„Nechtěl jsem nechávat jednání o své budoucnosti až na poslední chvíli, proto jsem moc rád, že jsme se dohodli relativně brzo a v další fázi letní přípravy už se mohu soustředit jen na to, abych se nachystal co nejlépe na novou sezonu," uvedl krátce po podpisu nového kontraktu Polách.

Ohledně jeho dalšího setrvání na Letné se přitom krátce po konci jarní části sezony objevily spekulace o případném přesunu na Slovácko, které mělo zlínského kapitána jako jednu z variant v rámci letního posilování.

„Slovácko se mi skutečně ozvalo a byli jsme spolu v kontaktu, nakonec to ale nedopadlo," potvrdil zlínský záložník.

Vzápětí ale uvedl na pravou míru, proč s uherskohradiš­ťským prvoligistou vůbec jednal, když na Letné jej mají fanoušci takřka za modlu. „Ze Zlína jsem v žádném případě neutíkal a bylo mojí prioritou v klubu zůstat. Žádnou konkrétní nabídku jsem ale bezprostředně po konci uplynulé sezony nedostal, nevěděl jsem, na čem jsem, protože se nic neposouvalo a musel jsem se tedy začít rozhlížet i jinde," vysvěloval 36letý fotbalista.

Naštěstí pro celý zlínský fotbal toto rozhlížení příliš dlouho netrvalo a necelý týden po zahájení přípravy byla znovu ruka v rukávu. „Rozhodně nejde hovořit o nějakém zklamání, že mi nevyšlo prvoligové angažmá. To už se mi v kariéře stalo několikrát. K fotbalu to patří. Naopak. Zájem Zlína mě potěšil a budu se znovu snažit odvést mu ty nejlepší služby a podávat maximální výkony," slíbil Polách.

Z mužstva totiž cítí sílu, a rád by proto navázal na velmi solidní výsledky ševců z předchozího ročníku. „Po změně trenéra a příchodu Marka Kalivody jsme si dokázali, že můžeme hrát v horních patrech tabulky. Věřím, že nás čeká úspěšný rok. Vzadu nás ještě posílili David Hubáček a Tomáš Hájek, a pokud dokážeme nahradit i zraněné Robo Matějova a Lukáše Motala ve středu hřiště, měli bychom se pohybovat někde na špici. Jen si na rozdíl od loňska nesmíme nechat utéct začátek," nabádá kapitán žlutomodrých.