KELČ – JUŘINKA 5:1 (2:1)

„Dnes mohu být spokojený. Soupeř nás ničím nepřekvapil. My jsme měli ospalý úvod zápasu. Pak jsme dali krásnou první branku z odraženého míče z voleje. Soupeř z ojedinělé akce srovnal. Na 2:1 jsme dali z penalty po ruce. Druhý poločas byl z naší strany hodně vydařený a jasně jsme kontrolovali zápas. Třetí branku jsme dali po standardní situaci a v pohodě dokráčeli k výhře," zhodnotil zápas trenér vítězné Kelče Daniel Šulák.

Také trenér Juřinky Zdeněk Veselý viděl rozdíl mezi oběma celky hlavně po přestávce. „Z výše porážky jsem zklamaný, ale musím uznat, že ve druhém poločase nás domácí přehráli rychlostí, důrazem a výbornou hrou ve vzduchu, kdy po hlavičkách dávali branky. Kelč byla o třídu lepší a vyhrála zaslouženě. My jsme po přestávce nestačili ani fyzicky, a nemohli jsme tudíž udržet hru z první půle," uznal kvality soupeře trenér hostí.

Branky: 10. Lukáš Machač, 40. a 67. Kiza, 53. Prášil, 55. Minář – 18. Vavřík.

ZUBŘÍ – NEDAŠOV 3:1 (0:1)

„Byl to bídný výkon. To, co se nám dařilo hrát na podzim, nám zamrzlo v zimní přípravě a stále se nemůžeme dostat do pohody. Soupeř vedl krásnou ligovou brankou z úvodu zápasu. Nás držel od další pohromy výborný brankář David Randus. Naše tři náznaky na vyrovnání stačit nemohly. O přestávce jsme si řekli, že přestaneme hrát fotbal a budeme bojovat. Povedly se nám standardní situace, které excelentně zahrával Jurajda, a zakončovali pohodlně Jež s Krupou. Aktivita Nedašova ochabla a my jsme najednou začali jezdit po zadku a bylo nás plné hřiště. Měli jsme spoustu šancí na třetí branku, hlavně Radim Vokáč, ale ten se dokázal prosadit až v závěru, kdy šel sám na prázdnou branku," zhodnotil zápas zuberský trenér Martin Nerád.

Branky: 66. Jež, 70. Krupa, 86. Vokáč – 3. Holba.

D. BEČVA – V. PŘÍKAZY 3:1 (1:1)

„První poločas mohli aktivní hosté vyhrát klidně 2:4. My jsme byli horším týmem, oni hráli moderní běhavý fotbal. Nám pomohla branka do šatny a ve druhém poločase jsme těžili ze hry výborného útočného dua Růčka, Paprskář. Po delší době nás podržel brankář Stolárik. Hosté jako by po našich brankách v krátkém sledu již rezignovali," uvedl domácí kapitán Pavel Vašek. „My jsme v prvním poločase hráli vynikající fotbal a měli jsme vést 4:1. Jenže jsme dostali branku v poslední minutě a to nás nahlodalo. Pro ostudný výkon ve druhém poločase nemám omluvy. Udělali jsme dvě individuální chyby a bylo po zápase. Pak jsme to nepochopitelně zabalili," doplnil trenér Valašských Příkaz Josef Miklas.

Branky: 45. a 56. Radek Růčka, 60. Paprskář – 8. Vaculka.

V. KLOBOUKY – VIDČE 0:1 na pen.

„Zase jsme dneska penaltu nedali, tentokrát selhal Špůrek. První poločas byl vyrovnaný, byl jsem spokojen s defenzivou. I když měli domácí optickou převahu po obrátce, my jsme měli nebezpečnější věci dopředu. Dva body bereme," uznal po zápase trenér hostí Petr Urban.

PODLESÍ – H. LIDEČ 3:1 (1:1)

Domácí se konečně dočkali tříbodového zisku. „Kluci dnes do puntíku splnili mé pokyny. Tlačili se dopředu, stříleli ze všech pozic, byli aktivní. I když jsme brzy prohrávali z nařízené penalty, pomohla nám branka do šatny, kterou přímo z rohu dal Křižan. Uklidnila nás po přestávce druhá branka Zetka. Zatáhli jsme se, měli hodně brejků na třetí branku, ale prosadil se až v samotném závěru Rybenský," chválil trenér Podlesí Miroslav Dočkal.

Branky: 45. Křižan, 55. Zetek, 90. Rybenský – 2. Abík.

P. LHOTA – V. MEZIŘÍČÍ B 3:2 (2:0)

„Prohráli jsme si tento zápas sami. Darovali jsme domácím svými chybami tři branky, nepohlídali jsme si jejich standardní situace. I když jsme bojovností snížili na rozdíl jediné branky, neměli jsme potřebné štěstí, abychom bojovali alespoň o bod," řekl trenér Valašského Meziříčí B Radim Baroš.

Branky: 5. a 60. Elšík, 43. Janoš – 69. Žilinský, 76. Marek Macíček. Rozhodčí: Zubek – Mičkal, Škrobák. Podkopná Lhota: Psota S. – Čunek, Srovnal, Nedavaška, Kašpar, Psota L., Nevrlka, Elšík, Třasoň, Jánoš, Holeňák, Štefka, Knedla, Ročák.

