Sestoupivší celek z MSFL povede v divizi E staronový kouč Marek Kalivoda, jenž na trenérské lavičce vystřídal Borise Káňu, který se vrátil k dorostu.

Třetí nejvyšší soutěž opustilo béčko Zlína ze 14. místa. Okamžitý návrat zpět však není prioritou. „Nebudeme postup tahat na sílu. Naším úkolem je kvalitně připravit kluky pro áčko. Pokud by se nám výsledkově dařilo, bylo by to již něco navíc,“ tvrdí zlínský trenér, jenž je asistentem Ladislava Mináře u prvního mužstva a věnuje se také brankářům.

Juniorka Zlína zahájila suchou přípravu na státní svátek v pondělí 6. července, ale fotbalisté se již týden před startem měli sami udržovat v kondici.„Hráči dostali individuální plán, podle kterého se ve dnech volna připravovali. Nyní tak musejí zvládat vyšší zátěž. Dvoufázové tréninky budou prokládány přípravnými zápasy,“ uvedl kouč.

V plánech trenérů není ani několikadenní kondiční soustředění mimo město. Celá příprava proběhne výhradně v domácím prostředí. „Máme zde výborné podmínky pro přípravu i pro regeneraci. Bylo by chybou takového zázemí nevyužít,“ je přesvědčen Kalivoda.

Mezi 16 připravujících se fotbalistů je jediným navrátilcem David Vávra, který se vrátil ze Slušovic. Jedinými dvěma kmenovými hráči ve výběru juniorky zůstali brankář Tobolík a útočník Železník. „Zbytek jsme přivedli z dorostu. Pracujeme především s ročníkem 1990. Chceme dát větší šanci hráčům z naší mládežnické líhně,“ nastínil cestu trenér zlínského béčka.