Podle informací Deníku zaútočili na autokar kameny a dalšími nespecifikovanými předměty, přičemž došlo k rozbití bočního skla a jednomu lehčímu zranění zlínského fanouška. Výprava se nakonec se zpožděním přece jen vydala na dlouhou asi 15 hodinovou cestu domů, když se poničený autobus podařil provizorně opravit.

„Vše se seběhlo velmi rychle. Chvíli po odjezdu ze stadionu v jedné z uliček začali nějací domácí fandové házet po našem autobuse kameny, pak i židle. Nevydrželo to jedno z oken a rozbité střepy poranily dva spolucestující. Naštěstí jen lehce,“ potvrdil fanoušek ze zasaženého autobusu, který si nepřál být jmenován. „Přestože jsme rychle zavolali policii, tak ta než přijela, výtržníci utekli. Naštěstí se podařilo rozbité okno provizorně opravit plexisklem a s tříhodinovým zpožděním jsme se vydali domů,“ oddechl si fanda Fastavu, který si tak vedle porážky odváží ještě jeden nepříjemný zážitek.

K celé situaci v příštích hodinách bezpochyby zaujme stanovisko i vedení FC Fastav Zlín, které ale na bezpečnosti svých fanoušků v Kodani dohlížet nemohlo. To je v gesci pořádajícího klubu FC Kodaň. „Podle všeho budeme o celém incidentu v nadcházejících dnech informovat UEFA. Jednání domácích fandů je nepřípustné,“ potvrdil stručně sekretář FC Fastav Zlín Lukáš Pantálek.

Vukadin Vukadinovič
Nezvládli jsme zápas pravdy. I tak to nemáme důvod balit, říká Vukadinovič
Trenér zlínských fotbalistů Bohumil Páník pózuje na stadionu v Kodani s univerzálem Tomášem Janíčkem.
Páník: Soupeř nám ukázal, jak nakládat se šancemi
Fotbalisté Zlína (v bílých dresech). Ilustrační foto
Český obránce Lüftner sestřelil Fastav, který v Kodani prohrál 0:3