Osmadvacetiletý rodák z Tartu je držitelem čtyř estonských titulů s Levadií Tallinn, soupeřem Slavie ve 2. předkole Evropské ligy. Vedle toho prošel i kluby ve Finsku, v Řecku, Maďarsku, Polsku, Irsku, okusil skotskou druhou ligu v St. Mirren a také anglickou čtvrtou ligu v York City. Poslední půlrok strávil v Karviné, kde při devíti startech dvakrát skóroval a slavil postup do nejvyšší soutěže. K 1. červenci s ním ovšem klub ukončil spolupráci. Ve Zlíně bude mít možnost prát se o místo nadále.

„Dostane příležitost i v pátečním zápase s Baníkem Ostrava. Snad si teď odnesl z utkání jen nějaký šrám," sdělil 59letý kouč na adresu reprezentanta z Pobaltí, který za Estonsko odehrál 64 zápasů a vstřelil dva góly.

V utkání s Třincem, které ševci sehráli v rámci soustředění v Luhačovicích, byl u toho, když Robert Bartolomeu vstřelil ve 32. minutě vedoucí branku. Soupeř ovšem vyrovnal v 72. minutě zásluhou bývalého zlínského fotbalisty Pavla Malcharka.

„Bylo to pro nás prospěšné utkání, aby si hráči uvědomili, že i proti druholigovému celku se musí hrát od začátku do konce na sto procent. Paradoxně přitom prohrála 0:1 skupina hráčů, která přišla na hřiště v sedmdesáté minutě. Potom už se nám nepodařilo zvrátit stav na naši stranu. Byl to vyrovnaný zápas, soupeř vzdoroval," uznal sportovně Bohumil Páník. (jš)

ZLÍN – TŘINEC 1:1 (1:0)

Branky: 32. Bartolomeu – 72. Malcharek. Diváci:149. Zlín: Holý – Kopečný, Bačo (70. Pazdera), Malý (70. Poznar), Hubáček ((70. Holík), Bartolomeu, Živulič (61. Hnaníček), Janíček, Puri (Vukadinovič), Diop, Chwaszcz (50. Štípek). Trenér: B. Páník. Třinec: Paleček – Velner, Malcharek, Stříž, Hošek, Janošík, M. Čelůstka, Krišto, Motyčka, Ižvolt, Reintam. Trenér: M. Zbončák.