KP: bitva „exdivizních" týmů skončila remízou

Zlínský kraj – Oba kluby na jaře potkal stejný osud završený sestupem. Spytihněv i Morkovice hrály jinou skupinu divize, takže se nyní střetly jako favorité Krajského přeboru po třech letech. Zrodila se remíza, která udělala větší radost hostům.

19.8.2013

FOTBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Ve 2. kole soutěže se proti sobě postavili v Holešově v derby Bystřice pod Hostýmem a více se smáli hosté, kteří sokovi nasázeli čtyři góly.

SPYTIHNĚV – MORKOVICE 1:1 (1:0)

V přímém duelu na jaře ještě divizních účastníků domácí doplatili na neproměňování šancí v prvním poločase, po závěrečném hvizdu byli spokojenější hosté. V první dvacetiminutovce byla hra neurovnaná, kombinace obou mužstev provázela řada nepřesností. Pak se začali pomalu dostávat do hry domácí, získali územní převahu a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 33. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Večeřa, střelu vyrazil k Foltýnovi a ten se už nemýlil. V dalším průběhu první půle dominovali domácí a jejich rychlým kombinacím chybělo jen přesné zakončení. Horsák dvakrát sám postupoval sám na gólmana Veselého, ten ale šance zlikvidoval. Stejně dopadli i domácí Borusík a Večeřa. Po přestávce se hosté zlepšili, a když v 67. minutě odešel ze středu hřiště domácí Borusík, tak hosté hru vyrovnali a v 76. minutě dokázali srovnat pěknou křížnou střelou Hušky. Hosté byli s vývojem utkání spokojeni, a tak se zaměřili na hlídání cenného výsledku. Branky: 33. Foltýn – 77. Huška. Rozhodčí Šumšal, 175 diváků. Spytihněv: Hájek – Habanec, Večeřa, Sklenář, Kovařík, Kučera, Barot, Bajer, Foltýn, Horsák, Borusík. Střídali: Gröpl, Ouroda. Morkovice: Veselý – Šimoňuk, Rozsypal, Horňák, Havlík, Koláček, Kapounek, Křížek, Handl, Huška, Oplt. Střídali: Přecechtílek, Pajgr, Novák, Bleša, Zápařka.

ROŽNOV P. R. – LUHAČOVICE 1:5 (0:4)

Domácí celek spíše věkem připomínal dorosteneckou sestavu. Hosté hlavně v prvním poločase jasně ovládli zápas. V 10. minutě vystihl špatnou malou domů Rožnova David Červenka – 0:1. V 17. minutě se po dlouhém nákopu jenom uklonil za míčem Haloda – 0:2. Hosté domácí napadali hned v zárodku rozehrávky a v 22. minutě přidal třetí branku opět David Červenka, který po rohu domácích zakončil smrtící brejk – 0:3. Děsivý poločas pro Rožnov uzavřela 40. minuta, to se po trestném kopu prosadil zase hlavou Hrnčiřík – 0:4. Po přestávce se hra vyrovnala. V 64. minutě se zase radovali fotbalisté z města lázní a gólovou rukavici připravil Rožnovu Bernátek – 0:5. Po jednom z rohů upravil čestným úspěchem na konečných 1:5 Bortl. Branky: 7. Bortl – 10. a 22. David Červenka, 17. Haloda, 40. Hrnčiřík, 64. Bernátek. Rozhodčí: Zicháček. Diváků: 100. Rožnov p. R.: Randus – Bortl, Karban, Balejík, Marek Talpa – Lukáš Maléř, Jakub Maléř, Bolcek, Žitník – Michal Maléř, David Talpa. (Střídali: Šimek, Kubáň, Hrůzek). Luhačovice: Jelínek – Haloda, Košářek, David Červenka, Ondřej Červenka – Hrnčiřík, Ševčík, Bernátek, Rejda – Kořenek, Liška. (Střídali: Mejzlík, Bartoš, Polách, Pešek).

