„Kluci už viděli dalšího soupeře, který vyhrál 5:1 se Sezimovým Ústím. Nějaká euforie není na místě, hráči si ale ověřili, že můžou s tímto stylem hry uspět. My se o to pokusíme i v Sokolově,“ říká nový zlínský kouč Marek Kalivoda před sobotním dopoledním duelem na západě Čech.

Přijímal jste hodně gratulací k vítězné premiéře na lavičce Tescomy?

Pár jich bylo. Pro okolí bylo asi překvapením, jakým způsobem jsme se prezentovali. Z toho důvodu mě to potěšilo. Je to ale na druhou stranu zavazující, abychom v tomto trendu pokračovali dál.

Kladno jste k ničemu nepustili. Bude Sokolov těžším soupeřem?

Jednoznačně. Je to zkušenější a fotbalovější mužstvo, navíc bude hrát v domácím prostředí. Nejedeme ale do Sokolova v poraženecké náladě. Sokolov vzbuzuje respekt, ale nemáme se čeho bát. Jsme s ním schopni hrát vyrovnanou partii.

Jak byste sokolovský celek charakterizoval?

Měl jsem možnost vidět dva jeho zápasy, z čehož se dá vydedukovat, kde je jeho síla. Jsou delší dobu pohromadě, což jim jde k duhu. Jsou sehranější a zkušenější než v minulé sezoně. Jejich herní styl je hodně podobný tomu, který chceme praktikovat my.

Takže divák se může těšit na ofenzivní fotbal a spoustu branek?

Určitě bych byl rád, kdyby zápas skončil 5:4 pro nás. Musíme ale vycházet ze zajištěné obrany a až pak můžeme vymýšlet útočné rejdy.

Loni jste byl asistentem trenéra Mináře. Jak vzpomínáte na vzájemné zápasy?

Byl jsem v Sokolově, kde jsme vyhráli 2:0, takže určité poznatky mám. Je to ale rok zpátky a soupeř udělal od té doby obrovský pokrok. Jarní domácí remízový duel jsem viděl na DVD, protože jsme zrovna hráli s juniorkou venku. Z naší strany to moc podařené utkání nebylo. Opakuji ale – jedeme k nim, budou nabuzení z prvního vítězství a my se budeme snažit, aby jim to zhořklo.

Tým je před páteční cestou v pořádku?

Vyrojila se v týdnu nějaká drobná zranění, která musíme řešit. Nemyslím si ale, že by nás to mělo výrazněji limitovat.

Sokolov – Zlín

Předpokládaná sestava Zlína: Skácel – Pazdera, Zbožínek, Malý, Jelínek – Elšík – Šrom, Dobeš, Šmahaj, Novák – Poznar.