„Jsme za to moc rádi. Cesta ovšem nebyla snadná, neboť i díky našemu poslednímu úspěchu v Portugalsku se zájem o Regions´Cup a nahlížení na něj výrazně změnily," poznamenal Zapletal.

Po penaltové výhře nad jihomoravským výběrem reprezentanti Zlínska rozhodující duel v Humpolci zvládli na jedničku. „Zas tak jednoznačné, jak ukazuje výsledek, to ale nebylo. Domácím patřil úvod, který jsme i se štěstím ustáli. Naopak soupeři jsme do poločasu třemi góly udělili lekci z produktivity," zaradoval se Zapletal, který ale začal věřit v postup až deset minut před koncem. „V tomto směru jsem opatrný a pověrčivý, raduji se opravdu až po závěrečném hvizdu sudího," dušuje se šéftrenér mládeže KFS Zlín.

V termínu od 23. do 29. října se bude jeho výběr snažit vyhrát kvalifikační skupinou ME v silné konkurenci Německa, Maďarska a Skotska. „Ještě jsem soupeře nestudoval, ale papírově nejsilnější budou asi Němci, jejichž výběr na posledním šampionátu jsme ale porazili 1:0," vzpomíná Zapletal, který stejně tak žádnému hráči neslíbil účast v týmu i pro tyto boje. „Moc si práci každého hráče cením, neboť zde opět vznikla skvělá parta. Kdo ale zasáhne do dalších bojů, bude záležet na aktuální formě a také soutěži, kterou budou hrát. Zasáhnout mohou jen hráči po divizní úroveň," připomněl jednu z podmínek kouč.

Velký otazník rovněž visí nad stadiony, kde se kvalifikace v našem regionu odehraje. „O něm rozhodne výkonný výbor KFS Zlín, přičemž zřejmě zvolíme i jiné destinace než posledně. Zájem klubů je už nyní, například z Brumova a Napajedel, z jejichž klubů čerpáme hráče a kde je velký divácký zájem. Důležité ale bude i schválení stánku ze strany UEFA," upozornil Zapletal.

„Určitě uděláme maximum, abychom se opět na šampionát amatérů probojovali a udělali třeba lepší výsledek než naposledy. Kde se finálový turnaj v červnu příštího roku bude konat, není zatím jisté. Hovoří se ale, že pokud z kvalifikace postoupí Švédové, budou hlavní aspiranti na pořadatelství," prozradil informaci ze zákulisí Petr Zapletal.