HOLEŠOV – BYSTŘICE P. H. 1:4 (1:2)

Derby zápas přilákal do ochozů velmi pěknou návštěvu a od začátku viděli úvodní aktivitu domácích. Jejich převaha byla korunována brankou Bartáka v 19. minutě. Inkasovaná branka soupeře zdravě vyburcovala a iniciativa se přenesla na stranu hostí. Jejich převahu využili ve 30. minutě Matějka a ve 34. min. Krajcar. Domácí chtěli po přestávce s výsledkem něco udělat, ale v rozletu je přibrzdila třetí inkasovaná branka v 50. minutě z kopačky Kušíka. Hosté byli pány na hrací ploše a jejich výhru pojistil v 66. minutě opět Krajcar. Branky: 19. Barták – 30. Matějka, 34. Krajcar, 50. M. Kušík, 66. D. Krajcar. Rozhodčí Krajča, 300 diváků. Holešov: Krejčí – Bačík, Charuza, Mrhálek, Roubalík, Zlámal, Lomaka, Matulík, Olša, Barták, Münster. Střídali: Marek, Sumec, Košina. Bystřice p/H.: Trochta – Šenovský, Zezulka, Matějka, Zámorský, Tureček, Dostál, Kušík M., Krajcar, Šindelek, Kotas P., Střídali: Dluhoš, Suchánek, Sadil, Kotas J.

KATEŘINICE – PROVODOV 3:0 (0:0)

Domácí zaslouženě Provodov přehráli a konečná porážka je pro hosty ještě milosrdná. Po opatrném úvodu si Kateřinice vytvořily dvě šance Cahlíkem a Olšákem, kteří je ale neproměnili. Hosté poprvé zahrozili ve 22. minutě, ale Petrnek šanci Chalupy lapil. Pak se předháněli domácí útočníci Šrom s Válkem, kdo spálí větší šanci, ale do poločasu branka nepadla. Do druhého poločasu nastoupil hrající trenér Kateřinic Novosad a hra jeho svěřenců se zpřesnila. V 59. minutě vysunul Novosad Šroma, ten unikl jak svému obránci, tak udělal i kličku brankáři a do prázdné branky otevřel skóre – 1:0. Hned po rozehrávce mohl Šrom přidat druhou branku, ale mířil těsně vedle. A do třetice Šrom, v 64. minutě hlavičkoval po akci Válka těsně vedle šibenice. V 65. minutě se Máčala jen ohlédl za přímým kopem Novosada, který těsně minul jeho branku. V 68. minutě se kolem Bůžka prohnal Válek a nekompromisně zajistil domácím dvoubrankové vedení – 2:0. V 78. minutě mohl Provodov zápas zdramatizovat, ale po obrovském závěru a střelách Chalupy s Helebrantem se skóre neměnilo. V 85. minutě po své předchozí zahozené šanci ukázal čich na branky střídající Peredarjuk a po samostatném úniku a střele podél brankáře stanovil konečný výsledek zápasu na 3:0. Branky: 59. Šrom, 68. Válek, 85. Peredarjuk. Rozhodčí: Cacula. Diváků: 120. Kateřinice: Petrnek – Ondra (46. Novosad), Kuzník, Martin Olšák, Zubík – Kašpar, Kotrla, Sviták, Cahlík – Válek, Šrom (75. Peredarjuk). Provodov: Máčala – Bůžek, Helebrant, Josefík, Kříž – Malaník (70. Burša), Chaluoa, Gargulák, Hnilo – Beňo, Ulman.

VIGANTICE – BORŠICE 4:2 (3:2)

