VSETÍN – VELKÉ KARLOVICE 1:0 (0:0)

Dlouho očekávané derby mělo zpočátku vyrovnaný průběh. Hosté přijeli s otevřeným hledím, jako první ale zahrozili domácí, jejichž tlak s přibývajícími minutami narůstal. Po půlhodině hry se vyznamenal gólman Sváček, když v jasné šanci vychytal Čumu. Vsetín v první půli územní převahu nevyužil. Nástup do druhého dějství ale patřil Karlovjanům, ale ani oni nemířili přesně. Rozhodnutí přišlo v 72. minutě. Na rohový kop Švacha si naběhl Lukáč a důrazný souboj s brankářem vyhrál – 1:0. Hosté se hodně zlobili na sudího Žnivu, že tento atak neviděl. Domácí ale zbytečně začali bránit nejtěsnější vedení a závěr zápasu prožili pod tlakem. Obrana a Sedlák ale fungovali skvěle, domácí závěr takticky zvládli, soupeř se do šance nedostal.

Branka: 72. O. Lukáč. Rozhodčí: Žniva, 160 diváků. Vsetín: L. Sedlák – Orság, Švach, Olejník, N. Němec – Fojtík (81. Karlík), Pavlinec, Kašpar, Doležel – Čuma (90. Šuška), O. Lukáč (77. Hrňa). Střídali: Šuška, Hrňa. V. Karlovice: Sváček – Štuler, Zeť, Davídek, Maliňák – Vašut, Haničák (78. Křenek), J. Mikula, Orság – Škrobák (88. P. Mikula), Haas.

VIGANTICE – UH. BROD 1:2 (1:0)

Modrá hvězda se doma představila poprvé v sestavě s exligistou Josefem Muchou, který se divákům uvedl v plné parádě. Již ve 4. minutě si naběhl na zpětnou přihrávku Štreita a otevřel skóre – 1:0. Dobrý vstup do zápasu domácí povzbudil a po celý první poločas se hrálo v jejich režii. Jejich nápor pokračoval a po standardní situaci ve 20. minutě mířil Mucha do tyče. Sólo Radima Vokáče zastavila obrana jen za cenu faulu, trestný kop ale nebyl úspěšný. Broďané za první poločas zahrozili pouze jednou, jejich příležitost ale Malina kryl. Druhý poločas přinesl nečekanou změnu. Hosté zcela změnili taktiku a soupeřova převaha skončila. Po hodině hry bylo vyrovnáno – hlavou se trefil střídající R. David. Broďané protivníka přehrávali a o pět minut později rozhodli. Zpětnou přihrávku pod sebe využil opět R. David a vstřelil vítěznou branku. Hosté hráli ve druhé půli výborně, Modrá hvězda se zmohla v závěru na závar, ale střela skončila na hradbě obránců.

Branky: 4. Mucha – 60. a 65. R. David. Rozhodčí: Kneisl, 100 diváků. Vigantice: Malina – Kožušník, Bolcek (85. Randa), Z. Vokáč, Matůš – Náměstek, Mucha, Chumchal, Ondřej (80. Mohyla), Štreit – R. Vokáč. Uh. Brod: Ondrušek – M. David, Solařík, Galuška, Dvořák, Daněk, Kudela, Masařík, Janča, Popelka, Dolina. Střídali: Bičan, R. David, Pochylý.

HOLEŠOV – HLUK 4:0 (0:0)

V první půli se hrál nezáživný fotbal bez dramatických momentů před brankami. Po přestávce se úroveň hry zvedla hlavně zásluhou domácích hráčů. V 52. minutě rohový kop Sedlaříka hlavou usměrnil do sítě Olča. O dvě minuty později spustili domácí na branku Hluku doslova kanonádu a Olša znovu překonal brankáře Motyčku. Další šance měli holešovští Sumec a Marek, ale skóre se měnilo až po hodině hry, kdy se prosadil Uruba, a završil tak velmi dobrou patnáctiminutovku. Hlučané útočili velmi sporadicky, přičemž vynikal hlavně Motyčka, který v závěru bravurně zneškodnil střelu Marka. Z následného rohového kopu pak přidal Bačík čtvrtou branku.

