„Jak jsem si na nos sáhl, hned jsem věděl, že je zlomený a že musím odstoupit. Krev sršela všude, tak jsem šel do kabiny a ještě tam dvacet minut nešla zastavit," líčil 23letý obránce.

Zranění utržil po kontaktu s mladoboleslavským střelcem dvou gólů Lukášem Magerou. K němu došlo v závaru ve 23. minutě, ale vzhledem k tvrdé ráně účastník letošního malého Eura jen složitě vzpomínal, co se přesně stalo. „Co si pamatuji, tak do souboje šel i Hubáček (obránce Zlína – pozn. red.) a Holý (brankář Zlína – pozn. red.), jenž míč vzal. Přitom mě asi nabral a hodil do Magery," uvažoval Jugas, který soupeři nepříjemný moment nevyčítal.

„Zákrok vůbec neřeším, šlo o nezaviněnou srážku. Dopadlo to, jak dopadlo, ale nic zákeřného se neudálo," zdůraznil zlínský bojovník.

Po dvacetiminutovém zápolení v šatně musel sanitkou odjet do nemocnice, kde byl nejdřív na rentgenu a poté na šití. Zpět na stadion dojel až v 80. minutě. Nemohl tedy ani hodnotit zápas, v němž ševci po jeho odchodu za stavu 0:1 inkasovali ještě čtyři branky a padli 2:5. „Díval jsem se jen na onlajn. Když to bylo 1:2, tak jsem měl radost a říkal si, že je možné s utkáním ještě něco udělat, ale pak 1:3, 1:4… To už bylo špatné," prohodil Jugas.

Nechyběl však u toho, když hráči podpořili v kabině brankáře Tomáše Holého, který si v 83. minutě vstřelil rukou nevídaný vlastní gól. „Mrzelo jej to. Chyba to byla, nicméně je lepší ji udělat za stavu 1:4 než za vyrovnaného výsledku. My jej nezatracujeme. Věříme, že si vybral slabší chvilku a že se všichni připravíme na důležitý duel s Brnem, který chceme vyhrát," sdělil zlínský odchovanec.

Na Letné se odehraje až za tři týdny – v sobotu 12. září od 17 hodin. A proti svému přechozímu klubu chce Jakub Jugas nastoupit stůj, co stůj. „Možná to bude s maskou, ale i kdybych měl mít sádru, tak do ligového zápasu půjdu," usmál se.

Fotbalisté Zlína před pohárovou a reprezentační přestávkou nasbírali z pěti utkání devět bodů při skóre 6:8. S tímto vstupem do soutěže je Jakub Jugas spokojený. „Začátek je dobrý. Jen škoda toho přídělu v Mladé Boleslavi, měli jsme u lidí vizitku týmu, který hraje slušný fotbal. Body, které jsme získali, jsme si zasloužili, ale nepřeceňuji to. Začínám vždycky slavit až při třiceti bodech," podotkl.

Zároveň si užívá první ligy v dresu Zlína. Předtím ji okusil v Příbrami a v Brně. Dojem na něj udělaly zejména utkání před domácí kulisou. „Už zápas s Jihlavou byl super a ten s Ostravou se nacházel ještě o úroveň výš. Diváci stáli za námi a celkově byla atmosféra neskutečná, když baníkovci zrovna nedělali nepořádek. Snad bude bývat nadále vyprodáno, nejen díky soupeři, ale hlavně na základě našeho fotbalu. Hrajeme slušně, zasloužíme si to, přičemž vizitku samozřejmě musíme držet," dobře ví ambiciózní obránce.