DOUBRAVY – SPYTIHNĚV B 3:3 (1:1)

Béčko Spytihněvi loni útočilo na postup a bylo favoritem utkání. Začátek utkání tomu nasvědčoval, když se hned po šesti minutách trefil hostující Polášek. Srovnání zařídil deset minut před přestávkou Mikel. V druhé půli Doubravy nejprve držely taktovku, ale pak se v jejich nohou začala projevovat páteční dohrávka úvodního kola. Během pěti minut inkasovaly z kopačky Hořinky a Úředníčka a bylo to už 1:3. Hned za čtyři minuty ovšem obávaný doubravský střelec J. Žalůdek snížil. Domácí kouč provedl změny v sestavě, stáhl hru na tři beky a dopředu vysunul dalšího útočníka. Tento tah se ukázal jako správný, neboť pět minut před koncem se nám podařilo Doubravským vyrovnat z kopačky M. Halbsguta. Ten samý hráč ještě před závěrečným hvizdem odmítl další šanci, a tak utkání skončilo remízou 3:3. „S aspirantem na postup jsme na šance odehráli více než vyrovnaný zápas, proto bod považuji za ztrátu. Soupeř tři šance, tři góly. My šest tutovek, tři branky. V té největší a miliónové, která mohla být vítězná, selhal zkušený Robin van Grossert. Nevím, co s tím klukem je, asi ho v týdnu pošlu ke klubovému psychiatrovi," pronesl s nadsázkou domácí trenér Sklenář.

Branky: Mikel M., Žalůdek J., Halbsgut – Polášek, Hořinka, Úředníček. Rozhodčí: Hrachový. Doubravy: Pavelec – Chmela T., Zetek, Ivanovský O., Halbsgut – Hvozdenský, Grossert, Mikel M., Mikel J. – Žalůdek J., Worm. Střídali: Medek, Duda, Bakero, Skovajsa.

KUDLOV – VELKÝ OŘECHOV 1:8 (0:5)

Hosté byli od začátku aktivnější a velmi brzy se dostali do vedení 0:2 po gólech Maňáska a Koňaříka. Ořechovští nepouštěli domácí na dostřel brány a ti hrozili pouze ze standardních situací. Do konce poločasu se ještě dvakrát stačila prosadit letní ořechovská posila Pavel Koňařík a jednou Pavel Kopl. Do šaten se tak šlo již za rozhodnutého stavu 0:5. Kudlovští na začátku druhého poločasu zahrozili, nastřelili břevno, ale poté se prosadil opět Koňařík po přesném centru Taláška. Hrající trenér Baďura mohl s klidem využít nového pravidla o možnosti střídat pět hráčů, a tak se dostalo na všechny. Skóre ještě rozšířili Maňásek a Koňařík, jenž završil svou bilanci na pěti vstřelených gólech. Kudlovským se podařilo dosáhnout alespoň čestného úspěchu.

Branky: Čižmár – Koňařík 5, Maňásek 2, Kopl. Rozhodčí: Pitron. Velký Ořechov: Minařík Vl. – Baďura (Kostelník), Minařík M., Minařík T., Svízela L. (Kůra) – Maňásek, Svízela D., Koňařík, Talášek, Sedlář (Talaš) – Kopl (Záchvěj).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Jaroslavice B – Racková 3:2 Dudr P. 2, Sviečka – Blanař, Tůma, Březnice B – Lhota u Mal. 1:1 Mol – Navrátil, Dobrkovice – Hřivínův Újezd 0:1 Záhora.

Dohrávka 1. kola:

PROVODOV B – DOUBRAVY 4:2 (3:1)

Brzká obdržená branka paradoxně nakopla hráče Doubrav a těm se po zvýšené aktivitě podařilo po střele Hvozdenského, kterou ještě tečoval domácí obránce, vyrovnat. Pak ale hosté posadili béčko Provodova do sedla a vlastními chybami jim darovali další dva góly. Po vyloučení domácího borce se sice Doubravy dostávaly do stálejšího tlaku, ale pozorná a betonová obrana Provodova odolávala. Domácí navíc po jednom z brejků, který skončil až faulem ve vápně, zvýšili z pokutového kopu až o tři branky. V závěru už jen snížil střídající Bakero na konečných 4:2 pro rezervu Provodova.

Branky: Štěpaník 2, Frank 2 – Hvozdenský, Bakero. Doubravy: Pavelec – Hvozdenský, Schmied, Ivanovský O., Žalůdek P. – Mikel J., Halbsgut, Mikel M., Zetek – Žalůdek J., Grossert.

VESELÁ B – NEUBUZ 7:0 (1:0)

Sestavu Neubuzi poznamenaly ještě letní dovolené, a tak domácím stačili v tempu jen první poločas a až do 35. minuty hosté drželi bezbrankový stav. Dokonce mohli jít i do vedení, ale třikrát jim finální zakončení přerušil odpískaný ofsajd. Do přestávky se tak gólově prosadil jen domácí Libor Mikšík, jenž doklepával zblízka do prázdné branky ideální přihrávku od brankové čáry. Do druhého poločasu už Neubuz nastoupila jen s deseti hráči a přestala být pro Veselou rovnocenným soupeřem. Naopak domácím se podařilo střídání a čtyři branky z šesti v tomto poločase vsítili čerství hráči Dlabaja s Gajdošíkem. Oku diváka ale nejvíce lahodily zbývající dvě branky Sedláčka, obě po pohotových střelách z hranice šestnáctky.

