Pokud by hradišťské juniorce současné umístění zůstalo, s velkou pravděpodobností by to znamenalo pád do divize. „Ve druhé lize je naspodu většina moravských mančaftů, takže asi budou sestupovat tři týmy,“ ví moc dobře Jiří Chytrý, nový trenér Slovácka B, který mužstvo převzal společně s Miroslavem Hlahůlkem po Janu Palinkovi, jenž povýšil na asistenta u áčka.

Starosti se sestupem by však nová trenérská dvojice měla jen velmi nerada. „Záchrana je sice prvořadým cílem, my však chceme chytit začátek a co nejdříve se odříznout od spodních pater tabulky. Pak bychom se chtěli soustředit na to, co je hlavním úkolem juniorky - přípravu mladých hráčů pro A-tým,“ plánuje Jiří Chytrý, podle kterého se zcela změnil systém, jakým by měla hradišťská záloha pracovat.

„Dříve mělo první mužstvo široký kádr a hráči chodili hrát za béčko. Pod ředitelem Krejčím se v rámci klubu nastavil jiný systém, kdy by i juniorka měla být samostatný legitimní tým. Neměla by být odkladištěm nepotřebných hráčů, ale připravovat mladé fotbalisty pro vstup do profesionálního fotbalu,“ prozradil Chytrý.

Se zimní přípravou jsou v Hradišti navýsost spokojeni. Podmínky měl tým výborné, vydařila se i většina přípravných duelů. „Kluci pracovali výborně, takže jediná věc, která nám trošku kalí dojem, jsou zranění,“ řekl Chytrý. Mimo hru budou ještě na čtyři až šest týdnů Ineman (natržený sval) s Pyclíkem (podkolenní šlacha), nepříjemně do skladby mužstva zasáhla rovněž zranění v prvním týmu.

„Z áčka jsme počítali s hráči do obrany a na post štítového záložníka. Jenže jsou zranění Hrotek, Kordula, Šimáček a Kubáň, takže zatím není kde brát,“ krčí rameny trenér Slovácka B, který ještě připomněl absenci mimo hru postaveného Lysoňka.

Právě obranná hra celého týmu je zatím Achillovou patou juniorky. „Vzadu nám to trošičku skřípe,“ přiznává Jiří Chytrý, kterému naopak dělá radost útočná fáze. Mužstvo v deseti přípravných duelech nasázelo 22 branek. V generálce proti Napajedlům jich bylo hned šest. „V útoku i v záloze nám to zatím šlape, tak doufám, že to přeneseme i do mistrovských zápasů. Vpředu máme zesílené posty, takže by nás neměla vykolejit ani případná zranění,“ uvedl Chytrý, jenž se ještě pozastavil u nejlepšího střelce v přípravě Václava Ondřejky. „Mohl bych říct, že jeho sedm branek je příjemným překvapením, ale on vlastně naplňuje naše očekávání. Opět musím zopakovat, snad si formu přenese i do mistráků,“ uzavřel Chytrý.

1. FC SLOVÁCKO B

Brankáři: Václav Marek (1981), Filip Bančák (1990), Přemysl Kovář (1985), Tomáš Fryšták (1987).
Obránci: Vlastimil Polák (1989), Martin Bělaška (1987), Juraj Višváder (1989), Marek Přílučík (1987), Tomáš Ineman (1981).
Záložníci: Zdeněk Šturma (1987), Martin Holek, Martin Pácl (1987), Jan Šilinger (1988).
Útočníci: Ondřej Čtvrtníček (1984), Václav Ondřejka (1988), Milan Kerbr (1989).
Přišli: Martin Pácl (návrat z hostování v Mutěnicích), Václav Ondřejka (návrat z hostování v Kroměříži), Vlastimil Polák, Milan Kerbr, Tomáš Ineman (všichni z A-týmu).
Odešel: Petr Filipský (hostování Mutěnice).