Hlavní kouč Josef Pospíšil je však odlišného názoru.

„Spokojeni být nemůžeme, ale kluci mají na to, abychom divizi udrželi," myslí si Pospíšil.

Bude to ale šichta vyfárat tabulkou vzhůru. „Jsem přesvědčený, že jsme toho schopní. Dospěl jsem k tomu po posledním zápase s Líšní. Hráli jsme ale s ní vyrovnaný fotbal a mohli jsme ji dokonce porazit. Pokud se zlepšíme venku, kde nepředvádíme moc kvalitní výkony s výjimkou dvou zápasů," narazil na bolest Spytihněvi posledního roku.

Na hřištích soupeřů totiž sice získala sedm bodů (na jaře 1 bod – pozn. aut.), ale z Líšně, Pelhřimova a Tasovic si odvezla „pětku", Bohunice ji nadělily dokonce šest gólů. V osmi zápasech pak Spytihněv inkasovala celkem 24 gólů.

„Přišlo mi divné, když jsme jeli potřetí ven, že kluci nebyli bojovně naladění, ale odevzdaní. Je to možná i moje vina, že jsem kluky nedokázal tolik vyhecovat. Je to moje práce, abych je nabudil, že nejedeme na výlet, ale bodovat. Je to pro mě motivace a zkušenost a chci na tom zapracovat," klade si za cíl Josef Pospíšil. „Výkony venku totiž byly katastrofální."

V úvodu sezony mu vstávaly hrůzou vlasy na hlavě a tlak letěl strmě vzhůru i z nakopavaných balonů a hře na náhodu. V závěru podzimu se však Spytihněv snažila hrát atraktivní kombinační fotbal.

„Blížilo se to mé představě. Kluci mají chuť, jdou do sebe a podřizují se tomu, co bych chtěl s nimi hrát. Je to však otázka zkvalitnění kádru. S hráči mají problém všude, ale budeme se snažit," slibuje Pospíšil.

Téměř jistě se podle informací Deníku po roce do Spytihněvi vrací útočník Ondřej Večeřa z Napajedel. Do přípravy se zapojí i kanonýři z nižších soutěží Luděk Lošťák ze Hvozdné nebo Michal Bernatík z Chropyně.

„Tito hráči jsou v hledáčku. Do přípravy zřejmě nastoupí, ale je otázkou, zda by byli opravdovými posilami. Nechci nikoho snižovat, ale potřebuji hráče, kteří v divizi dokážou pomoct. Musí mít kvalitu," požaduje náročný kouč.

S koncem podzimní části se se Slováckou Spartou připravoval i obránce Lukáš Kutra, který naposledy působil v Itálii. „Ten má ale úplně jiné ambice. Chce jít do zahraničí," ví Pospíšil.

Ten by rád využil i dobrých vztahů s druholigovým Zlínem, odkud by si přivedl borce, kteří se neprosadí v tamní rezervě.

„S těmi kluky se dělá velmi dobře. Jsou to hráči, kteří vědí, co po nich chci. Například Jasenský a Pantálek nebo ze Slovácka Habanec. Pokud by se to povedlo, byl bych jedině rád," přiznává Pospíšil.

Dohromady by rád přivedl minimálně jednoho fotbalistu na každý post. „Ale s kvalitou divize. Pak by to mělo jít," věří někdejší trenér Viktorie a Jiskry Otrokovice a Hulína.

Celý podzim se v kuloárech spekulovalo o odchodu defenzivní opory, stopera Josefa Barota, který ale nakonec zřejmě zůstane. „Jsme domluvení, že bude pokračovat i na jaře," pochvaluje si Pospíšil rozhodnutí jednoho ze stavebních kamenů sestavy.

„Mluvil jsem s každým hráčem a nevypadá to, že by chtěl někdo odejít. Možná tam nějaký odchod bude, ale rozhodnu to do 30. ledna, kdy jedeme na soustředění do Roštína. Tam už pojedou hráči, kteří budou přicházet v úvahu pro jaro," plánuje si zkušený stratég.

I on dostal důvěru vedení Slovácké Sparty vytáhnout se z nepříjemného suterénu divize D.

„Důvěra je první předpoklad, abych pokračoval. Mám chuť dokázat, že s kluky umím pracovat a pokusíme se divizi zachránit. Budu bojovat," slibuje Pospíšil, jenž sezonu zahájí 9. ledna.

„Od dvanáctého pak hrajeme každý týden přípravné zápasy. Většinou na Baťově nebo na soupeřově hřišti, většinou z divize a vyšších soutěží," upřesnil Pospíšil.