Všech pět branek padlo v rozmezí od 50. do 62. minuty. Dvakrát se za Zlín trefil útočník Šimon Chwaszcz, jenž zaznamenal také vítězný gól.

„Jsem spokojený. Hrálo se nahoru dolů. Samozřejmě byly k vidění také chyby, ale bylo to první utkání. Důležité bylo tempo, a to bylo slušné,“ pochvaloval si hostující trenér Jan Jelínek, který se proti Hodonínu musel obejít bez ligových posil.

Zlínské áčko totiž ve stejný den absolvovalo přípravné utkání ve Vídni proti slavnému Rapidu, takže trenér juniorky dal příležitost i několika šikovným dorostencům.

„Byli s námi už na soustředění, takže vědí, co po nich chceme a naší hře se přizpůsobili,“ ocenil Jelínek.

Ten zatím neví, jak se vyvine situace v ligovém kádru a zda v Juniorské lize na jaře využije i borce z nejvyšší soutěže.

„Doufám, že nám áčko pomůže a podpoří nás,“ věří Jelínek.

„Pokud ne, vypomůžeme si zase s kluky z devatenáctky. Ale jak bude tým vypadat, zatím nevím. Jsme teprve na začátku přípravy,“ upozorňuje kouč Fastavu.

Zlínská juniorka se na druhou polovinu sezony připravuje téměř každý den. „Třikrát týdně dokonce trénujeme dvoufázově,“ prozrazuje Jelínek.

Jeho tým jaro odstartuje stejně jako ligový tým už v polovině února. „Příprava je krátká,“ ví známý kouč, který chce nejprve u svých svěřenců zlepšit fyzickou kondici a pak i herní dovednosti.

Dobrou prověrkou pro zlínské mladíky budou přípravné duely se Slavičínem, Hulínem, Uherským Brodem a juniorskou Zbrojovky Brno.

Přípravný fotbal -

FK Hodonín – FC Fastav Zlín U21 2:3 (0:0), hráno na umělé trávě v Dubňanech

Branky: 51. Tomáš Mareš, 56. Filip Žák - 49. a 62. Šimon Chwaszcz, 61. Martin Mlýnek
Rozhodčí: Tichánek. Diváci: 50.

FK Hodonín: Lupač – Vinkler, Kyselka, Hesek, Fojtík – Holešinský, Červínek, Komara, Šturma – Sasín – Venclík (střídali Sloboda, Dekleva, Novotný, Paděra, Michna, Žák, Mareš a Dovhanyuk).

Zlín: Šiška (60. Lebánek) – Zahradník, Košák, Maršálek, Nečas (70. Mlýnek V.), Venený, Tureček, Mlýnek M. (80. Gettler), Gettler (46. Bykovski), Mlýnek V. (46. Červenka), Votava (46. Chwaszcz).