Na nového trenéra Petrželu vůbec naštvaný nebyl. Více ho deptá mizerný vstup do jarních odvet a další čtyřbrankový debakl.

„Když budu mluvit za sebe, fakt se snažím. Jdu do všeho naplno, hlavu se snažím připravit na zápas. Pak přijdu na trávník, podklouznu, tam mě obejde hráč, pak nedám gól a už se vezu,“ líčí krajní bek Zlína Miloš Kopečný.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista současnou mizérii ševců nechápe.

„Kdybych věděl, čím to je, tak to otočím,“ říká v rozhovoru pro Deník.

Jak se vám v sobotu večer spalo po nepovedeném zápase s Jabloncem?

Nespalo se mi dobře. Nálada byla mizerná. Zase jsme prohráli nula čtyři, teď navíc doma a zase po hrozném výkonu. Já jsem k tomu přispěl svým dílem. Hrál jsem hrozně. Takže nic příjemného to není, ale musíme se z toho co nejdříve oklepat, aby z toho nebyl ještě větší průser.

Vy jste mizerný výkon celého mužstva odnesl společně s Mehanovićem, když vás trenér Petržela těsně před půlí vystřídal. Jak jste odchod ze hřiště nesl?

Střídání bylo oprávněné. Na pravé straně jsem docela dost hořel. A kdybych byl trenérem, tak si ještě rozbiju držku.

Diváky spíš zaujalo, že jste střídali ve 44. minutě, krátce před přestávkou. Zažil jste to někdy třeba i jako divák?

Nikdy jsem to nezažil. Nebylo to nic příjemného. Byl to nic moc pocit, když jsem šel dolů minutu před poločasem.

Vás zlobil hlavně Černohorec Vladimir Jovović, který v prvním poločase byl velmi aktivní. Táhl většinu akcí Jablonce a vstřelil také vedoucí branku zápasu…

Trenéři nás na něj dopředu upozorňovali. Říkali nám o něm, ale prostě jsme ho neubránili. Tak to někdy je.

Jak na vás vůbec působí nový kouč Petržela?

Do tréninku zatím moc nezasahoval, spíš všechno pozoroval. Ale to, co říká v kabině, má hlavu i patu. Po zápase s Jabloncem si s námi podal ruku a snažil se nás povzbudit. Chtěl, abychom byli pozitivní a v porážce se nebabrali. To by nám moc nepomohlo.

Jak vnímáte současnou situaci Zlína v HET lize?

Pořád to máme ve svých rukou. Před námi je dost zápasů. Když začneme vyhrávat a hrát dobře, v klidu můžeme získat přes třicet bodů. Situace není úplně beznadějná, ale víme, jak hrají ostatní týmy a jak hrajeme my. Musíme co nejdříve zapnout.

Bude jednodušší se odrazit na venkovním stadionu, kde nebudete pod tlakem diváků?

Samozřejmě doma musí každý tým vyhrávat, venku se od nikoho tolik neočekává. Nám se bohužel na soupeřových hřištích letos moc nedaří. Musíme se dobře připravit na Teplice a pořádně do toho šlápnout.

Jakým soupeřem jsou pro vás Teplice?

Naposledy prohrály v Jihlavě, a co jsem viděl sestřih ze zápasů, udělaly v zápase nějaké chyby, po kterých inkasovaly branky. Bude to spíš takový utrápenější fotbal. Doufáme, že budeme šťastnější.

Konečně by nemělo při zápase mrznout. Věříte, že by vám jarní probuzení přírody taky mohlo nějak pomoct?

Doufám, že jo. Hlavně hřiště budou lepší. Fanoušek to asi nevidí, ale trávníky jsou strašně tvrdé. Nechci se na to vymlouvat, podmínky jsou pro oba týmy stejné, ale my chceme hrát kombinační fotbal po zemi, doteď to moc nešlo. Snad to teď pro nás bude lepší.

Jak snášíte reakce fanoušků? Chápete je?

Já to chápu. Když si zaplatí vstupné, něco chtějí vidět. A pak vidí třeba mě, co tam předvádím, tak se nedivím, že řvou. (úsměv)

Finančního postihu se nebojíte?

To je spíš otázka na vedení. Pro nás by pokuty byly nepříjemné, ale já peníze vůbec neřeším.