„Mistrem se ale může stát kterýkoliv ze čtyř týmů,“ upozorňuje generální manažer SF Benago Radek Floreš. Obsazení závěrečného klání je přitom totožné s minulou sezonou. Titul obhajuje Havířov, který ve finále porazil Chemcomex Praha. Oba celky se střetnou v druhém semifinále. První dvojici tvoří Polička a Jestřabí, na které loni po porážce 2:6 zbyly pouze brambory.

Východočeši jsou navíc jediným celkem, který Benago v základní části neporazil. V úvodním duelu uhrálo doma remízu 2:2, ve druhém v hale soupeře utrpělo nejvyšší prohru sezony 3:8. „První zápas jsem odehráli v šesti lidech, ve druhém jsme kromě Grendela nastoupili s béčkem,“ podotkl Floreš.
Jestřabí se musí mít na pozoru před Poličkou rovněž z dalších dvou důvodů. „Soupeř má propracovanou defenzivu a spoléhá na rychlé brejky,“ charakterizoval generální manažer Jestřabí semifinálového protivníka.

Ze zákulisí navíc pronikly informace, že Poličku posílí speciálně na finálový turnaj dvojice českých futsalových reprezentantů bratři Roman a Michal Marešovi. „Něco jsme zaslechli, ale jisté to není. I kdyby nastoupili, bát se nebudeme,“ pronesl Floreš, přestože Benago postrádá zraněného kanonýra Macka, futsalového reprezentanta Filingera a Brazilce Oliveiru.

„Naštěstí nám trenér divizních fotbalistů Slavičína pan Hořák uvolnil Petra Švacha a Hnaníčka, takže budeme mít k dispozici deset hráčů do pole,“ pochvaluje si Radek Floreš.