Juniorka zlínské Tescomy se tři kola před koncem Moravskoslezské fotbalové ligy ještě více namočila do sestupových vod. Přestože měl trenér Jiří Bartl v sobotním zápase na hřišti Kroměříže k dispozici osm hráčů prvoligového kádru, jeho družina zachraňovala remízu 1:1 až dvě minuty před koncem. Zlínské béčko je sice stále na 14. místě, patnáctý Dolní Benešov se však na něj dotáhl a poslední Lipová ztrácí jediný bod.

„Jména výsledek nedělají,“ glosoval Jiří Bartl fakt, že postavil proti Hanákům „prvoligový“ celek. Jeho družina si však po celých devadesát minut nevěděla rady s nadšeně hrajícím protivníkem, v jehož řadách nastoupilo šest odchovanců zlínského klubu.

„S výkonem mužstva jsem spokojen. Zklamán jsem z toho, že jsme mohli vyhrát, protože jsme měli dost šancí. Přesto jsem ale strašně rád, že jsme vyvrátili veškeré spekulace a zklamali tipující, kteří byli přesvědčeni, že prohrajeme,“ mnul si ruce kroměřížský trenér Alois Skácel, který ještě ve třetím podzimním kole vedl juniorku Tescomy.

Tým po něm tehdy převzal Jiří Chytrý, který však na lavičce vydržel jen 22 zápasů, než své místo před dvěma týdny přenechal sportovnímu řediteli FC Tescoma Bartlovi. Ani pod jeho vedením se však rezerva nevzchopila a ze dvou střetnutí získala jediný bod, který navíc zachránil stoper Zbožínek v 88. minutě. Domácí se tak radovali z vedoucí trefy Klimka pouhých sedm minut.

Bartl výkon posil z áčka i s ohledem na jejich další výpomoc béčku příliš hodnotit nechtěl. „Jejich režim je po skončení sezony jiný. Že se ale někteří nedokázali vypořádat s agresivitou soupeře, je chyba,“ věděl největší adept na uvolněný post kouče A-týmu.

Spokojeností naopak zářil trenér zálohy Slovácka Jan Palinek po vítězství na hřišti třetích Mutěnic. Derby pod vinicemi přineslo parádní fotbal s řadou šancí na obou stranách. „V první půli jsme jich měli víc a mohli jsme se dostat do vedení. Bohužel jsme si asi štěstí už vyplýtvali,“ zamyslel se domácí trenér Peter Vlček.

Klíčový moment utkání se zrodil v 69. minutě, kdy bývalý zlínský obránce Ditrich fauloval Rohovského a po druhé žluté kartě se předčasně poroučel pod sprchy. „Červená karta vždycky zápas ovlivní. Mančaft ale musí víc zapnout a běhat. Naštěstí jsme to dokázali potrestat,“ konstatoval Palinek.

Přesilovku juniorka z Hradiště využila díky Šilingerově šťastné ráně z dvaceti metrů, která těsně před domácím brankářem skočila. Slovácko pak mělo i další šance, stav se už ale nezměnil. „Klukům není co vyčítat, odvedli maximum. V závěru už jsme hráli vabank, byla tam křeč, už to nešlo,“ řekl mutěnický kouč. „Bylo to kvalitní utkání z obou stran. Myslím, že jsme byli asi o ten gól lepší,“ zhodnotil vítězných devadesát minut Jan Palinek, který si pochvaloval i výkon tři přeřazených hráčů z áčka Kaspřáka, Eismanna a Görnera. „Určitě nám pomohli. Víc takových přeřazení a budu spokojený,“ usmíval se trenér Slovácka B.