.

„Před sebou máme další těžké venkovní utkání. Pokud bychom před týdnem v Jihlavě zvítězili, byla by naše pozice mnohem lepší. Takto musíme být pořád ve střehu,“ říká zlínský trenér Vlastimil Petržela.

Ševci jsou pět kol před koncem sezony až dvanáctí. Na devátou Mladou Boleslav ovšem před víkendovým soubojem ztrácejí jediný bod.

V případě výhry tak Moravané mohou Středočechy nejen přeskočit, ale výrazně se přiblížit záchraně.

„Všichni cítíme, že výhra nám dodá klid do zbytku sezony, a naopak porážkou si situaci zhoršíme. Já ale mužstvu věřím. Určitě jsme schopní v Boleslavi bodovat,“ tvrdí Petržela.

Účastník základní skupiny Evropské ligy se sice na jaře spíše souží, ale poslední dva venkovní zápasy zvládl velmi slušně a po senzační výhře nad Slavií a remíze v Jihlavě se pokusí bodovat i ve městě škodovek.

„Jak pro nás, tak i pro soupeře to bude velmi důležité utkání. Všichni víme, že se hodí každý bod. My ale jedeme do Mladé Boleslavi vyhrát. A je úplně jedno, kolik branek dáme,“ říká srbský stoper Zoran Gajić.

Ševci, kteří na podzim proti Matějovskému a spol. na Letné vybouchli 1:5, cítí, že v HET lize jde do tuhého a každá výhra nad podobně namočeným protivníkem má dvojnásobnou cenu.

„Všichni si moc dobře uvědomujeme, že případná výhra nám může stačit k záchraně. Pak už se v klidu můžeme koncentrovat na semifinále poháru,“ říká Gajić.

Zlínský trenér Petržela se o víkendu musí obejít bez služeb mladého stopera Bača a afrického středopolaře Traorého. Oba v minulém kole obdrželi čtvrtou žlutou kartu a duel v Boleslavi vynechají. Nepravděpodobný je také start útočníka Vyhnala a univerzála Hronka. Oba laborují se zraněními.

„Nějak si s absencemi poradíme,“ ujišťuje Petržela.

Zatímco ševci se na sobotní duel pečlivě připravují celý týden, soupeř v úterý večer absolvoval pohárovou bitvu na Slavii a čtyři dny po prohraném semifinále domácího poháru ho čeká jeden z důležitých zápasů o ligovou záchranu.

„Teď se můžeme soustředit jenom na ligu, která je pro nás prioritou. Mezi zápasy je dost času. Zlín se nyní více soustředí na nás, pak ale hned přepne na Jablonec. Není to žádná výhoda,“ tvrdí mladoboleslavský obránce či záložník Ladislav Takács.

Tým vedený trenérem Jozefem Weberem bodoval v pěti posledních ligových zápasech, klid však rozhodně nemá. Středočeši před vlastními fanoušky naposledy slavili tři body v říjnu a celkem jen dvakrát. S pouhými devíti body jsou v domácím prostředí nejhorším ligovém mančaftem.

V Boleslavi, které scházejí pouze dlouhodobí marodi Rada s Kyselou, věří, že utkání proti týmu, kterému na podzim nastříleli vůbec nejvíc gólů, zvládnou.

„Byly by to pro nás nesmírně důležité body,“ nepochybuje Takács. Zlín bere jako nepříjemného soupeře s rychlými křídly.

„Co jsem si všiml, tak Holzer vstřelil dva góly a chytil formu,“ říká domácí fotbalista.

Nejlepším střelcem týmu je Golgol Mebrahtu. Australský útočník se ve Zlíně blýskl hattrickem. Celkem se letos trefil šestkrát. Za ním jsou se třemi góly Přikryl a Komličenko.HET liga, 25. kolo 

FK Mladá Boleslav (9.) – FC Fastav Zlín (12.)

Výkop: dnes v 18 hodin, Adidas aréna

Rozhodčí: Lerch – Koval, Boček (Dubravský)

Ligová bilance: 10-2-3. Poslední zápas: 5:1, 22. října 2017

Předpokládané sestavy: Mladá Boleslav: Polaček - Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka – Jánoš - Konaté, Přikryl, Valenta, Mareš - Komličenko.

Zlín: Zlámal – Matějov, Bijimine, Gajić, Bartošák – Ekpai, Jiráček, Hnaníček, Holzer – Mehanović, Vukadinović.

Tip Zlínského deníku: 1:1