Kostelec na čele okresního přeboru uniká

Zlínsko - Fotbalisté Kostelce využili zaváhání Březnice a svému největšímu konkurentovi odskočili na čele okresního přeboru OFS Zlín na rozdíl dvou bodů. Lídr má navíc z předchozího týdne odložený duel v Ludkovicích.

25.5.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vildmon

Ani 22. kolo ale nebylo kompletní, kvůli nedávným vydatným dešťům se nehrálo v Tlumačově a ve Štípě. V duelu týmů ze dna tabulky vykřesal naději na záchranu Újezd, který rozdrtil předposlední béčko Napajedel.

BYLNICE - DOLNÍ LHOTA 5:1 (2:1)
Domácí začali báječně a již v 5. minutě se dostali do vedení po kombinační akci celého mužstva. Radost jim ale netrvala dlouho a již ve 12. minutě hosté srovnali. Více vyložených šancí si ale přece jen vypracovali Bylničtí, kteří jednu z nich do přestávky ještě proměnili. Ve druhém poločase se již plně projevila převaha domácích, kteří z množství možností využili tři. Dvě branky padly ze hry a třetí z pokutového kopu. Fotbalisté Dolní Lhoty ve druhém poločase nepředváděli hru, na jakou jsou jejich fanoušci zvyklí.
Branky: Tkadlec 2, Divoš, Hudeček, Šuchma - Hlavička. Rozhodčí: Měřička - Liška. Bylnice: Grus - M. Vaněk, K. Hořák, Ptáček, Slováček, Tkadlec, Lukaštík, Polách, Bartozel, Divoš, Hudeček Střídali: A. Vaněk, P. Hořák, Šuchma. Dolní Lhota: Kozubík - Dostál, Gojš, Lysák, Repatý, Smolek, Šustek, Zoubek, Barták, Hlavička, Masař. Střídal: Remeš.

KOSTELEC - TEČOVICE 4:2 (2:0)
Celý první poločas měly Tečovice převahu, vypracovaly si spoustu brankových příležitostí, žádnou z nich ale neproměnily. Hosté za to pykali dvěma inkasovanými brankami po rychlých brejcích Kostelce. Po obrátce již lídr soutěže zabral a obraz hry se změnil v jeho prospěch. V 53. minutě domácí zvýšili už na 3:0 a až za tohoto stavu se konečně gólově prosadili i hosté. V závěru se ještě oba týmy radovaly z jedné branky. Nejprve kostelecký Ondráček završil hattrick střelou z přímého kopu do šibenice, vzápětí hosté kosmeticky upravili výsledek po chybě domácí obrany.
Branky: Ondráček 3, Huňa - Sedláček, Pala. Rozhodčí: Lebloch - Basel. Kostelec: Vrla - Kolář, Vaculík, Staněk, Nedbálek, Bačák, Kubina, Korvas, Huňa, Novotný, Ondráček. Střídali: Pleva, Vančík, Mezírka. Tečovice: Sehnálek - Balcárek, Mrázek, Družbík, Sedláček, Bártek, Křen, Pala, Ondík, Ševčík, M. Poulíček. Střídali: Prokop, Čeleďa, T. Poulíček.

ÚJEZD - NAPAJEDLA B 5:1 (1:1)
V duelu dvou nejhorších celků soutěže se zrodila jednoznačná výhra posledního Újezdu. V první půlce mladý tým Napajedel domácím ještě stačil, po změně stran se již ale plně projevila zkušenost a lepší fyzická kondice Újezdu, který během prvních deseti minut druhé půlky dvěma góly rozhodl o výsledku utkání. Své vítězství pak zvýraznil ještě dvěma trefami.
Branky: Dohnal 2, Sucháček, T. Bělaška, Belžík - Hoferek. Rozhodčí: Kolář - Kop. Újezd: Polomík - Dohnal, Sucháček, Machač, Karpeko, T. Bělaška, V. Bělaška, Belžík, Šandor, Častulík, B. Slovák. Střídali: Z. Slovák, Drga. Napajedla B: Kloček - Ratiborský, M. Režný, Koželuh, Plachý, Košař, T. Režný, Hoferek, Vavruša, Bičan, Hvozdenský. Střídali: Říčař.

HVOZDNÁ - JAROSLAVICE 3:0 (2:0)
Jaroslavice předvedly na hřišti loňského účastníka I. B třídy v poli dobrý výkon, jenže doplatily na hrubé chyby v obraně a zahazování i těch nejvyloženějších šancí. V tomto směru se vyznamenal domácí gólman Elšík, který pochytal spoustu těžkých střel. Hosté navíc neproměnili Švachem penaltu a trefili tyč. To už bylo ale za stavu 3:0 pro Hvozdnou, která otevřela skóre po chybě jaroslavických stoperů, kteří si zařvali: Mám! Ale neměli. Při druhé brance vystihli domácí malou domů hostů a třetí trefu přidali z rychlého brejku.
Branky: Válek 2, Novosad. Rozhodčí: Koseček - Dlouhý. Hvozdná: Elšík - T. Sovadina, J. Řihák, Tomšů, Pavel, P. Juřík, Válek, R. Juřík, Langr, L. Řihák, Novosad. Střídal: M. Sovadina. Jaroslavice: Žbel - Borský, Švach, Batík, Dlabač, Dudr, Zelík, Polách, Macalík, Sviečka, Foltýn.

SEHRADICE - BŘEZNICE 3:3 (1:3)
Utkání začalo vzájemným oťukáváním, už po čtvrthodině ale udeřili domácí, kteří se z první příležitosti po pěkné kombinaci ujali vedení. Po inkasované brance hosté zařadili druhý rychlostní stupeň a do konce poločasu třemi góly skóre dokonale otočili. Dvě branky vstřelili z penalt a jednu z přímého kopu. Do druhého poločasu nastoupili Sehradičtí se snahou o vyrovnání, kterou však na čas narušilo zranění jejich hráče M. Žáčka, který byl po nezaviněné srážce hlavami se soupeřem převezen do nemocnice. Domácí se poté ještě více semkli, v 75. minutě z pokutového kopu snížili a pět minut před koncem srovnali. V nastaveném čase mohly Sehradice dokonat obrat, jenže nastřelily jen břevno. Přesto je remíza zasloužená.
Branky: Sochora, Nášel, Horáček - Mikulička 2, Gracl Rozhodčí: Frajt - Mikulík, Šerý. Sehradice: Kozubík - Plášek, Horáček, Ludík, Kolařík, Zmeškal, Zavadil, Sochora, Dobrota, M. Žáček, Nášel Střídali: Šůstek, Majzlík. Březnice: Dyšlevský - V. Stuchlík, Dostál, Gracl, Štěpáník, Ambrož, Toman, P. Stuchlík, Hamerník, Mikulička, Adamík Střídali: Pospíšil, Dobeš, Chvíla.

Zápasy TLUMAČOV - KAŠAVA a ŠTÍPA - LUDKOVICE se nehrály kvůli nezpůsobilému terénu.

25.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Životní pojištění, ilustrační foto

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Pětatřicetiletý Tomáš Janíček je nejstarším hráčem v kádru zlínských fotbalistů, se kterými si na podzim zahrál nejen českou nejvyšší soutěž, ale také MOL Cup a především základní skupinu Evropské ligy. Foto: Deník/Jiří Kopáč a Dalibor Michalčík