„Já jsem rád, že se do šance aspoň dostanu. Chce to formu dobře načasovat na ligu. Věřím, že góly zase začnu dávat,“ říká osmadvacetiletý fotbalista. Jelikož ševci nezužitkovali ani další nadějné příležitosti, rozešli se na stadionu ve Spytihněvi s druholigovým Znojmem pouze bez branek.

Jak jste spokojený s úvodním vystoupením po letní přestávce?
Je to teprve začátek přípravy. Zkoušíme nějaké nové věci, tréninky jsou náročné.

Měl jste nohy hodně těžké po úvodních dnech neoblíbeného drilu?
Po pár týdnech volna se do toho člověk těžko dostává. I když jsme dostali týdenní plán a měli za úkol odběhat určitou porci kilometrů, zápasová zátěž je jiná. Chvíli trvá, než se to rozejde. Nedělal bych z toho velkou vědu.

Jak na vás zatím působí nový trenér Bílek?
Znal jsem ho jenom z televize, takže si na něj teprve zvykám a poznávám ho. Ve Slavii jsem ale hrál s Jirkou Bílkem, což je jeho synovec. Ten mi o něm něco říkal. Pod trenérem dříve působili pouze Jiras (Jiráček – pozn. red.) a Hroňas (Hronek – pozn. red.), zatím si ale nemáme na co stěžovat. Snad to bude všechno klapat.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) v úvodním letním přípravném zápase remizovali na hřišti ve Spytihněvi s druholigovým Znojmem 0:0.
Bílek zkoušel rozestavení se třemi obránci. Ševci se Znojmem remizovaliPřinesl do kabiny nějaké novinky?
Tréninky jsou trochu jiné, to ale má každý trenér svoje. Fotbal je všude stejný, nic moc se v něm už vymyslet nedá.

V úterý odjíždíte na soustředění do Rakouska. Je pro vás pobyt v zahraničí lepší než tréninky v domácím prostředí?
Hodně kluků se tam těší. Co jsem slyšel, tak jedeme na hotel, kde už jsem byl s Mladou Boleslaví. Prostředí je tam pěkné a vždycky je lepší, když se na týden někam vypadne a parta se utuží. Přišli noví kluci, je potřeba být chvíli spolu a stmelit kolektiv.

Shodou okolností právě s Mladou Boleslaví se utkáte v prvním kole nového soutěžního ročníku. Jak moc se na duel s bývalým klubem těšíte?
Los známe. Rozhodně je lepší začít doma s Mladou Boleslaví než chytnout na začátek Spartu, Slavii nebo Plzeň. Soupeře ale teď na začátku přípravy neřešíme. Musíme se na sezonu dobře nachystat a pořádně potrénovat.

Fyzickou kondici budete potřebovat, vždyť na podzim vás čeká devatenáct kol, hrát se bude skoro až do Vánoc. Co na nový systém ligy říkáte?
Viděl jsem, že v posledním podzimním kole jedeme do Teplic, což bude velká paráda. (smích) Ale je to jenom dobře. Je lepší hrát než jenom pořád trénovat. I v zimě bude příprava kratší, takže to bude pro hráče snesitelnější.Co od nové sezony vůbec čekáte?
Trenér nám něco v kabině řekl, ale jeho slova bych nechal tam. Za všechny mohu říct, že chceme, aby nadcházející sezona byla lepší než ta minulá. Chceme získat víc bodů a vyhrávat hlavně domácí zápasy.

Stihl jste si letní přestávku vůbec užít?
Ani ne, protože v dubnu se mi narodila dcerka, takže jsem odpočíval spíš s rodinou. Malá nám dává hodně zabrat, ale tohle jsou příjemné věci. Strašně jsem se na to těšil a nyní si to užívám. Když přijedu večer domů a malá se na mě směje, je to skvělé.

Takže u moře jste nebyl?
Žádné moře ani válení, spíše jsem jezdil s kočárkem po Vizovicích. (úsměv)

Ilustrační foto.
Ševci začnou novou sezonu doma proti Mladé Boleslavi, Slovácko jede na Bohemku