SK UNIČOV – FC TESCOMA ZLÍN B 3:0 (2:0)

„Z naší strany to byla katastrofa. Nemůžu pochválit jediného hráče. Kluci by si měli velmi rychle uvědomit, že nejsou zase až takoví fotbalisté, za jaké se pravděpodobně někteří z nich považují. V tomto ohledu je jedině dobře, že dostali facku ještě před koncem sezony a vrátí se včas zpátky na zem," hněval se po utkání trenér zlínské juniorky Jaroslav Švach.

Mladé ševci tahali za kratší konec od samotného začátku a jen čekali na to, až se Uničov poprvé prosadí. Stalo se tak na konci úvodní dvacetiminutovky, kdy hlavou skóroval Krč. Osm minut před poločasem pak herní převahu domácích vyjádřil po hezké individuální akci Švejda. Po přestávce sice Zlínští přidali, ovšem gólovou šanci si nevypracovali. Jen ránu Holíka vytěsnil Dragoun na tyč. hned vzápětí navíc pečetil výhru Uničova nečekaným lobem Hrubý.

„Za celé jaro se nám nestalo, abychom předvedli tak špatný výkon a nevytvořili si jedinou brankovou příležitost. Ve druhé půli jsme se sice trochu zvedli, ale ke vstřelení kontaktní branky, která by nás vrátila zpět do zápasu, jsme měli hodně daleko. Klukům jsem přitom sliboval, že když tento zápas zvládnou, dostanou už někteří z nich volno. Nic takového se ale nestane," ubezpečil Švach.

Branky: 20. Krč, 37. Švejda, 64. Hrubý. Rozhodčí: Machát – Talpa, Hájek. ŽK: Řehák, Hrubý, Ulma – Motal, Jugas. Zlín B: Dostál – Kocián, Linek, Hájek, Čelůstka – Jugas, Salachna, Motal – Kurtin (17. Beránek), Holík, Červenka (65. Ruben). Trenér: Jaroslav Švach.