„Na klucích je vidět, že si po podařeném podzimu věří, jsou sebevědomější a více si dovolí. Nesloží je ani nepříznivý stav,“ zmínil 12 dní starý duel s vrstevníky ze Slovácka.

Mladíci Tescomy sice prohrávali čtvrt hodiny před koncem o dvě branky, zápas ale zdramatizovali a podlehli nejtěsnějším poměrem 2:3. „Posledních dvacet minut bylo výborných, soupeře jsme jasně přehráli a přestříleli,“ řekl Káňa, jehož celek naposledy přesvědčivě porazil osmý celek ČFL, rezervu Českých Budějovic 3:0. „Podali jsme nadstandardní výkon.“

Radost může mít i z produktivity své družiny, která dala 18 gólů. O šest z nich se postaral talentovaný útočník Kurtin, který na podzim v třetiligovém béčku jen paběrkoval a občas pomáhal i dorostencům. „Doufám, že si toho všimne i pan Kalivoda a dá mi více prostoru i v zápasech A-mužstva,“ pronesl na internetových stránkách klubu Kurtin.

Jednou se brankově prosadil i Štěpán Červenka. Syn majitele FC Tescoma Zdeňka Červenky se vrátil k fotbalu po těžkém zranění nohy a téměř roční pauze. „Byl to hodně dobrý pocit zahrát si po tak dlouhé době. Gól hned v prvním zápase potěšil dvojnásob a už se těším, až budu moci opět hrát,“ svěřil se Štěpán Červenka zlínským webovým stránkám.

Kádr mužstva doznal přes zimu změn jen směrem ven. Z kabiny zmizeli obránce Kašpar, záložník Motal a útočník Železník, kteří budou na jaře hostovat v druholigovém Hlučíně.

„Jako trenér bych je chtěl mít v týmu, jsou to ale hráči ročníku 1990 a pro jejich vývoj je lepší, když se posunou o soutěž výše. I když zázemí v Hlučíně není takové jak ve Zlíně, dá jim to hodně,“ míní Káňa. „Díky tomu můžeme navíc posunout do juniorky hráče druhého sledu,“ podotkl.

S blížícím se startem druhé ligy se společná příprava A-týmu a rezervy bude čím dál tím více oddělovat. „Áčko přechází na přírodní trávu, my ještě chvíli zůstaneme na umělé,“ zmínil Káňa, jehož výběru podle všeho ubudou tři body za vítězství ve Vítkovicích.

Severomoravský klub zkrachoval a soutěž dohraje jen v případě, že najde movitého vlastníka, což je málo pravděpodobné. „Z hlediska sestupu bude soutěž jednodušší, štve mě ale, že jsme přišli o body. Výsledky dosažené na hřišti mají zůstat v platnosti. Takhle na tom někdo vydělá a někdo doplatí,“ míní kouč juniorky fotbalové Tescomy.