Domácí odčinili porážku z prvního kola. Dvě gólové akce předvedla v úvodu útočná dvojice Kučera, Růčka. Neudeřili a hosty dostal do zápasu aktivní a rychlonohý Zelinka. Jeho první šance přišla ve 20. minutě. O sedm minut později rozjel první akci, která vedla k brance Kučery, Náměstek uvolnil Mydla a „vigantický Lafata" se nemýlil – 1:0. Dobrý zápas hrál dravý mladík Růčka. Ve 30. minutě zahrál na roh dezorientovaný Kulišťák a Zelinka po něm srovnal na 1:1. V 35. minutě korunoval svoji aktivitu po akci Náměstka Růčka – 2:1. Tři minuty před pauzou to vypadalo na jasný zápas, to po centru Zetochy mířil přesně pod nohy brankáře Kučera – 3:1. Jenže ve 43. minutě pokazila brejk dvojice Kulišťák, Růčka a rychlík Zelinka připravil kontaktní branku pro Dufka – 3:2. Po přestávce tempo hry opadlo. V 50. minutě přesto po akci Kučery hlavičkoval Kulišťák koníčkem těsně nad. Hosté měli potom tři nebezpečné akce k vyrovnání. V 55. minutě hledal Náměstek Růčku, jeho nůžky byly efektní, ale ne efektivní. V 82. minutě napadala dvojice Kulišťák, Růčka hostujícího stopera a Radek Růčka přetavil výborný výkon ve svou druhou branku – 4:2. Branky: 27. Mydlo, 35. a 82. Růčka, 42. Kučera – 30. Zelinka, 43. Dufek. Rozhodčí: Zpěvák. Diváků: 150. Vigantice: Slovák – Frydrych, Bolf, Matůš (60. Polách), Kožušník – Zetocha (75. Bolcek), Mydlo, Náměstek, Kulišťák – Kučera, Růčka (85. Mohyla). Boršice: Remeš – Hromada, Martinec, Horák, Vlček – Konrád, Dufek, Činčala, Ohnutek – Kopčil, Zelinka. Střídali: Mušálek, Dušan Klvaňa, Tomáš Klvaňa, Kučík.

FRYŠTÁK – CHROPYNĚ 2:1 (0:1)

Podruhé se domácí tým představil na vlastní půdě a v sestavě mohli už nastoupit J. a T. Křenkové. V první půli byla k vidění opatrná hra obou mužstev, hosté dobře kombinovali, ale jejich akce končily na dobře organizované obraně Fryštáku. Do vedení šla Chropyně v 11. minutě, kdy se střelou zpoza šestnáctky trefil Kutňák. Domácí se snažili o vyrovnání, ale šance T. a J. Křenka gólem neskončily. Po přestávce se oba celky častěji dostávaly do šancí, ale úspěšní byli pouze domácí, v 51. minutě vyrovnal stav J. Křenek a v 64. minutě otočil výsledek T. Křenek. V dalším průběhu se i přes několik šancí skóre již nezměnilo, a domácí se tak dočkali první výhry v krajském přeboru. Branky: 51. J. Křenek, 64. T. Křenek – 11. Kutňák – Rozhodčí Březáček, 200 diváků. Fryšták: Balažík – Kolář, Krhutek, Hrnčiřík, Křenek T., Hubáček, Valášek, Křenek J., Petráš, Skalička, Popela. Střídali: Bednařík, Rudolf, Gajdůšek, Doležal. Chropyně: Večeřa – Látal, Buksa, Urubek, Vaňhara, Bartůšek, Odstrčilík, Strašák, Grmela, Kutňák, Hrabal. Střídali: Štěpánek, Křižan.

VIZOVICE – V. KARLOVICE 2:4 (2:1)

Nováček měl v první půli mírnou převahu, kterou využil v 11. minutě Velevem, který potrestal zaváhání hostující obrany. Podruhé se skóre měnilo ve 27. minutě, kdy se po pěkném nacvičeném signálu prosadil Dubec. O pár minut později postupoval sám na brankáře Velev, ale branka z toho nebyla. Ta padla ve 39. minutě na druhé straně, když se z penalty nemýlil Škrobák. Po přestávce hosté dokonale otočili výsledek, Karlovičtí byli důraznější před brankou soupeře a v 54. minutě se opět prosadil Škrobák a v 63. minutě strhl vedení na stranu hostí Vrážel. Na straně domácích byl nejblíže k vyrovnání Valenta, ale jeho střela orazítkovala jen břevno. V 88. minutě se podruhé prosadil hostující Škrobák, a dal tak definitivní pojistku výsledku. Branky: 11. Velev, 27. Dubec – 39. a 88. Škrobák, 63. Vrážel. Rozhodčí Mejzlík, 150 diváků. SK Vizovice: Pavelka – Dubec, Dvořák, Novák, Valenta, Velev, Fojtík, Krejčí, Foltýn, Polách, Sviečka. Střídali: Sokol, Laciga. Vel. Karlovice: Maliňák J.– Zeť, Kučera, Vašut, Podešva, Melichařík, Křenek, Červenec, Pavelka, Maliňák P., Škrobák. Střídali: Vrážel, Mazáč, Mikula.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.