„Slavia předvádí nejlepší fotbal v Česku. Je to pro nás velká výzva vyrovnat se jí a dostat se do finále,“ sdělil 26letý záložník.

Jakou si dáváte reálně šanci na úspěch?
Nejedeme odevzdaní. Tuto sezonu máme pozitivní bilanci skoro se všemi papírově silnějšími týmy. Slavia bude v pohodě, ale my jsme zase dobře naladění po sobotní výhře na Bohemce.

Jaký dojem na vás dělají výsledky Slavie?
Jsem rád, že se jí daří. Vybudoval se super tým, parta je skvělá a mužstvo hraje dobře. Slavia je právem na čele ligy.

Dalo vám Slovácko v pátek návod, jak ji eliminovat?
Dá se z jeho výkonu něco vzít, ale Slavia bude hrát doma určitě jinak než venku. Poženou ji fanoušci a bude útočit. Tohle nám ovšem vyhovuje. Můžeme vycházet z bloku a hrozit brejky.

Prožíváte duel se sešívanými stále intenzivněji?
Z toho důvodu, že jsem tam působil, ne. Sice tam zůstala spousta kluků, se kterými si píšu i se hecuju, ale hlavně je pro mě výzva obecně hrát na Slavii. Na krásném stadionu před výbornou kulisou a proti dobrému mančaftu. Na to se těším.

Kdyby vás Zlín v zimě prodal, mohl jste si teď také užívat jízdu Slavie. Probíhá vám to hlavou?
Občas jo. Ale teď se dívám jen dopředu. Chci si na Slavii zahrát a vyhrát, přičemž nevnímám, že stojím právě proti ní.

Na Bohemce jste nehrál od začátku. Bylo to kvůli zdravotnímu stavu?
Ano. Měl jsem virózu, jak panovalo nepříjemné počasí. Ve středu jsme trénovali ve Spytihněvi a tam dost foukalo, pršelo a i sněžilo, takže jsem se pak večer cítil slabý a ležel s teplotou. Ve čtvrtek jsem si odpočinul, v pátek to bylo lepší, ale v Praze jsem byl raději sám izolovaný na pokoji. Nebylo to přitom pořád optimální a s trenérem Páníkem jsme se shodli, že to není na to nastoupit od první minuty. Jsem rád, že jsem přišel do hry alespoň v průběhu a pomohl asistencí.

Na Slavii už budete fit?
Cítím se dobře. V neděli jsme běhali, síla se mi vrací a myslím si, že do zápasového večera budu připravený.

Sezona se pomalu chýlí ke konci. Přemýšlíte už nad letním přestupem?
Zatím tomu nechávám volný průběh. S agentem samozřejmě mluvím, ale nedaří se jak na podzim, tak uvidíme. Snad v létě něco přijde. Teď chci hlavně zvládnout pohár a pět ligových zápasů. I když jsme neměli dobré výsledky, tak pořád máme velkou šanci dostat se do Evropy.