„Nezvládli jsme poslední tři kola podzimu. Z důvodu zranění a nemocí klíčových hráčů obrany - Zvonka, Šnajdra a Sotoláře - jsme uhráli pouze jeden bod, přičemž jsem očekával minimálně o pět více. Právě tolik mi schází ke spokojenosti po polovině soutěže,“ přiznal trenér Jiskry Otrokovice Josef Pospíšil, který u týmu působí již třetím rokem.

Jiskra patřila k nejofenzivnějším celkům soutěže, s 30 trefami byla druhá za Kvasicemi. „Útočníků máme v sestavě dost. Naopak problém máme v obraně. V plné nahotě se ukázal v Šumicích, kde jsme sice čtyři góly dali, ale pět inkasovali a ve finále se vraceli domů s prázdnou. Navíc jsme měli potíže s disciplínou, neboť jsme dostali přes čtyřicet žlutých karet. Před každým duelem kluky hecuji a možná z přemotivování jsme pak vyráběli tyto tvrdé zákroky. Na jaro asi budu muset tým zklidnit,“ hledá kouč recept na vylepšení této statistiky.

Do odvetné části v dresu Otrokovic nezasáhnou dva hráči základní sestavy - z hostování se totiž vrátili do svých oddílů Petr Wals (Mladcová), a především autor šesti gólů Miroslav Tomek (Napajedla). „Posílit budeme muset především v obraně, kde nás tlačí bota. Již nyní mám rozjednané dva hráče, přičemž s jedním jsme téměř dohodnouti,“ těší Pospíšila.

S přípravou na jarní část začala Jiskra 11. ledna. „Trénujeme třikrát týdně a alespoň jednou za čtrnáct dnů máme v plánu jeden přátelský zápas. Častěji hrát ani nemůžeme, neboť většina fotbalistů v týmu pracuje v Barumu ve vícesměnném provozu. Ze stejného důvodu není jasné, zda v polovině února absolvujeme čtyřdenní soustředění ve Valašských Kloboukách. Pokud to vyjde, završíme zde nabírání fyzické kondice,“ upřesnil trenér.

Všichni v klubu věří, že výkony a především výsledky v odvetné části budou lepší, než jak tomu bylo na podzim. „Co pracuji u týmu, máme každou polovinu jako den a noc. Zatím se mi ale nepodařilo rozluštit proč. Pevně proto věřím, že na jaře dojde ke zlepšení a na konci soutěže budeme na lepší než desáté příčce. Mužstvo má na to, aby hrálo v první pětce,“ věří svému týmu Pospíšil.

V otázce postupu je přesvědčen, že se rozhodne mezi vedoucími Zborovicemi a posilujícími Kvasicemi. „Třebaže poslední dva celky - Hradčovice a Březolupy - mají výraznější bodovou ztrátu, pokud posílí tým, určitě nejsou bez šance na záchranu. V tříbodovém systému je ještě vše otevřené. Pevně ale věřím, že se do těchto vod nenamočíme,“ zakončil odhodlaně otrokovický lodivod Josef Pospíšil.