ZLÍN B – OLOMOUC B 2:3 (2:1)

Již jistého vítěze soutěže juniorka Zlína pořádně potrápila. Body si však na Letné znovu nepřipsala. „Z výsledku jsme určitě zklamaní. Porážka nás mrzí, protože jsme v tomto zápase odvedli kus poctivé práce. Také výsledek se pro nás vyvíjel dlouho příznivě, bohužel v klíčových okamžicích si počínala Sigma lépe a důrazněji než my," shrnul na klubovém webu trenér Jan Somberg.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný a otevřený fotbal. Do vedení šli Hanáci ve 34. minutě zásluhou Ševčíka, ale je ještě do pauzy žlutomodří skóre otočili. Nejdříve penaltu střelou k tyči proměnil Blanař a stejný hráč ve 45. minutě zužitkoval přímý kop z hranice vápna. Ševci pokračovali v aktivitě po změně stran, ale ani v 65. minutě Hlobil nenavýšil vedení, když na penaltě špatně zpracoval balon a velká šance skončila jen v náruči Spurného. Poté převzala otěže hry Sigma a převahu přetavila ve tříbodový výsledek. V 72. minutě srovnal Hladík, o sedm minut později rozhodl po přečíslení Danis. „Po šancích jsme se nedostali do trháku a po nedůslednosti ve vlastní šestnáctce jsme naopak soupeři umožnili vyrovnat. Olomouc to povzbudilo a výsledek vzápětí otočila. My už jsme se do tlaku znovu nedostali," konstatoval Jan Somberg.

Branky: 36. z pen. a 45. Blanař – 34. Ševčík, 72. Hladík, 79. Danis ŽK: Chmelo, Koller, Višněvský – Spurný, Richter, Jemelka. Rozhodčí: Mykiska – Boček, Miklík. Diváci: 110.

Zlín B: Švec – Blanař, Jurič, Zavadil, Višněvský – Chmelo, Koller, Hlobil, Hradil (80. Nehoda) – Červenka (76. Chuchma), Chwaszcz. Trenér: Jan Somberg.

Olomouc B: Spurný – Texl, Ševčík, Šindelář, Jemelka, Kalvas, Falta (60. Fišer), Richter, Yunis, Zichta (73. Danis), Hladík. Trenér: Augustin Chromý.