Člověk by si s nadsázkou řekl, že 24letý útočník musel používat nějaké netradiční kopačky. Ale fakt že jo, vyblýskané od Cristiana Ronalda však rozhodně nebyly.

„To by nikdo nevěřil, v jaké obuvi jsem odehrál přípravu. Nazouval jsem klasické „najky", akorát teda levou kopačku jsem měl v půlce zlomenou a navíc mi ve spodní vnitřní části chyběl urvaný kolík. Prakticky jsem tak nastupoval celou dobu s jednou kopačkou," líčil s výbuchy smíchu kapitán Fastavu.

Jsou ještě ve funkčním stavu pro jaro? Jejich kouzlo by se dále hodilo.

Něco bych s nimi ještě zvládl, avšak určitě ne teď na začátku, kdy budou měkké terény. Možná bych je ale jako trumf vytáhl v 90. minutě. (Smích.)

Čemu přičítáte skutečně svou produktivitu v přípravě?

Zpevnil jsem se díky cvičením v posilovně, a na hřišti se tak nyní cítím lépe. Je to zásluha Michala Molka (kustod – pozn. red.) a Honzy Jelínka (kondiční kouč – pozn. red.). Dále je pro mě velkým plusem rozestavení 4–4–2. Tlačím se mnohem více do šancí a v útoku si rozumím s Tomášem Poznarem. A projevuje se také psychická pohoda. Jsem strašně šťastný v životě, neboť mám úžasnou rodinu a snoubenku, se kterou jsem už devátým rokem. Všechno se mnou prožívá – chvíle, kdy jsem nahoře, i okamžiky, kdy jsem dole.

Pomýšlíte po úspěšném zimním období na korunu pro nejlepšího kanonýra FNL?

Už jsem ji jednou vyhrál s 13 brankami (ročník 2012/13 – pozn. red.). Člověka to zahřeje „jen" na srdci, protože ve druhé lize není trofej tolik publikovaná. Góly dávám, ale stejně jsem pořád ve Zlíně. Někteří hráči dali pět branek a už hrají v lize, je to i o štěstí. Sním o Spartě, které odmala fandím, jenže tam je teď Lafata. Tak snad tam nakouknu, až ukončí kariéru. (Smích.) Nyní bych rád překonal těch 13 branek, přičemž na titul nejlepšího střelce se nedívám.

V zimě jste museli podstoupit tradiční dril. Setkal jste se přesto s něčím novým?

Neodehrál jsem ještě nikdy tolik přípravných duelů, jejichž počet se rovnal půlce sezony. Na druhou stranu bych režim zápasů středa– víkend uvítal i v soutěži. V tréninku jsme se věnovali spíše nácvikům, kdežto za pana Pulpita jsme hodně běhali. Každý trenér má však své metody a hráči jim musí věřit. Nicméně co jsem opravdu nikdy nezažil, tak to je rozbor každého přáteláku na videu. (Uculuje se.)

Výsledky jste až na výjimky zaznamenali výborné. Byly z vašeho pohledu podloženy i kvalitní hrou?

Ano. Ve všech utkáních, které jsme vyhráli, jsme určitě nebyli horší. Zápasy jsme odjezdili naplno, každý bojoval o sestavu. Teď si hlavně musíme počínat stejně i v sezoně, ani jeden hráč nesmí nic vypustit.

V čem bude mužstvo Zlína silné v jarních odvetách druhé ligy?

Nejsme technickým tým, který by si balon vyťukal až do prázdné brány. Ale když budeme bojovat jako jeden mančaft za ševce, tak se nás musí bát každý. Jenže fakt je nutné, aby jelo na krev všech 11 článků sestavy. (Důrazně.) Dojíždět každý balon, nevypustit žádný souboj, tímto způsobem bychom mohli hodně uspět. Jak se na to každý zápas někdo vykašle, tak to neutáhneme.

První ostrý test vás čeká v neděli na Žižkově. Budete spokojení i s bodem?

Ne, remíza nám nestačí. Nikdy jsem tam neprohrál a doufám, že nyní urveme tři body. Nezajímá nás, jestli proti nám stojí Žižkov, Vlašim či ještě někdo jiný.

V těžkých bojích byste potřebovali i podporu fanoušků. Jaké návštěvy byste rád viděl na Letné?

Číslo je složité říct. Hlavní problém je, že hrajeme druhou ligu. Nicméně moc bych si přál, aby se fanoušci semkli, sjednotili se z fotbalu a hokeje, zaplnili kotel na stadionu a prostě fotbalem žili. Mohli by přijít ve žlutém, vzít bubny, v mezích použít ohně. Jak přijel Frýdek, tak jejich hráči šli na rozcvičku a fanoušci hned začali řvát, přivítali je. Bylo jich sice pár, ale hned to úplně jinak vyznělo. U nás když je 800 diváků a z toho jich 500 nadává… Chápu, že druhá liga není příliš atraktivní, ale byl bych rád, kdyby lidé začali více fandit.

Na závěr trochu přeskočíme čas. S čím byste se chtěl probudit 
1. června, tedy den po posledním zápase sezony?

S tím, že jsem zdravý, mám spokojenou rodinu a jsem šťastný. Fotbal a úspěchy jsou super, ale pořád to je jen práce, která člověka baví a je za ni placený.