Po remíze s prvním Znojmem a u šestého Frýdku-Místku čeká v neděli od 16.30 hodin svěřence zlínského trenéra Borise Káni další těžký duel. Na domácím stadionu Letná přivítá Uničov. „Bude to klíčový duel v boji o záchranu. Tento zápas hodně napoví, jestli se v soutěži udržíme. Soupeř totiž má velmi kvalitní tým. Vsadíme na zajištěnou defenzivu a pokusíme se alespoň jeden gól dát,“ přeje si Káňa.

Z A-týmu, jenž pro změnu bojuje o záchranu v I. lize, rezervě pomohou zřejmě pouze hráči z lavičky. „Vzhledem ke zdravotním problémům v obou výběrech nikdo další nepřichází do úvahy,“ posteskl si.

Ve velmi složité situaci je juniorka Slovácka před nedělním duelem (10.15 v Kuno­vicích) s rezervou ostravského Baníku. Pokud se chce poslední celek tabulky zachránit, nesmí ve zbytku soutěže již klopýtnout. „Ani případných devět bodů nám nakonec nemusí stačit, neboť situaci nemáme ve svých rukou,“ uvědomuje si trenér hradišťského béčka Jan Palinek.

První na řadě, koho by jeho svěřenci měli porazit, je záloha Baníku. „Čeká nás velice těžký soupeř. A to zejména s přihlédnutím na jejich jarní výsledky na hřištích soupeřů, kde čtyřikrát vyhráli,“ upozorňuje Palinek, podle kterého si Slovácko musí dát pozor na rychlý přechod Ostravanů do útoku.

Áčko Slovácka je už zachráněné a v podstatě o nic mu už nejde. „Jenže to nebude tak jednoduché. Kluci mají za sebou náročný program a hodně jich má zdravotní trable. Žádné mohutné posílení proto asi nepřichází v úvahu. Ale to je jedno. My musíme vyhrát v jakékoliv sestavě,“ burcuje Palinek.

Bez nervů může hrát Slavia Kroměříž, která se v sobotu 30. května od 11 hodin představí na hřišti Jihlavy B. Domácí v předchozích čtyřech zápasech nevyhráli, ale na podzim si po výhře 1:0 odvezli z Hané tři body. „Protože rezerva Jihlavy také nemá jistotu záchrany, počítáme s tím, že v jejím dresu nastoupí někteří hráči ze širšího druholigového kádru. Budeme se proto snažit vycházet ze zabezpečené obrany a neinkasovat. Z brejku se pokusíme dát nějaký gól,“ odtajnil své představy trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

Hráči Hanácké Slavie mají nakročeno ke klubovému rekordu. Letos inkasovali zatím jen dvacet branek. Nejméně v MSFL zaznamenali v sezoně 2003/04. Když tuto soutěž vyhráli, obdrželi 28 gólů. „Letos máme dobrou defenzivu a v tomto trendu chceme pokračovat. Na druhou stranu chceme nějaký gól vstřelit, protože těch máme zase málo,“ dodal Lehkoživ.

Zpravodajové Deníku