Branky: Sedláček 2, Dlabaja F. 2, Gajdošík T. 2, Mikšík L. Rozhodčí: Uhlár. Veselá B: Blažek – Plšek, Žůrek R. (60. Dlabaja), Odstrčilík, Řihák (46. Macík) – Sedláček, Manďák, Žaludek L., Mikšík P. (73. Žaludek J.) – Mikšík L., Gajdošík R. (46. Gajdošík T.). Neubuz: Trunkát – Ševců, Němec, Drábek, Zubíček J., Vaculík, Zubíček Zd., Pšenka, Machalíček, Vaculka.

SK VIZOVICE B – ZÁDVEŘICE 6:0 (2:0)

Zádveřice nastoupily do utkání jen v desíti lidech, přesto se v prvním poločase ještě relativně držely. S přibývajícím časem a po zranění dvou hostujících hráčů se už ale vizovické béčko trvalou převahu vyjádřilo také střelecky a jednoznačně vyhrálo.

Branky: Drga 2, Pšenčík, Jurygáček D., Zazo, Lukaštík. Rozhodčí: Ptáček.

DALŠÍ VÝSLEDKY: FC Vizovice – Lutonina 0:3 Surý 2, Starýchfojtů, Paseky B – Bratřejov B 6:1 Švach 2, Tuna, Pinkas, Chmel, Zahradníček – Bargl R.

TICHOV – LIPOVÁ 2:1 (0:1)

Domácí povzbuzení překvapivou, ale zaslouženou venkovní výhrou v prvním kole chtěli potvrdit bodový zisk i při domácí premiéře. Ovšem Lipová nepřijela body odevzdat bez boje a tomu také odpovídala hra. Tichovští se snažili, ale hosté pozorně bránili a snažili se soupeře překvapit nějakým brejkem. To se jim povedlo po půlhodině hry, kdy po nedůrazu před domácí brankou využil svou příležitost Jiřík. Ve druhém dějství domácí hnáni početnou kulisou ještě přidali a výsledkem bylo vyrovnání v 70. minutě zásluhou Stružky, který proměnil po faulu na sebe pokutový kop. Tlak Tichova sílil, ale z několika příležitostí se ujala až v 80. minutě střela domácího Majzlíka, kterému po překvapivé akci přihrál Sochora až před prázdnou branku. Majzlík se na rozdíl od českého reprezentanta Jiráčka nemýlil. Do konce utkání už kromě několika šancí zaujalo jen vyloučení domácího Stružky, který za zakopnutí míče dostal žlutou kartu a následně i červenou, jelikož se rozhodčí Ambroz mylně domníval, že Stružka již žlutou kartu obdržel.

Branky: Majzlík, Stružka – Jiřík. Rozhodčí: Ambroz. Diváci: 80. Tichov: Maniš Josef – Maniš Michal, Ščuglík M., Bělaška, Hruška – Stružka, Sochora, Bařinka L. – Majzlík, Maňas, Bařinka M. Trenér: Maňas Jaroslav, Maniš Stanislav.

JESTŘABÍ – LOUČKA 4:1 (2:1)

Jestřabí mělo výtečný vstup do utkání a hned v první minutě uklidil Mudrák po přímém kopu Gabriše míč do sítě. Loučka vyrovnala po půlhodině hry dalekonosnou střelou Janoty. Ve vyrovnané první půli si však vzalo Jestřabí vedení zpět neméně krásnou střelou Gabriše, která se odrazila od břevna do brány. V půlce druhého dějství pak přišel rozhodující moment. Po závaru ve vápně Loučky odpískal sudí penaltu, načež hostující gólman viděl za protesty červenou kartu. Pokutový kop pak proměnil Gabriš a sedm minut před koncem se z trestného kopu trefil domácí Juřenčák.

Branky: Gabriš 2, Mudrák, Juřenčák – Janota. Rozhodčí: Divácký. Jestřabí: Hudek – Marek L, Marek J., Vápeník, Vaněk – Gabriš, Juřenčák, Kolínek, Kříž – Mudrák, Bartozel. Střídali: Šenkeřík, Macků.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Bohuslavice n. Vl. – Horní Lhota 1:4 Krasňanský O. – Šenovský 2, Plášek, Hlavenka, Drnovice – Petrůvka 1:1 Ludík – Kořínek, Smolina – Divnice 1:2 Vaculín – Polách P. 2, Pozlovice – Nevšová B 5:0 Vrátník 2, Bernátek, Divila, Adámek.

1. Jestřabí 2 2 0 0 7:2 6
2. Tichov 2 2 0 0 5:1 6
3. Petrůvka 2 1 1 0 5:4 4
4. Drnovice 2 1 1 0 3:2 4
5. Pozlovice 2 1 0 1 5:3 3
6. Horní Lhota 2 1 0 1 5:4 3
7. Divnice 2 1 0 1 3:3 3
8. Nevšová B 2 1 0 1 4:8 3