Defenzivní štít zlínské Tescomy přišel omísto vzákladní sestavě kvůli nešťastnému pádu vOstravě

„Půlku podzimu mi trvalo než jsem se dostal do základu a teď se mi stane tohle. Jsem prostě smolař,“ řekl pětadvcacetiletý fotbalista, který utrpěl zatím nejvážnější zranění vkariéře.

Jak se cítíte?

Je to lepší, už se ivyspím, což se mi první noc moc nedařilo. Ikdyž večer si ještě radši beru prášky od bolesti. Stejně je to ale nepříjemné, protože jsem dostal krunýř, který mám od pasu až po krk a je mi vněm dost horko. Ve středu jdu na kontrolu knašemu lékaři Guřanovi, snad mi ho sundá a dá mi na rameno nějakou menší ortézu.

Když máte jednu ruku zafixovanou, jak se osebe postaráte?

Mám usebe přítelkyni. Ovšem musím říct, že to spéčí moc nepřehání. (Smích.)

Co můžete dělat?

Venku je teplo, tak chodím na procházky. Jinak mám až do středy nařízený klid. Snad už budu moci co nejdříve začít alespoň jezdit na rotopedu a posilovat určité partie.

Dá se odhadnout, jak dlouho svámi trenér Hoftych nebude moci počítat?

Myslím si, že minimálně tři týdny budu mít rameno zafixované. Pak přijde na řadu rehabilitace a dohánění tréninkového manka. Vidím to tak na pět týdnů, ikdyž si už kluci ze mě dělali srandu, že stihnu tak akorát posledníkolo.

Vsobotu Zlín hostí rozjetý Liberec. Dosáhne konečně nabody?

Pevně věřím, že ano. Samozřejmě nebudu chybět na tribuně a budu klukům fandit. Liberec sice naposledy porazil Teplice 4:0, ale to je pro nás lepší, než kdyby knám přijížděl po neúspěchu. Amy jsme na Baníku odehráli úplně jiný zápas než proti Spartě. Pokud na sobotní výkon navážeme, tak určitě vyhrajeme.