Branky: 52. a 54. Olša, 63. Uruba, 90. Bačík. Rozhodčí: Konečný, 120 diváků. Holešov: Krejčí – Kostov, Bačík, Charuza, Barták, Sumec, Sedlařík, Marek, Münster, Uruba. Střídali: Machálek, Očadlík, Hausknecht. Hluk: Motyčka – Jurásek, Machala A., Minařík, Machala J., Zalubil Michal, Zelinka, Zalubil Martin, Machala O., Říha, Hlaváček. Střídali: Miroš, Šimčík.

SLUŠOVICE – PROVODOV 1:0 (0:0)

Slušovicím se na podzim daří, což potvrdily ziskem tří bodů s druhým Provodovem. V první půli byla hra vyrovnaná, ale oběma mužstvům chybělo více odvahy před brankou, a tak gólmani řešili jen střely z dálky. Po přestávce začali získávat půdu pod nohama domácí a z převahy si připravili slibné šance: v 56. minutě Šimek trefil břevno, o tři minuty později stejnému hráči příležitost skórovat zmařil Máčala. Provodovští postupně hru vyrovnali a čtvrt hodiny před koncem trefil břevno Josefík, chvíli po něm promarnil tutovku Zámorský. Rozhodnutí přišlo v 82. minutě, kdy hostující obrana faulovala pronikajícího Zbranka a z nařízené penalty dal Elšík vítězný gól. V nervózním závěru pak už Slušovičtí těsné vedení uhájili.

Branka: 82. z pen. Elšík. Rozhodčí: Štěpánek, 70 diváků. Slušovice: Juřík – Sedláček, Polčák, Škrabana, Foltýn J., Zbranek, Čuřík, Elšík, Gajdůšek D., Šimek, Foltýn M. Střídal: Gajdůšek M. Provodov: Máčala – Beňo, Hnilo, Zapletal, Gagrulák, Hlavňovský, Chalupa, Josefík, Malaník, Burša, Slončík. Střídali: Mlček, Zámorský.

BYSTŘICE P. H. – BORŠICE 0:1 (0:0)

V sestavě domácích citelně chyběl dlouhodobě zraněný Třasoň. Boršičtí zase chtěli zpět body, které v minulém kole přenechali Slušovicím. Jako první zahrozil již ve 2. minutě hostující Hromada, o chvíli později měl na druhé straně dvě šance Krajcar. Po čtvrthodině hry mohl otevřít skóre hostující Činčala, ale jeho střela šla jen do tyče. O chvíli později měl na kopačce tutovku Kuzma, ale brankář Trochta se vyznamenal i při následné dorážce. Gól v první půli nepadl, i když v závěru k němu měli blízko domácí Kušík a Šindelek, ve druhém případě na brankové čáře zachraňoval Kopčil. Po změně stran se častěji dostávali na dostřel k brance soupeře Bystřičtí, ale limitovala je velmi nepřesná koncovka, střely minuly Remešovu svatyni. A tak udeřilo devět minut před koncem na druhé straně: Kuzna vybojoval v šestnáctce míč, nacentroval na hlavu M. Dufka a ten dal vítěznou branku. O tři minuty později měl ještě domácí Zapletal dobrou střeleckou pozici, ale jeho přímý kop skončil v náruči gólmana Remeše.

Branka: 81. M. Dufka. Rozhodčí: Doležal, 100 diváků. Bystřice p. H.: Trochta – Tomeček, Fiala, Zezulka, Horák, Šenovský, Krajcar, Zapletal, Šindelek, Kušík M., Sadil. Střídali: Kušík R., Vyoral, Hošťálek. Boršice: Remeš – Martinec, Kopčil, Vojtěšek, A. Brzica, Zach, Dufek M., Kuzma, Hromada, Činčala, Konrád. Střídal: Vlček.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – KATEŘINICE 0:2 (0:1)

Rezerva chtěla zlomit domácí prokletí a v úvodu zápasu zasypala branku Zimka střelami. Jenže jejich rozptyl byl velký. Neujaly se pokusy Sekyry, Ondrucha ani hlavička Škorni. Po dvaceti minutách převzali aktivitu na kopačky hosté. Konvičný pěkným volejem trefil břevno. Po půlhodině hry měly Kateřinice tutovku. Cahlík šel sám na brankáře, Vondrák ale jeho úmysl vystihl. O dvě minuty později to ale hostům již vyšlo. Trestný kop poslal Cahlík na Peredarjuka, který míč jen lehce lízl a ten skončil v síti – 0:1. Nástup do druhé půle patřil Kateřinicím, když chvíli po obrátce zvýšil Drda. Stejný hráč mohl zápas definitivně rozhodnout, ale své sólo nezakončil. Domácí se v závěru nadechli k velkému náporu, ale dokázali jen trefit břevno.

