„Dlouhá pauza na nás byla patrná. Začali jsme v tréninkovém tempu a úvodních deset minut jsme se ještě rozkoukávali. Pak se sice kluci zlepšili, ale první půle nám vyšla spíše po gólové stránce. Herně jsme dominovali až po změně stran, i když brankově jsme se již prosadili pouze jednou,“ uvedl na klubovém webu zlínský kouč Jan Jelínek, který měl v sestavě i hráče dorazového dorosteneckého ročníku.

Mladý obránce Fastavu Zlín Cedidla (ve žlutém dresu) kvůli zranění nedohrál sobotní duel s Příbramí.
Zranění Cedidly není vážné. „Se Slavií bych chtěl hrát," říká zlínský mladík

Devatenáctka Fastavu se i po přestávce hlavně bránila. I přesto inkasovala už pouze jediný gól a po brejku dokonce zaznamenala čestný úspěch. „Hlavně v prvním poločase jsme dělali hloupé chyby, za které nás soupeř trestal. Kluci navíc měli problémy s rychlým a důrazným fotbalem. Po přestávce již soupeř trochu polevil, prostřídal, přesto měl utkání pod kontrolou,“ uznal kouč zlínského staršího dorostu Jaroslav Matějíček.

Jeho tým ve druhém přípravném zápase podlehl divizním Hranicím 3:4. Mladým ševcům k výhře nestačilo ani nadějné vedení 2:0 a 3:2. Zkušenější soupeř stihl ve druhé půli nejprve vyrovnat a z penalty pak strhnout vítězství na svoji stranu.

„Hlavně v prvním poločase jsme dokázali hrát dobrý a důrazný fotbal, na který jsme navázali i po změně stran. Pak jsme sestavu prostřídali a náš výkon šel o něco dolů. I přes těsnou porážku jsme se však prezentovali solidním výkonem a kluci si opět ověřili, že mužský fotbal už je trochu o něčem jiném. Pro všechny to byla velmi cenná zkušenost,“ prohlásil Matějíček.

Mladší dorost Zlína se o víkendu postavil mužům Veselé. Zajímavý zápas byl zpestřený přítomností několika bývalých fotbalistů Fastavu v domácím dresu. Kromě ex-ligistů Janíčka a Dujky to byly také Postava, Sokol a Burša.

„I díky tomu mělo utkání svůj náboj, kvalitu a naši mladí kluci zjistili, že v budoucnu budou muset více zapojovat také sílu a využívat svých fyzických předností,“ upozornil šéftrenér zlínské mládeže Marek Kalivoda.

Přípravný fotbal -

FC Fastav Zlín B – FC Zlín U19 7:1 (6:0), Gettler 2, Nečas, Venený, M. Mlýnek, Strachoň, vlastní – Chrudina.

FC Zlín U19 – SK Hranice (muži) 3:4 (2:1), branky Zlína: Bobčík, Kulíšek, Lehký.

FK Veselá (muži) – FC Zlín U17 2:1 (0:0), branka Zlína: Kadlček.