„Pocity se nedají popsat. Rozhodně prožívám nejkrásnější florbarový zážitek v kariéře,“ neskrýval své emoce kapitán nováčka Martin Krokoška. „Ukázali jsme, jak velké srdce máme a jak umíme bojovat. Projevil se rovněž klubismus. Za to nás v samém závěru asi odměnilo i štěstí.“

Po dvou třetinách, kdy Panteři vedli 4:1, vše vypadalo na jasnou záležitost. „Pak se projevila nezkušenost našeho týmu. Začali jsme mít strach o výsledek. Naštěstí jsme zápas zvládli, případný nedělní duel by byl totiž hodně těžký,“ připouští zkušený hráč Panterů, podle kterého měl největší díl na vydřeném vítězství jeho bratr Jan mezi tyčemi. „Podal životní výkon, místy čaroval a byl nejlepší hráč na hřišti. Za toho bude celý večer nosit na rukou!“ slíbil.

„Martin je silný, budu si to užívat, stejně jako celé oslavy,“ potvrdil gólman, kterému bylo nejhůře v závěru prodloužení. „Soupeře byl sám přede mnou a naštěstí netrefil bránu. Dnes jsem podal nejlepší výkon,“ potvrdil.

I přes třetí shodné vítězství v série 5:4 v prodloužení se hráči shodli, že byl v sobotu lepší soupeř. „Hlavně ke konci nás přehrávali a my nevěděli, co na ně hrát. Ze všech tří vítězství bylo právě to poslední nejméně zasloužené. Celkově jsme ale byli lepší, měli větší touhu po úspěchu a postup si zasloužili,“ dodal jedním dechem kapitán.

Přestože se florbalisté dušovali, že žádné oslavy neplánovali, pár chvil po skončení zápasu se na lavičce objevilo 18 lahví šampaňského. „O něm nic nevím, to je asi akce vedení nebo zástupců města. my se soustředili hlavně na zápas, žádná postupová trička ani nic podobného opravdu nachystány nebyly,“ dušuje se vůdce týmu. „Každopádně oslavy budou velké!“

Prvním týmem florbalistů ze Zlínského kraje, který se podívá mezi elitu je tak, tak budou Panteři. „Rozhodně bude extraliga Otrokovicím slušet, už kvůli divákům a kulise, jakou nám dokáží vytvořit. Takovou má jen pár týmů v republice. Pokud se lidé naučí chodit do Otrokovic na nejvyšší soutěž, bude to krásný florbalový stánek. Sice nejsme zvyklí hrát před takovým publikem, ale postupem času se to rádi naučíme,“ slíbil za všechny Martin Krokoška.

Současně si uvědomuje, že k udržení se v nejvyšší soutěži bude třeba posil. „Už máme rozehrané posily z extraligových Vítkovic nebo z Brna od Buldoků, zkusíme také postahovat kluky z regionu. rozhodně máme na to, stejně jako letos Sparta, bychom hráli i o extraligové play off,“ věří Krokoška, jenž tak jako většina hráčů v týmu oslavuje druhý postup v řadě.

„Zázemí v klubu je již nyní optimální, srovnatelné s celky hrající nejvyšší soutěž. Už si neplatíme ubytování, klub zajistil také vše potřebné okolo, jako jsou například regenerace. Doufám, že to bude ještě lepší,“ směje se Martin Krokoška, jenž ve 25 letech už patří mezi nejstarší v týmu. „Musím se přiznat, že kdyby se nám nyní nepodařilo postoupit, byla by to moje poslední sezona. Nyní se ale chci o místo v kádru pro extraligu ještě poprat a vyzkoušet si ji!“