Hanáky vedl poprvé Alois Skácel, který ještě minulý týden seděl na lavičce zlínského béčka. V prvním poločase jeho celek kontroloval hru a svou aktivitou domácí zaskočil. Druhý poločas už takovou kvalitu neměl. Hanáci se dostali do dvou dobrých brankových příležitostí, ale skóre se neměnilo.

„V úvodní půlce to bylo z naší strany hodně slušné. Předvedli jsme disciplinovaný výkon, kterému chybělo jen lepší řešení koncovky. Ve druhé se hrál oboustranně nervózní zápas. Každé mužstvo chtělo strhnout vedení na svou stranu. S výkonem hráčů jsem spokojen. Zaslouží si pochvalu za snahu vyhrát,“ řekl trenér nováčka soutěže Alois Skácel.

Béčko Slovácka konečně dokázalo bodově zabrat. A hned naplno. Nutnost vyhrát si vzali hráči domácího týmu v duelu s Dolním Benešovem k srdci a za svým cílem šli od prvních minut. „Rychlá branka nám pomohla,“ kvitoval s povděkem Čtvrtníčkovu trefu z 11. minuty domácí trenér Jan Palinek. „Pak jsme sice trochu vyklidili pole, soupeř to ale nepotrestal a my jsme naopak v nástupu do druhé půle svůj náskok zvýšili,“ zdůraznil kouč Slovácka B další důležitý okamžik.

Domácí nastoupili s celou řadou fluktuantů z áčka, což se na jejich hře pozitivně projevilo. „Jsem s jejich výkonem spokojen, dobře ale zahrálo celé mužstvo, podali jsme kompaktní výkon,“ dodal Palinek.

Premiéra Jiřího Chytrého na lavičce zlínské rezervy nedopadla šťastně. Jeho svěřenci sice ve Frýdku-Místku herně nezklamali, na tři body však opět nedosáhli. „Potvrdili se mé obavy. Hrálo se nám hodně těžko, soupeř zahrával řadu standardních situací, z nichž jsme inkasovali první dva góly,“ líčil Chytrý.

Do kabin šli fotbalisté za stavu 1:0 pro domácí. Hosté mohli srovnat chvíli po přestávce, jenže tři dobré šance nevyužili. Byli to naopak Slezané, kteří díky exzlínskému útočníkovi Fujerikovi přidali pojistku. Tescoma se prosadila až za stavu 0:3, kdy si dal vlastní branku další bývalý hráč Zlína obránce Vavruša. „Kluci se nevzdali a až do konce se snažili vstřelit kontaktní gól,“ našel Chytrý pozitivum na třetí porážce v řadě.