TESCOMA ZLÍN – KLADNO

Sobota od 19 hodin

„Už se mě ptala manželka, jestli budu nervóznější než obvykle. Od té doby, co jsem převzal A-mužstvo, však tyhle pocity ustupují. Přece jen už mám něco za sebou. Doufám, že diváci nás nenechají na holičkách a přijdou nás povzbudit v hojném počtu,“ zve fanoušky do hlediště Kalivoda, který předtím působil u týmu jako asistent, trenér brankářů a kromě toho vedl juniorku.

Ještě loni na jaře se oba celky střetly v Gambrinus lize a zápas přinesl bezbrankovou remízu. Ostatně tímto výsledkem skončily tři ze šesti vzájemných duelů a celkem pětkrát se urodila remíza. Nulu na tiketech však Kalivoda sázkařům nedoporučuje.

„Je jiná doba. Výsledky vycházely z kvality kádrů a teď jsou v obou případech velkou neznámou,“ naráží Kalivoda na rozsáhlé letní změny v obou kabinách. Výčet odchodů na obou stranách je rozsáhlý. Ze Zlína odešla devítka hráčů včetně nejlepšího střelce Kroupy, Kladno opustila desítka fotbalistů.

„Soupeře jsem viděl hrát v přípravě. Zkušenost v mužstvu zůstala. Otázkou je, jestli Kladno stihlo zaregistrovat Hyského a Cigánka,“ prohodil kouč Tescomy.

Odpověď mu dává na webových stránkách klubu jeho protějšek Stanislav Hejkal: „Počítám s nimi. Martin Hyský už se na smlouvě domluvil a jeho přestup je vyřízený. Tomáš Cigánek je hráč SK Kladno a mám od něj příslib, že nastoupí, i když nebude mít smlouvu podepsanou,“ těší Hejkala.

Počítat však nemůže s potrestaným Zoubkem a otazník se vznáší nad někdejším zlínským útočníkem Klinkou, který celý týden kvůli bolestem zad netrénoval. Tescoma by měla být až na zraněného Křivu v pořádku.

„Dříve hrál Zlín stylem dlouhých nakopávaných míčů na Kroupu, Zbožínka nebo Kroču. Teď jsem ho viděl v přípravném utkání s Karvinou a očekávám technický a kombinační fotbal po zemi,“ podělil se o své poznatky trenér Kladna.

Předpokládaná sestava Zlína: Skácel – Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek – Švach, Šmahaj, R. Dobeš, Novák – Poznar, Borák.