„Před sezonou vedení klubu stanovilo cíl skončit do osmého místa, já byl v prognózách ještě o tři příčky odvážnější. Právě tato skutečnost nám hodně pomohla. Na rozdíl od favorizovaných Štítné a Kelče jsme nehráli pod tlakem, ale uvolněně a bez stresů,“ viděl jeden z hlavních důvodů úspěchu Kolenič, jenž podruhé za sebou slavil s vizovickým týmem postup. „V mé sedmileté trenérské kariéře je to už čtvrtý. Předtím jsem dvakrát uspěl s Pasekami Zlín.“

Za jeden z klíčových momentů označil první jarní vítězství v Těšnovicích. „Ta nás nastartovala. Hodně důležité bylo i vítězství nad Kelčí, která byla lepší, ale body jsme brali my. Vše jsme zpečetili výhrou brankou v nastavení ve Štítné, přičemž oslavy vypukly po zápase v Lubné. Tak dlouhé a intenzivní jsem ještě nezažil, proto v příštích třech letech už nechci postupovat,“ konstatoval s nadsázkou trenér SK Vizovice.

Základem úspěchu byl kolektivní výkon celého týmu, kterému se na jaře nebývale dařilo, když uhrál 31 z 36 možných bodů. „Právě sázka na kolektiv se vyplatila. Navíc jsme byli nejlepším celkem na půdě soupeřů.“

O služby úspěšného kouče mají ve Vizovicích pochopitelně dál zájem, přičemž v I. A třídě skupině A stejně jako loni po něm požadují hrát s týmem klidný střed tabulky. Budou slavit postup do třetice? „Vsetínskou skupinu I. A třídy herně neznám, proto nedokážu posoudit sílu týmu. Každopádně chceme být konkurenceschopní,“ přeje si Kolenič, jenž přípravu na novou sezonu zahájí po třítýdenním volnu již dnes.

„Bude velmi podobná těm předchozím, kluci už vědí, co je asi čeká. Poněvadž o žádných odchodech nevím, hlásit se mi bude 23 fotbalistů včetně dvou hráčů, kteří přicházejí z dorostu,“ upřesnil kouč, jenž ale má v hledáčku hned tři kvalitní posily. „Poněvadž vše je ve fázi jednání, nemohu být konkrétnější. Pokud ale vyjdou alespoň dvě, budu velmi spokojený,“ dodal Kolenič.