„Jejich působení v klubu doladíme smluvně během dvou následujících dnů. Borák by měl u nás hostovat půl roku s následnou opcí, v případě Dobeše půjde o přestup,“ informoval Leoš Gojš, ředitel FC Tescoma.

Dobeš se vrací do Zlína po čtyřech letech, které strávil ve slovenském Trenčíně, gruzínském Dinamu Tbilis a střížkovských Bohemians, kteří letos spadli z nejvyšší soutěže. Odchovanec slušovické kopané koketoval i s přestupem do Hradce Králové, s prvoligovým nováčkem se ale nedohodl na podmínkách kontraktu a poté kývl na nabídku Zlína. „Některé kluky znám. Možnost návratu jsem uvítal i kvůli rodině,“ svěřil se 31letý Dobeš.

„Je to Zlíňák a v Bohemians šel ještě výkonnostně nahoru. Mužstvu má co dát a do souboru zapadne. S ním v sestavě se nabízí několik variant na zahrávání standardních situací, takže budeme více nečitelní a nebezpeční směrem dopředu,“ věří trenér Marek Kalivoda.

Jeho angažmá úzce souvisí s tím, že v týmu už podle všeho nebude pokračovat další zkušený třicátník Vozábal, který přišel do Zlína loni v srpnu. „Hledá si angažmá blíže svého bydliště a rodině v jižních Čechách, bránit mu nebudeme,“ pronesl Kalivoda.

Od dvacetiletého Boráka očekává, že částečně zacelí díru po letním odchodu tria forvardů Bača, Kroupa, Žůrek. „Je to ofenzivně laděný hráč, který může hrát jak útočníka, tak i krajního nebo středního záložníka. Rád pracuji s mladými a perspektivními,“ charakterizoval Kalivoda brněnského odchovance.

Za mateřský oddíl nastoupil Borák v Gambrinus lize ke 13 utkáním a loni na podzim hostoval ve druholigové Vlašimi. „Preferuje Zlín před jinými kluby, kterým byl Brnem nabídnutý. Potřebuje hrát pravidelně a tady šanci dostane,“ ubezpečil Kalivoda.

Pokud Tescoma stihne obě posily zaregistrovat na svazu do pátku, může je vyzkoušet před startem druhé ligy v sobotním duelu prvního kola Ondrášovka Cupu ve Vyškově. „Nikdy neříkej nikdy, ale tímto by byl podzimní kádr uzavřený,“ dodal Marek Kalivoda.