VLACHOVICE – BRUMOV B 4:0 (1:0)

Vlachovičtí fotbalisté se prvního gólu dočkali v 16. minutě, kdy trestný kop zahrával Míča a Olejník se trefil hlavou. Nástup do druhého poločasu vyšel opět lépe domácím a po dvou rozích se ve 48. minutě odrazil míč k Marku Kořenkovi a ten zvýšil na 2:0. V 61. minutě se pak po trestném kopu Míči trefil hlavou Filip Macek. Utkání bylo prakticky rozhodnuto. V závěru ještě domácí Mackem stanovili výsledek na konečných 4:0.

Branky: 17. Olejník, 47. Kořenek, 61. a 87. Macek. Rozhodčí: Michalec – Mejzlík, Liška. Vlachovice: Bodlák – Kolouch, Jandík, Olejník, Macek, Míča, Šimoník, Hlavica, Doruška, Hověžák, Kořenek. Střídali: Chovanec, Rak, Trčka Viktor. Brumov B: Smolík – Doležal, Dorňák, Polách Dušan, Janáč, Mana, Macháč, Zvoníček, Novák, Naňák Patrik, Ritter. Střídali: Kubiš, Struhař.

OSVĚTIMANY – BOJKOVICE 3:0 (1:0)

V 1. poločase byla k vidění vyrovnaná hra mezi šestnáctkami bez výraznějších šancí na obou stranách. Vše směřovalo k bezbrankovému skóre po první pětačtyřiceti­minutovce, ale změnila to 42. minuta. Domácímu týmu se podařil rychlý brejk po levém křídle a prudký centr si nešťastně srazil do vlastní branky vracející se Miča.

Ve druhém dějství se hrál daleko otevřenější fotbal. Domácí tým se snažil přidat uklidňující gól, Slováckou Viktorku ale několikrát podržel výtečnými zákroky gólman Urbánek. V 77. minutě však prošla prudká střela z přímého kopu bojkovickou zdí, Urbánek míč s námahou vyrazil, ale velmi důrazný domácí Ondroušek míč ostrým skluzem na brankové čáře nekompromisně dotlačil do branky a bylo to 2:0. V 80. minutě potrestal hru rukou v šestnáctce hostí proměněnou penaltou Zýbal. Alespoň zkorigovat výsledek mohli v závěru utkání bojkovičtí Maštalíř nebo Gago, ani jedna střela však v domácí síti neskončila.

Branky: 77. Ondroušek, 80. Zýbal (pen.) – 42. vlastní (Miča).

SKAŠTICE – ÚJEZDEC 0:2 (0:0)

Ve vyrovnaném duelu rozhodli hosté až ve druhé půli, kdy se po hodině hry prosadil Těthal. Stejný hráč pak šest minut před koncem potvrdil export bodů do Újezdce.

Branky: 60. a 84. Těthal. Rozhodčí: Filgas – Smýkal, Číž, 120 diváků. Skaštice: Stýblo – Dunda (K), Motal T., Vymětal R., Menšík (84. Navrátil) – Soukup, Frýdl R., Petrúsek (59. Bubla P.), Uličný (79. Rosecký) – Ančinec, Konečník. Trenér: Roman Kolenič. Újezdec: Konečný – Mařica, Dluhoš, Šmíd, Coufalík – Janča (77. Vacula), Slinták (K), Lorenc, Uher – Lekeš (62. Jahoda), Těthal. Trenér: Miroslav Polášek.

NEDACHLEBICE – VLČNOV 1:2 (0:0)

Na úvod Vlčnov zatlačil domácí hráče a vypracoval si několik slibných šancí. Po deseti minutách začali hrát i domácí a snažili se o vstřelení gólu. Kanonýři Nedachlebic, hlavně Petr Faldyna, ale neměli svůj den. Zahodili několik tutovek nebo je skvěle vychytal brankář Vlčnova Petr Chvojka. Úvodní gól tak padl až v 52. minutě. Vedení Nedachlebicím zařídil výborně hrající Michal Hána. Hosté však pět minut poté z přísně nařízeného pokutového kopu srovnali Janem Kameníkem. Vše spělo k remíze a k pokutovým kopům. Minutu před koncem však po chybě brankáře domácích rozhodl o vítězství Vlčnova Václav Činčala.

Branky: 52. Hána – 57. Kameník, 89. Činčala. Rozhodčí: Ševčík – Bartoň, Michalec. Nedachlebice: Hájek – Pisklák, Soviš (K), Bartoš, Sedlář, Haša, Brzica (76. Kafka), Faldyna, Kaňovský, Hána (81. Nožička), Ryška. Vedoucí: Radek Urban. Trenér: Libor Soldán. Vlčnov: Chvojka – Salay (84. Hanák), Tománek (K), Beránek (81. Machala), Činčala (90. Gregor), Kameník, Němčický, Martinec, Palička, Hlahůlek, Šmatelka (46. Fibichr). Vedoucí: Jaromír Kužela. Trenér: Vítězslav Bělohlávek.

