„Mužstvo je silnější než na podzim,“ tvrdí Jaroslav Matějíček, trenér dvanáctého celku divizní skupiny D, který má na předposlední Napajedla náskok čtyř bodů.

Viktorii sice opustila čtveřice Lašák, Čtvrtníček, Čermák, Czucz, kromě záložníka Čermáka však ani jeden z ostatních fotbalistů neodehrál více než pět zápasů. S Čermákem, který dal čtyři branky, však Otrokovice přišly o nejlepšího střelce.

Náhrada je ovšem více než adekvátní. Velkými posilami by se měli stát především dva zlínští odchovanci, ofenzivní záložník Hrnčiřík a útočník Jurčík, který má zkušenosti z druholigové Kroměříže. „Očekávám, že zvýší produktivitu,“ přeje si Matějíček.

V domácím turnaji Barum Continetal Cup se jeho svěřencům v ofenzivě dařilo. V sedmi utkáních vstřelili 17 gólů a celkově skončili s bilancí čtyř výher a tří porážek čtvrtí. „Až na jediný duel jsme nenastoupili v optimální sestavě,“ podotkl otrokovický trenér.

Pro jarní část má nachystané dvě různá rozestavení. „Jedno je se dvěma štíty, třemi ofenzivními záložníky a jedním útočníkem. Ve druhém počítám s klasickým 4-4-2,“ prozradil kouč Viktorie.

Generálka Viktorii výsledkově nevyšla. Na vlastní umělé trávě podlehla třetiligovým Mutěnicím vysoko 1:5. „Herně jsme s kvalitním soupeřem drželi krok. Inkasovali jsme ale po hloupých chybách. Na defenzivě musíme zapracovat,“ ví Matějíček.

Do druhé části soutěže vstoupí jeho celek prestižním zápasem na hřišti třetího Hulína, s nímž doma uhrál bezbrankovou remízu. „Je to derby, může se stát cokoliv. Rozhodně nepojedeme do Hulína předem poraženi,“ varoval Matějíček na dálku svého protivníka.

FC VIKTORIA OTROKOVICE

Brankáři: Michal Křížek (1984), Oldřich Kašík (1990).
Obránci: Juraj Homola (1986), Michal Kraváček (1983), Pavel Gerych (1984), Zdeněk Ondráš (1983), Dušan Maschtovský (1989), Jakub Zálešák (1987), Michal Vrága (1987).
Záložníci: Tomáš Dujka (1982), Václav Jordánek (1979), Jakub Hrnčiřík (1983), Lukáš Mikulčík (1987), Miroslav Novák (1989), Bedřich Mařák (1985), Marek Ondryáš, Ondřej Večeřa (1989).
Útočníci: Matěj Fiala (1990), Martin Jurčík (1983), Dominik Krhut (1986).
Trenér: Miroslav Matějíček.
Přišli: Hrnčiřík, Jurčík (hostování ze Zlína), Ondryáš (hostování ze Šardic), Homola (návrat ze Slovenska).
Odešli: Lašák (přerušena aktivní činnost), Čtvrtníček, Čermák, Czucz (všichni ukončeno hostování).