„Na základě nepříznivých povětrnostních podmínek STK rozhodla s výjimkou duelů krajského přeboru mužů a utkání na umělé trávě kolo odložit,“ potvrdil již ve středu odpoledne sekretář KFS Zlín Radovan Lukáš.

Zejména v horských oblastech na Vsetínsku si týmy zhluboka oddechly. Na jejich pažitu totiž stále leží několikacenti­metrová vrstva sněhu. „Pokud bude počasí příznivé, budeme moci na našem stadionu hrát nejdříve za čtrnáct dnů. Navíc kdo by v takové sibérii chodil na fotbal?“ shodli se trenér Dolní Bečvy Petr Maléř a předseda Hutiska-Solance František Mikulenka.

Také kluby ve zlínském okrese jsou s odkladem spokojeny. „Letošní termín prvního jarního utkání je nejčasnější, co za posledních deset let pamatuji. Vždy se začínalo až poslední březnový víkend a kolikrát se kolo muselo ještě pro sníh a déšť odkládat,“ vzpomíná sekretář Lužkovic Miroslav Albert.

„Všechny terény jsou v tomto čase podmáčené a náchylné k rozbití. Asi nikdo z amatérských klubů nemá zbytečné peníze na jejich nákladnou opravu. Vůbec bych se nebránil, kdyby se odložilo i další kolo. Trávníky potřebují pořádně vyschnout, což znamená alespoň dva teplejší dny s teplotou nad 15 stupňů. Pak přijdou i fanoušci. Vždyť pro ně se fotbal hraje,“ připomněl Albert známou pravdu.

O víkendu se tak odehraje pouze zlomek naplánovaných zápasů KFS Zlín, převážně na umělém travnatém povrchu. „Uvidíme, jak se počasí bude dál vyvíjet. Za týden opět zasedá STK, a pokud klimatické podmínky nebudou pro fotbal nakloněné, bude se zvažovat i další odklad,“ připustil sekretář KFS Lukáš.

Jediným ze čtyř okresních svazů v regionu, který má na nadcházející víkend naplánováno úvodní jarní kolo, je Kroměříž. „Zatím jsme o plošném odkladu nerozhodli. Uvidíme, jak se bude počasí vyvíjet dále. Na pátečním odpoledním aktivu klubů přijmeme společné stanovisko, přičemž s největší pravděpodobností necháme rozhodnutí na samotných klubech. Odložená utkání pak budou sehrána v náhradních termínech, tedy 1. a 8. května,“ upřesnil Libor Kopčil, předseda OFS Kroměříž.