„Penner u nás na vlastní žádost ukončil působení. Přestože nesplnil cíl, měli jsme zájem o jeho setrvání. Sotolář má trenérskou licenci i ambice a umožnili jsme mu u nás pracovat. Jeho asistentem bude Jaroslav Šmédek,“ představil zbrusu nový trenérský tandem předseda klubu Milan Plesar.

Konkrétní cíle však klub zatím nevyřkl. Zatím totiž neví, s jakým kádrem do nadcházejícího ročníku vstoupí. „Až podle síly týmu určíme ambice. Ale se stávajícím kádrem nemůžeme mít větší problémy, přesto bychom rádi posílili o čtyři kvalitní hráče. Jelikož zatím není ani jeden přestup vyřešen, jména neprozradím,“ odmítl být konkrétní Plesar.

Podle všeho by měl v tradičním otrokovickém klubu zůstat 13gólový útočník Martin Koplík. „Má nabídky i z jiných klubů, ale je to náš kmenový hráč, se kterým počítáme i pro nadcházející sezonu, s čímž souhlasí i samotný fotbalista,“ vzkazuje všem zájemcům činovník oddílu.

Jiskra má za sebou hodně divokou sezonu. Podzimní části ročníku zakončili až na dvanáctém místě, ovšem v jarních odvetách doma nepoznali hořkost porážky a skončili druzí, což znamenalo konečnou šestou příčku. „Rozdíl byl dán tím, že jsme přes zimu hodně posilovali. Soupeře jsme válcovali rozdílem tří i čtyř branek a vynikali noví hráči. Kdybychom tak učinili již na začátku sezony, tak bychom soutěž vyhráli. Fotbal na Jiskře není jen o áčku, mládež je pro nás stejně důležitá. Chceme ji vychovávat. To je náš cíl!“ hlásí.

Otrokovice v současnosti mají dva fotbalové kluby – odvěké rivaly Jiskru a Viktorii, které nyní spolu bojují i na politické scéně. „Zatím se nám bohužel nepodařilo docílit jejich sloučení a vytvořit jeden silný městský fotbalový klub, který by měl ambice hrát v daleko vyšší soutěži. Jiskra i město na to slyší, bohužel druhý otrokovický klub se brání. Jestliže do tří let nevznikne fúze, oba kluby zaniknou,“ varuje Plesar.

Nadcházející ročník však zřejmě ještě odehrají pod hlavičkou Jiskry, která bude mít k dispozici 18členný kádr. „Máme z čeho vybírat,“ hlásí předseda.

Mužstvo zahájilo letní přípravu v úterý a má domluvené zatím tři přípravné zápasy. Již v neděli se střetne s Admirou Hulín, příští pátek sehrají v Malenovicích Pohár KFS. „Podle úspěchu v něm se budou vyvíjet další jednání s kluby. Pokud postoupíme, čekají nás Morkovice, když ne, utkáme se s mužstvem na úrovni I. A třídy. Generálkou před mistrovskými zápasy bude duel s Pluskovicemi,“ informoval vedoucí mužstva Jiskry Otrokovice Hynek Bršlica.