„Počítáme s tím, že nastoupí brankář Baránek, Zbožínek, Pacanda a další. Pro naše kluky to bude výtečná konfrontace,“ těší se kroměřížský kouč Alois Skácel, pro něhož bude mít regionální derby pikantní příchuť.

Sezonu totiž začal právě na lavičce soupeře, odkud po třetím kole odešel do Hanácké Slavie. Se zvýšenou motivací nastoupí rovněž zlínští odchovanci Janča, Foltán, Bělíček a Kovařík.

Skácelovi hoši mohou na rozdíl od Tescomy hrát v klidu. Na desátém místě mají dostatečný náskok od sestupových příček. „Na podzim jsme vyhráli 2:0 a rádi bychom podobný výsledek zopakovali i tentokrát,“ přeje si Skácel.

Hosté ale dorazí na Hanou s jednoznačným cílem - urvat tři body. „Nezajímá nás nic jiného než záchrana,“ pronesl Jiří Bartl, který mužstvo převzal po Jiřím Chytrém před posledním zápasem se Znojmem. Ač měl Bartl k dispozici mimo jiné útočníka áčka Pacandu, jeho družina doma prohrála 1:2 a bodově se na ni dotáhla patnáctá Lipová. Poslední Dolní Benešov ztrácí dva body. Vzhledem k vývoji ve druhé lize však bude podle všeho padat z MSFL pouze jeden celek.

I tak ale nehodlá Tescoma ponechat nic náhodě a záchranu si chce zajistit co nejdříve. Proto na Obvodové nastoupí posílená o Pacandu, Musila, Vyskočila či stopera Zbožínka, který v první lize nechyběl na hřišti ani minutu.

Nejtěžší soupeř, na kterého momentálně mohou narazit, čeká ve stejný den rezervu Slovácka. Mutěnice, největší aspirant na postup do druhé ligy, totiž v posledních dvou zápasech svým soupeřům nasázely třináct (!) branek.

„O jejich síle nemá cenu debatovat,“ přikyvuje trenér hradišťské juniorky Jan Palinek, podle kterého mutěnická výhra 7:1 ve Frýdku-Místku hovoří za vše. „Co jsem slyšel, tak tam odvedli fantastický výkon,“ dodal Palinek. Nic na tom nemění ani fakt, že obdrželi dvě červené karty. „Jejich sestava ale zůstane prakticky stejná, chybět jim bude jen gólman Rückschlos, Obal dostal podmínku,“ upozornil Palinek.

Mutěnice sice disponují kvalitním a zkušeným kádrem, juniorka Slovácka však do kraje vína rozhodně nepojede jen na výlet. Po zemětřesení v A-týmu bude mít totiž Jan Palinek k dispozici nejen duo Görner, Eismann, ale také uzdraveného Kaspřáka.

„Mělo to být překvapení, ale když se na něj ptáte, tak bude hrát. A od začátku,“ straší soupeře Palinek. „Sama jména ale zápas ještě nikdy nevyhrála. Musíme jít do každého souboje na sto procent, nic nevypustit, protože proti Mutěnicím se to nevyplácí,“ uzavřel své povídání Palinek.

(pf, ms, lk)