„V této fázi jsou našimi hráči a po dohodě zůstávají,“ razantně odmítl spekulovat o odchodu svých dvou klíčových hráčů hlavní kouč František Kadlček.

Podle samotného hráče bylo hlavním důvodem setrvání v klubu studium na vysoké škole v Ostravě. „Nestíhal bych tréninky, škola je přednější. Navíc konkrétní nabídky ani nepadly, dostal jsem jen možnost zapojit se do přípravy. Žádnou jistotu setrvání v divizním kádru jsem neměl. Uvidím, jak se vše vyvine, ale zatím platí, že na sezonu zůstávám v Dolním Němčí,“ vysvětil své rozhodnutí střelec Tomáš Stojaspal.

Mužstvo tak opustí pouze mladý Jakub Šmehlík, jenž se jde pokusit prosadit do jedné z rezerv fotbalového Slovácka. „Jinak krajský přebor určitě odehrajeme se stávajícím kádrem. Chtěli bychom posílit mužstvo jedním až dvěma hráči. Především nás tlačí bota na pozici stopera, ale ještě uvidíme, jak se jednání vyvinou,“ nechtěl předbíhat událostem Kadlček.

Dolní Němčí vyhrálo I. A třídu skupinu B s náskokem šesti bodů na druhé Boršice. „Když už jsme to měli dobře rozehrané, tak jsme chtěli postoupit. Jak jsme se dostali do čela a mužstvo šlapalo, tak během jara jsem začal věřit, že by se nám postup mohl podařit. Odmítnut jej jako v jiných klubech u nás nepřicházelo v úvahu. Naše cíle v přeboru však jsou jasné – zachránit se!“ zdůrazňuje lodivod Dolního Němčí, jenž dnes zahájí s mužstvem letní přípravu. „Budeme trénovat třikrát týdně pouze v domácích podmínkách. Soustředění neplánujeme,“ uvedl Kadlček.