A atraktivnějšího soupeře si výběr Zlínského kraje přát nemohl. Od 19 hodin se střetne s domácím celkem, který před 10 lety ve Zlíně porazil tehdejší tým Středomoravské župy ve druhém ročníku Regions' Cupu.

„Líbí se nám tady, ale zábava končí a teď už myslíme vážně na turnaj,“ řekl trenér českého družstva Petr Zapletal pro web evropské federace UEFA.

Jeho družina absolvovala o víkendu hektický přesun na Pyrenejský poloostrov. Po sobotním posledním kole mistrovských soutěží měli vybraní hráči sraz hodinu před půlnocí ve Zlíně, odkud se přesunuli na vídeňské letiště. V neděli večer už se mohli čeští fotbalisté procházet po plážích omývaných Atlantickým oceánem ve svém dočasném bydlišti ve středisku Ofir.

Z původně nominované dvacítky nescházel ani jeden hráč, takže Zapletal nemusel nikoho narychlo povolávat. Jeho družstvo absolvuje během šesti dnů tři duely základní skupiny, z níž postoupí do finále pouze vítěz. Zlínský kraj se kromě Bragy střetne s německým Württenbergem (23. 6., 19.30) a Jednyst Plyskyj z Ukrajiny (26. 6., 19.30).

„Rozhodně jsme nepřijeli do Portugalska jako turisté, pro většinu hráčů je to vrchol jejich kariéry,“ pronesl Zapletal.