STRÁNÍ – HLUK 4:0 (2:0)

Hluk stále ještě oslabený o Zlínského, Biháriho, Botka a Šipku začal utkání v klidném tempu. Ani domácí se moc nehrnuli do nějakého útočení. Až přišla 33. minuta a zcela nenápadná akce Halody skončila v hlucké brance po dorážce Križáka, který stál sám neobsazen u tyče. Neuplynuly ani 3 minuty, když Križák našel centrem zcela samotného nehlídaného Habance, pro kterého nebyl už problém skórovat. Paradoxem je to, že Hluk měl do této doby dvě velmi dobré příležitosti ke skórování, bohužel na místě byl vždy brankář Strání Popelka. I po obdržených brankách byli Hlučané nebezpečnější, ale dvě tutovky spálil Kukla, další střela Martiše se opřela o tyč. Do druhého poločasu vstoupili hosté znovu aktivně, vytvořili si šance na snížení, když však v 55. minutě po zmatku v obraně dal domácí Fruhauf třetí branku, zápas se začal dohrávat. Hlučané byli fotbalovější a vytvořili si další šance, které jim však Popelka zneškodnil. Byl to pro ně velmi smolný den. Domácí využili všech svých možností ke skórování a další se jim naskytla v nastavení, kdy hosté zbytečně faulovali, když po jasném ofsajdu ani náhodou nenapadlo rozhodčího Švacha zvednout praporek. Branku pak dal Straňák a tím dovršil nešťastný, smutný den pro Hlučany.

Branky: 33. Križák, 36. Habanec, 53. Fruhauf, 91. Straňák (pen.). Hluk: Fojtík – Miroš, Horák, Machala A., Machala J., Kukla, Chytil, Galuška, Martiš, Zalubil (Sagula), Jurásek (Athang).

DOL. NĚMČÍ – MLADCOVÁ 2:3 po pen. (1:1)

Přestože hosté přijeli díky omluvenkám na poslední chvíli v kombinované sestavě, po většinu času byli lepším týmem. Úvod ale ještě patřil domácím, kteří šli po čtvrthodině hry po trmě-vrmě do vedení. Následně měli na kopačkách vyrovnání Vývlečka se Slobodianem, ale druhý jmenovaný si spravil chuť až pět minut před přestávkou, když proměnil své sólo vybídnutí Jarošem. Po přestávce dál Mladcová hrála na brejky a po jednom z nich Jaroš trefil břevno, aby následně odražený míč poslal do sítě Dlabač – 1:2. Po hodině hry ovšem Dolní Němčí využilo špatné komunikace v obraně soupeře a Světinským srovnalo. A když v nastavení odmítl výhru za tři body Koiš, rozhodli hosté o svém triumfu až po penaltách, kdy domácí nebyli hned třikrát úspěšní.

Branky: 16. Šmehlík, 66. Světinský – 40. Slobodian, 52. Dlabač. Rozhodčí: Kotačka, 200 diváků.

ŽALKOVICE – JAROSLAVICE 2:1 (2:0)

Třebaže v úvodních dvaceti minutách byli aktivnější Jaroslavičtí, do vedení šli po standardní situaci a trefě Jankoly domácí. Poté se obraz hry vyrovnal a domácí podruhé udeřili před odchodem do kabiny, kdy se opět po standardní situaci prosadil Bartušek. Jaroslavice po změně stran velice rychle vstřelily kontaktní gól z dorážky Vávry, ale i přes další šance na zasloužené vyrovnání nedosáhly. Hned dvakrát se totiž bravůrním zákrokem předvedl brankář Juráň a zajistil svým barvám šťastné vítězství.

Branky 12: Jankola, 45. Bartušek – 50. Vávra. Rozhodčí: Rybka, 100 diváků.

BŘEZOLUPY – KVASICE 0:4 (0:1)

První půle přinesla vyrovnaný fotbal s minimem šancí a především bojem. Do vedení šli přesto Kvasičtí, kteří ve 37. minutě po zaváhání obrany hlavičkou Zapletala šli do vedení. Domácí po změně stran ještě zaveleli k útoku, ale velmi rychle je uzemnila krásná kombinace a trefa Janoštíka. Od té chvíle hosté zcela ovládli trávník, herně převyšovali soupeře a svou převahu ještě gólově zvýraznili. „Soupeř za výkon ve druhé půli vyhrál zaslouženě," sportovně uznal kouč Březolup Petr Polášek.

Branky: 37. Zapletal, 48. Janoštík, 56. (pen.), 83. Lepša. Rozhodčí Dostálek, 100 diváků.

1. Strání 18 13 0 1 4 48:26 40
2. Újezdec 18 11 1 1 5 30:20 36
3. Kvasice 18 11 1 0 6 35:29 35
4. Skaštice 18 8 3 2 5 41:27 32
5. Hluk 18 8 2 3 5 35:24 31
6. Vlčnov 18 9 0 3 6 28:25 30
7. Nedachlebice 17 8 2 1 6 35:28 29
8. Jaroslavice 18 5 3 3 7 32:31 24