Naposledy sám zařídil triumf nad Dolním Němčím (3:2) a přiblížil se na rozdíl čtyř gólů na vedoucího Maléře. „Sleduji to. Je to pro mě velká motivace. Jsem už rád za góly, které jsem vstřelil, ale do konce sezony zbývá pět kol a nerad bych se zastavil na tomto čísle,“ poznamenal s úsměvem 25letý vsetínský rodák Válek.

Co dlužíte za tři góly do kabiny?
Určitě donesu litr slivovice.

Popište ze svého pohledu všechny trefy.
Na první mi Novosad dal přihrávku mezi obránce, nedohodl se stoper s brankářem a podél brankáře prošel míč do sítě. U druhého jsem centr z pravé strany umístil do protipohybu gólmana na vzdálenější tyč. U třetí jsem z rohu šestnáctky poslal míč přímo do šibenice.

Nedávno jste nasázel pět gólů během jednoho týdne. Cítíte se ve střelecké formě?
Určitě. Celý podzim jsem byl na stáži v Mexiku v nadmořské výšce dva a půl tisíce metrů nad mořem. Kvalitně jsem tam potrénoval a fazonu využil i pro jarní část. Nemohu zapomenout ani na spoluhráče, jejichž skvělé přihrávky jsem využil.

Hrál jste v Mexiku i fotbal?
Ne, trénoval sem individuálně a dělal jsem trenéra fotbalu, spinningu, tenisu a atletiky. Mám licenci instruktora a dostal jsem se tam přes školu, která vybírala dva dobrovolníky, kteří umí španělsky. Využil jsem tak svého každoročního pobytu ve Španělsku, kde jsem dělal plavčíka.

Jaké máte z Mexika zážitky?
Sice nás okradli v hotelu, ale to byla jen drobnost. Jinak mám velmi pozitivní zkušenosti po jazykové i profesní stránce.

Čtyři body vám schází i na první Spytihněv a postup do divize. Je to pro vás, případně klub lákavé? Zrovna lídr krajského přeboru se dlouhodobě postupu z finančních důvodů brání.
Pro mě osobně i pro další kluky je divize velkou motivací. Po podzimu jsme skončili osmí a nikdo nepočítal s tím, že budeme třetí. V zimě nám totiž odešli tři zkušení hráči. Vyhovíme si, máme perfektní partu a divizi bychom se nebránili. Bude ale záležet i na klubu, jestli sežene peníze a sponzory, protože divize není zrovna levná záležitost.