FC TESCOMA ZLÍN B – SK HS KROMĚŘÍŽ 3:1 (0:0)

Po úvodním oťukávání, přičemž oba týmy nastoupily v improvizovaných sestavách, začali mít navrch domácí. Zejména zlínský Kurtin motal hlavy kroměřížským zadákům. Po přesném pasu za obranu ale pálil jen do Janalíka, po Beránkově centru zase hlavičkoval v gólové pozici bránu. Nad pálil i Kocián a Čelustkovi chyběly ke gólové dorážce centimetry. Hanáci do přestávky zaujali volejem Steinera a nebezpečnou hlavičkou Šroma.

„Už v prvním poločase jsme mohli rozhodnout. Jen Kurtin měl tři gólové šance, které neproměnil, což částečně postavilo soupeře na nohy, protože v závěru prvního poločasu dokázala Kroměříž hru vyrovnat. Bylo to však způsobené i tím, že kluci se již nevraceli tak poctivě a hosté útočili do otevřené obrany," vypozoroval trenér zlínské juniorky Jaroslav Švach.

„S prvním poločasem jsem byl ještě celkem spokojený. Dařilo se nám zahušťovat střed pole, eliminovat zlínskou kombinaci a do šancí jsme domácí příliš nepouštěli, i když sami jsme toho také moc neměli. Ve druhém poločase jsem v tom chtěli pokračovat, jenže Zlínu vyšlo nasazení Bači, ten dokázal udělat svým spoluhráčům prostor a po dvou rychlých gólech bylo rozhodnuto," předznamenal další průběh kroměřížský kouč Jaroslav Baďura.

Mladí ševci totiž po přestávce přidali k herní kvalitě i potřebnou produktivitu. Nejprve se po individuální akci prosadil Kurtin, po pěti minutách vyškolil hostující obranu také Holík. „Všechno se nám zbořilo. Sice jsme si ještě pár závarů vypracovali, ale proti v pohodě hrajícímu soupeři jsme již nebyli schopni výsledek více zdramatizovat," poznamenal Baďura.

Zvlášť poté, co další hezkou souhru zakončil třetím gólem do kroměřížské sítě Motal. Navíc Kurtin chvíli předtím napálil tyč. „Začátek druhého poločasu byl z naší strany výborný. Podařilo se nám vstřelit tři krásné góly, další dva jsme mohli ještě dát a celkově si myslím, že naše vítězství bylo zasloužené," uvedl Švach.

Hanáci sice ještě dokázali čtvrthodiny před koncem po rohu snížit zásluhou Budína, ale víc už se toho na Letné neurodilo. „Škoda naší zbytečné nekoncentrovanosti a tradiční chyby po standardní situaci, po níž se Kroměříž ještě trochu nadechla. Nám už navíc ubývaly síly a závěr zápasu jsme skutečně jenom dohráli a pohlídali si výsledek," přiznal zlínský kouč.

„Ani my už jsme toho ale víc nevymysleli. Bylo vidět, že hráči toho mají po náročné sezoně, kdy stahovali desetibodovou ztrátu na záchranu, plné zuby a o lepší výsledek už se moc porvat nechtěli. Trochu mě to mrzelo u kluků, kteří u nás ze Zlína hostují nebo ve Zlíně působili. Od nich jsem čekal, že trochu vyhecujou sebe i kabinu, ovšem ani oni dnes naši hru příliš neoživili," mrzela trenéra Hanáků.

Branky: 47. Kurtin, 52. Holík, 72. Motal – 75. Budín

Rozhodčí: Žádník – Sedláček, Antoníček

ŽK: Stojaník, Budín

Diváci: 142

Zlín B: Zapletal (61. Tobolík)– Kocián (75. Zavadil), Linek, Hájek, Čelůstka – Beránek, Motal, Jugas – Holík, Červenka (46. Bača), Kurtin. Trenér: Jaroslav Švach.

Kroměříž: Janalík – Budin, Stojaník, Šilinger, Kovařík (75. Moravčík) – Šrom (63. Fiala), Havlík, Steiner, Handl, Konečník (63.Janoštík) – Janča. Trenér: Baďura.