Branky: 38. Peredarjuk, 48. Drda. Rozhodčí: Houdek, 140 diváků. VM B: Vondrák – Badošek, Sovák (28. Ligas), Polách, Sekyra – Soukup, Škorňa, Výmola, Kundrát – Ondruch, Václavík. Střídali: Orság, Gromus. Kateřinice: Zimek – Kudělka, J. Kuzník, Ondra – Konvičný, Sacher, Cahlík, Drda – Peredarjuk, M. Olšák. Střídali: K. Olšák, Novosad, Kovaříček.

1. VALAŠSKÝ FC – LUHAČOVICE 2:1 (1:0)

Oba soupeři začali zápas opatrně a nechtěli udělat chybu. Jako první zahrozili hosté, ale nebyli úspěšní. Skóre se měnilo ve 22. minutě. Důrazný Michal Maléř vyhrál hlavičkový souboj s brankářem Soukeníkem a odražený míč doklepl Drápala do prázdné branky – 1:0. Valaši byli v závěru první půle útočnější. Na počátku druhého dějství šel sám na brankáře Drápala, Soukeník jej fauloval a Rožnované kopali penaltu. Z ní se nemýlil Boruta – 2:0. O deset minut později se Luhačovičtí vrátili do hry. Po rohovém kopu obrana zapomněla na Rejdu – 2:1. Hosté vycítili šanci a soupeř se zbytečně zatáhl. „V prvním poločase jsme měli vstřelit více branek než jednu. Po inkasované brance jsme se začali strachovat o vítězství. Zbytečně jsme se zatáhli, bylo to spíš v hlavách hráčů než v jejich fyzické kondici,“ zhodnotil trenér Rožnovanů Petr Maléř.

Branky: 22. Drápala, 56. Boruta pen. – 67. Rejda. Rozhodčí: Krajča, 100 diváků. VFC: Majer – Botrl, Balejík, Poledník, Žitník – Nečas, Boruta, Stavinoha, J. Maléř – M. Maléř, Drápala. Střídali: Talpa, Karban, Bolcek. Luhačovice: Soukeník – Haloda, D. Červenka, Kovařík, O. Červenka, Jasenský, Rejda, Hrnčiřík, Pešek, Pantálek, Polách. Střídali: Novosad, Coufalík, Galuška.

DOL. NĚMČÍ – MORKOVICE 2:4 (0:3)

Šanci na dobrý výsledek drželi domácí jen v úvodní půlhodině, kdy měl po necelé čtvrthodině dobrou šanci T. Stojaspal, který postupoval ze strany sám na gólmana, ale trefil jen boční síť. V 19. minutě přišla první chyba Dolního Němčí v rozehrávce a Hladký dal vedoucí gól, podobnou chybu potrestal ve 32. minutě Handl. Morkovičtí svou převahu ještě do přestávky zúročili třetí trefou v podání Majdy. Po změně stran hosté polevili a T. Stojaspal chvíli po obrátce dal první branku domácích. Dolnoněmčanské to nakoplo a v 56. minutě snížil P. Krchňaček na rozdíl jediné trefy. Ve vyrovnaném závěru měl domácí Krchňaček dobrou příležitost k vyrovnání, ale branka padla v nastaveném čase na druhé straně, kdy se prosadil Valášek.

Branky: Stojaspal T., Krchňaček P. – Hladký, Handl, Majda, Valášek. Rozhodčí: Prokop, 120 diváků. Dolní Němčí: Hájek – Šmehlík, Kadlček, Zimčík, Krchňaček P., Pochylý, Stojaspal K., Stojaspal T., Stojaspal M., Krchňaček M., Richtr. Střídal: Skopal. Morkovice: Veselý – Koláček, Rozsypal, Svoboda, Havlík, Žourek, Handl, Majda, Hlaváček, Valášek, Hladký. Střídali: Přecechtílek, Ble­ša.

1. Morkovice 13 10 1 2 43:18 31
2. Slušovice 13 7 3 3 21:11 24
3. Uh. Brod 13 7 3 3 23:16 24
4. Provodov 13 7 2 4 29:17 23
5. Boršice 13 7 2 4 28:19 23
6. Luhačovice 13 7 2 4 27:20 23
7. 1. Valašský FC 13 7 2 4 23:21 23
8. Holešov 13 6 3 4 20:18 21