„Jednáme o návratu Petra Šimčíka, který hrál na podzim okresní přebor v Martinicích. Možná dojde k jeho výměně. Petr je sice na sklonku své kariéry, ale po dlouhé době je zdravotně v pořádku a rád by si ještě půl roku zahrál fotbal na vyšší úrovni,“ řekl Radomír Novotný, předseda klubu. Rozhodnuto zatím není o budoucnosti Michala Firycha, který by se rád vrátil do Zdounek.

Morkovicím patří po podzimu šestá příčka v krajském přeboru. „Pokud zůstane mužstvo ve stejném složení, tak můžeme pomýšlet na lepší konečné umístění. Jestli se na klíčových pozicích oslabíme, tak budeme spokojeni s umístěním ve středu tabulky,“ podotkl Novotný.

Tým se bude připravovat především v domácích podmínkách, kde také odehraje drtivou většinu přípravných zápasů: 14. 2. Provodov (15), 19. 2. Chodov (16), 21. 2. Boršice (15), 28. 2. Ivanovice (15), 7. 3. Želátovice (15). Jediný zápas na hřišti soupeře má na programu 31. 1. v Luhačovicích.

Hanáci sehráli zatím dva duely na vlastním hřišti s umělým povrchem a oba zápasy bohaté na branky dovedli k vítězství (Vyškov 3:2, Určice 4:3).

Morkovicím se podle podzimního postavení v tabulce zřejmě vyhne boj o postup stejně jako starosti se sestupem.

„Favoritem je rozhodně Spytihněv. Vsetín má nevyrovnané výkony, ale určitě se bude o postup také pokoušet. Dalšího favorita nevidím, ale je těžké teď odhadovat, když nevíme, jak se mužstva změní. Na druhém konci budou mít problémy ve Zborovicích, pokud tým nezkvalitní.“

(lk)